Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Biuletyn - 12 Listopada 2017
 • Kazania głosi nam dziisaj ks. Mariusz Stanisław Malinowski, proboszcz w Trzepczu. Po Mszach świętych zbiera ofiary na remont swojego kościoła pw. Wniebowzięcia NMP.
 • Kolejne spotkanie wspólnoty „Pełna Łaski” z cyklu „Kobiety Starego Testamentu” odbędzie się dzisiaj.  Rozpoczęcie o godz.16.00 adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele. Następnie przejście do sali polskiego klubu na nauczanie, wspólną rozmowę i pobyt razem. Spotkanie otwarte jest dla wszystkich kobiet.
 • Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych. Kartki na wypominki leżą na balaskach z przodu kościoła. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane są w każdą środę i piątek w czasie Mszy św. o godz. 10.30.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do pana Andrzeja Zięby, za tydzień do pana Marcina Garńca.
 • W poniedziałki o godz. 10.00 zapraszamy na spotkania rodziców z dziećmi Mothers & Toddlers Group, a o godz. 19.15 - na adoracje Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.
 • W środy zapraszamy na spotkania biblijne po Mszy św. o godz. 10.30, o godz. 18.00 - na spotkania Grupy Wsparcia AA.
 • Wszystkich, którzy chcieliby pogłębiać swoje osobiste doświadczenie modlitwy, zapraszamy na spotkanie wokół Słowa w formie Lectio Divina. Na godzinnych spotkaniach, w atmosferze wyciszenia i medytacji, pragniemy uczyć się modlitwy Słowem Bożym, aby ono formowało nasze życie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę, 15 listopada, o godz. 19.30 w naszym kościele. Spotkania będą odbywały się co dwa tygodnie i są otwarte dla wszystkich. Jeśli masz pytania, możesz się z nami skontaktować: 07710.272.613.
 • W czwartek księża wyjeżdżają na spotkanie do Bristolu. W tym dniu nieczynne będzie biuro parafialne, nie będzie Mszy św. wieczornej, a spotkanie przed chrztem odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczornej.
 • W piątki o godz. 18.00 zapraszamy na spotkania scholi dziecięcej.
 • W ten piątek o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. dla singli. Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto do sali polskiego klubu
 • Spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w soboty po wieczornej Mszy św.
 • Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w środę, 29 listopada, o godz. 19.00.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - w każdą ostatnią niedzielę miesiąca po wieczornej Mszy św.
 • W sobotę,18 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, której relikwie znajdują się w naszym kościele. Z tej okazji zapraszamy po wieczornej mszy na półgodzinną adorację, której myślą przewodnią będą słowa: „Z całą pilnością strzeż swego serca, bo życie tam ma swoje źródło" (Prz 4,2). Bł. Karolina jest patronką polskiej młodzieży, dlatego szczególnie zapraszamy na adorację rodziców zatroskanych o swoje dorastające dzieci. Jest ona także patronką Ruchu Czystych Serc (więcej informacji na stronie: www.rcs.org.pl), do którego będzie można przystąpić podczas adoracji.
 • Polska Szkoła Sobotnia zaprasza w przyszłą niedzielę, 19 listopada, na Akademię z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Uczestniczyć będziemy we Mszy św. o godz. 11.00, będzie  nasz szkolny  sztandar. Zaraz po Mszy św. zapraszamy do Klubu, gdzie klasy IIB, IIIA, VIII i GCSE przedstawią specjalny program. Jak zawsze będą domowe  ciasta, kawa, herbata i poczęstunek dla naszych uczniów. Serdecznie zapraszamy.
 • Poszukujemy osób, które pomogłyby nam w tym roku z przygotowaniem naszej betlejemskiej stajenki na święta Bożego Narodzenia.
 • Ze względu na remont dolnych pomieszczeń naszego ośrodka parafialnego, restauracja jest tymczasowo nieczynna. Rozpoczęcie działalności wkrótce. Termin kolejnego Day Centre ogłoszony będzie w biuletynie.
 • Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na malowanie kościoła, które rozpocznie się w najbliższym czasie.
 • 3 grudnia, w I Niedzielę Adwentu, nastąpi rozpoczęcie naszych rekolekcji adwentowych, które wygłosi do nas ks. kan. Rafał Zendran, proboszcz Kolegiaty w Głogowie. Będą to rekolekcje skierowane głównie do naszych rodzin i małżeństw. Wieczorami będą szczególne spotkania dla małżeństw, które żyją w związkach niesakramentalnych. Będzie to niezwykła okazja dla tych par do odkrycia swego miejsca we wspólnocie Kościoła.
 • Wkrótce rozpoczną się wizyty kolędowe. Rozpoczynamy od pierwszej niedzieli Adwentu od miejscowości poza Coventry. Zapisów będzie można dokonać na stronie internetowej lub na kartkach wyłożonych na balaskach w kościele.
 • Na stoliku można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za egzemplarz.
 • Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk oraz książki Patrycji Hurlak: „Nawrócona wiedźma” w cenie £8,- i „Zakochani są wśród nas” w cenie £10,- .
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 • POGRZEB: W ubiegłym tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Regina Burek, lat 85. Pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, 20 listopada, o godz. 9.30. Potem ceremonie odbędą się w krematorium na Canley Niech dobry Bóg obdarzy naszą Zmarłą radością życia wiecznego...


