Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 
Biuletyn - 5 Listopada 2017

 • Dzisiejsze ceremonie na cmentarzach: 13.00 London Road, 15.00 Baginton. W uroczystości na Baginton (St. John the Baptist Cemetery, 6 Church Road, Baginton, CV8 3AR) wezmą udział sztandary brytyjskich jednostek wojskowych i orkiestra kadetów lotnictwa, a także sztandar naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Zapraszamy wszystkich do oddania hołdu pochowanym tam polskim lotnikom.
 • Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00 - zmiana tajemnic Różańca świętego.
 • Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych. Kartki na wypominki leżą na balaskach z przodu kościoła. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane są w każdą środę i piątek w czasie Mszy św. o godz. 10.30.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do pani Beaty Pelczar, za tydzień do pana Andrzeja Zięby.
 • W poniedziałki o godz. 10.00 zapraszamy na spotkania rodziców z dziećmi Mothers & Toddlers Group, a o godz. 19.15 - na adoracje Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.
 • W środy zapraszamy na spotkania biblijne po Mszy św. o godz. 10.30, o godz. 18.00 - na spotkania Grupy Wsparcia AA.
 • W środę, o godz. 19.30, zapraszamy na spotkanie Rady Parafialnej.
 • W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na naukę przed chrztem.
 • W piątki o godz. 18.00 zapraszamy na spotkania scholi dziecięcej, a o 19.00 na godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 • W czwartek i piątek - odwiedziny chorych wg harmonogramu:
 • czwartek: (od 11.30) Ruła, Pacut, Skrzyński, S. Kler/Szlaga, A. Kler, Filak, Praciak, Szyszka, Rinz, Niezgorska, Sztucki, Musiolik, Hołowenko, Jarosińska
 • piątek: (od 11.30) Roberts, Jawdoszak, Faltyn, Jabłońska, Hajkowska, Kobylak, Pasik, Burtni, Ostrowska, Zielska, Dereń, Czyż, Drahuń, Merdzio, Misiuk, Głowacz, Ruciński, Wicki, Dubiel, Kunze
 • Spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w soboty po wieczornej Mszy św.
 • W przyszłą niedzielę kazania głosić nam będzie ks. Mariusz Stanisława Malinowski, proboszcz w Trzepczu. Po Mszach świętych będzie zbierał ofiary na remont swojego kościoła pw. Wniebowzięcia NMP.
 • Kolejne spotkanie wspólnoty „Pełna Łaski” z cyklu „Kobiety Starego Testamentu” odbędzie się w przyszłą niedzielę, 12 listopada.  Rozpoczynamy o godz.16.00 adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele. Następnie przejdziemy do sali polskiego klubu, by wysłuchać nauczania, porozmawiać i pobyć razem. Spotkanie otwarte jest dla wszystkich kobiet.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - w każdą ostatnią niedzielę miesiąca po wieczornej Mszy św.
 • Wszystkich, którzy chcieliby pogłębiać swoje osobiste doświadczenie modlitwy, zapraszamy na spotkanie wokół Słowa w formie Lectio Divina. Na godzinnych spotkaniach, w atmosferze wyciszenia i medytacji, pragniemy uczyć się modlitwy Słowem Bożym, aby ono formowało nasze życie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę, 15 listopada, o godz. 19.30 w naszym kościele. Spotkania będą odbywały się co dwa tygodnie i są otwarte dla wszystkich. Jeśli masz pytania, możesz się z nami skontaktować: 07710.272.613.
 • Poszukujemy osób, które pomogłyby nam w tym roku z przygotowaniem naszej betlejemskiej stajenki na święta Bożego Narodzenia. Chętnych prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
 • Ze względu na remont dolnych pomieszczeń naszego ośrodka parafialnego, restauracja jest tymczasowo nieczynna. Rozpoczęcie działalności wkrótce. Termin kolejnego Day Centre ogłoszony będzie w biuletynie.
 • Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na malowanie kościoła, które rozpocznie się w najbliższym czasie.
 • 3 grudnia, w I Niedzielę Adwentu, nastąpi rozpoczęcie naszych rekolekcji adwentowych, które wygłosi do nas ks. kan. Rafał Zendran, proboszcz Kolegiaty w Głogowie. Będą to rekolekcje skierowane głównie do naszych rodzin i małżeństw. Wieczorami będą szczególne spotkania dla małżeństw, które żyją w związkach niesakramentalnych. Będzie to niezwykła okazja dla tych par do odkrycia swego miejsca we wspólnocie Kościoła.
 • Wkróce rozpoczną się wizyty kolędowe. Rozpoczynamy od pierwszej niedzieli Adwentu od miejscowości poza Coventry. Zapisów będzie można dokonać na stronie internetowej lub na kartkach wyłożonych na balaskach w kościele.
 • Na stoliku można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za egzemplarz. Polecamy wymowny scenariusz rozprawy sądowej Marii Wagner, kanadyjskiej obrończyni życia, historię o. Józefa Andrusza, spowiednika m.in. św. s. Faustyny Kowalskiej, artykuł o nowym premierze rządu Czech, wyznanie wiary piosenkarki Marty Mariki Kosakowskiej, artykuł o Bolesławie Leśmianie, poszukiwaczu ukrytego Boga. Jako dodatek: ciekawe propozycje Klubu Książki Katolickiej, które można zamówić jako prezent na święta.
 • Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk oraz książki Patrycji Hurlak: „Nawrócona wiedźma” w cenie £8,- i „Zakochani są wśród nas” w cenie £10,- .
 • PODZIĘKOWANIA: Składamy serdeczne podziękowania za zorganizowanie Balu Świętych dla naszych dzieci. Był to piękna inicjatywa, która na trwałe wpisuje się w życie naszej wspólnoty. Dzieci z symbolicznych funtówek zebrały £86,- i przeznaczyły je na relikwiarz św. Stanisława Kostki, który wkrótce będzie pielgrzymował wśród naszych rodzin.
 • PODZIĘKOWANIA: Siostra Maria Assunta, klawerianka, dziękuje naszej wspólnocie za przyjęcie i dar wspólnej modlitwy. Ze sprzedaży misyjnych kalendarzy i dowolnych ofiarach Siostra zebrała na potrzeby misji £ 1193,41. Bóg zapłać!
 • POGRZEB: W ubiegłym tygodniu odeszła od nas do wieczności śp. Regina Burek, lat 85. Pogrzeb odbędzie się w naszym kościele. Nie znamy jeszcze dat. Niech dobry Bóg obdarzy ją radością życia wiecznego...
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna - 22.10: £   589.48;