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:
Taca niedzielna:    £599.80;
Taca - Wszystkich Świętych:    £223.02;
Gift Aid:    £558.00;
Świece:    £77.30;
Biuletyny:    £29.75;
Ofiara na Kościół / kwiaty:  P. Grzybowski  £ 10.00; Jałmużna £ 167.17; K. Kunze £ 20.00; Dzieci z Balu Wszystkich Świętych £ 82.92;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!Niedziela, 12 XI 2017 - XXXII Niedziela Zwykła
9.00    1) o błogosławieństwo Boże dla Mamy Grażyny Pieczewskiej w dniu 70-tych urodzin i dla Zuzi w dniu 8-mych urodzin - int. Mama z Wnuczkami i Siostrą
2) o błogosławieństwo Boże dla brata Marcina - int. Piotr
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Wacław Wagner, Henryk i Janina Przesmyccy - int. R. Przesmycka
18.00    śp. Stanisława i Mieczysław Zygmunt - int. Córka

Poniedziałek, 13 XI 2017 - Wspomnienie Pierwszych Męczenników Polski
10.30    o błogosławieństwo Boże dla rodziny Sylwii i Jacka Łuszczów
19.15    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 14 XI 2017
10.30    o błogosławieństwo Boże dla Kajetana z okazji jego urodzin - int. Rodzina
19.00    o błogosławieństwo Boże dla Natalki w 5-tą rocznicę urodzin

Środa, 15 XI 2017
10.30    śp. Józef Gradkowski (7 roczn. śmierci) - int. Małżonka

Czwartek, 16 XI 2017
10.30    w intencji Parafian

Piątek, 17 XI 2017 - Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej
10.30    śp. Andrzej Pizuński (1 roczn. śmierci) i wszyscy zmarli z rodz. Pizuńskich
19.00    1) w intencji wszystkich singli naszej wspólnoty parafialnej
2) o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Przemka

Sobota, 18 XI 2017 - Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny
18.00    1) śp. Czesław Misiewicz - int. Syn z Rodziną
2) o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Benedykta Kosmy z okazji 60-tych urodzin
CHRZEST: Zuzanna Magdalena Chorążko

Niedziela, 19 XI 2017 - XXXIII Niedziela Zwykła
9.00    o błogosławieństwo Boże dla Mamy, Szwagra i Siostrzenicy, o opiekę Matki Bożej oraz wszelkie potrzebne łaski - int. Julia
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Leokadia i Kazimierz Kołodziej - int. M. Hołowenko
18.00    śp. Eugeniusz Rękas (2 roczn. śmierci) - int. F. Vincent

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 670776