Taca niedzielna - 29.10: £   524.07;

Gift Aid: £   367.00;

Kolekta na Papieskie Dzieła Misyjne: £   184.53;

Świece: £    89.85;

Biuletyny: £    20.15;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 5 XI 2017 - XXXI Niedziela Zwykła

9.00 śp. Anna, Władysław, Michał, Danuta, Tatiana i Mikołaj

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Aleksandra i Stanisław Czaccy, Weronika Woronko - int. D. Maciejewska

18.00 śp. Kinga Nowak (7 roczn. śmierci) - int. Siostra z Rodziną

CHRZEST: Mikołaj Paweł Hajdecki

 

Poniedziałek, 6 XI 2017

10.30 śp. zmarli z rodziny Lubomskich

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 7 XI 2017

10.30 śp. zmarli z rodziny Brzostek

19.00 śp. Edmund Pycia - int. Córka z Rodziną

 

Środa, 8 XI 2017

10.30 śp. Bronisława Rebinowska, Siostra Teresa, Brat Mirosław - int. Córka

 

Czwartek, 9 XI 2017 - Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

10.30 śp. Rodzice Franciszek i Klara Kaszubowscy - int. S. Czaja

19.00 w intencji Parafian

 

Piątek, 10 XI 2017 - Wspomnienie św. Leona Wielkiego

10.30 śp. Stanisława Roth i zmarli z rodziny Jankowskich - int. Małżonka

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 11 XI 2017 - Wspomnienie św. Marcina z Tours

18.00 1) o błogosławieństwo Boże dla Brata Marcina - int. Brat Piotr

2) śp. Magdalenka Sypień (6-ta rocznica narodzin dla nieba)

 

Niedziela, 12 XI 2017 - XXXII Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Mamy Grażyny Pieczewskiej w dniu 70-tych urodzin i dla Zuzi w dniu 8-mych urodzin - int. Mama z Wnuczkami i Siostrą

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Wacław Wagner, Henryk i Janina Przesmyccy - int. R. Przesmycka

18.00 śp. Stanisława i Mieczysław Zygmunt - int. Córka

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 617957