Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
Biuletyn - 15 Października 2017

 • Jak co roku w październiku przez najbliższe dwie niedziele będziemy liczyć wiernych, zarówno przychodzących do kościoła, jak i przyjmujących Komunię święta.
 • Serdecznie zapraszamy dzisiaj wszystkie kobiety na kolejne spotkanie wspólnoty „Pełna Łaski” z cyklu „Kobiety Starego Testamentu”.  Rozpoczynamy o godz.16.00 adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele. Następnie przejdziemy do sali polskiego klubu, by wysłuchać nauczania, porozmawiać i pobyć razem. Spotkanie otwarte jest dla wszystkich kobiet. Szczególnie zapraszamy te z Pań, które jeszcze w nich nie uczestniczyły.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Gerdy i Roberta Bronikowskich, za tydzień do państwa Barbary i Jacka Wójcików.
 • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odbywają się one codziennie po Mszy św. o godz. 10.30. 
 • W poniedziałek o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie rodziców z dziećmi Mothers & Toddlers Group, a o godz. 19.15 - na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.
 • We wtorek, 17 października, na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy za Dzieci Utracone. Imiona dzieci można dostarczać do zakrystii.
 • W środę zapraszamy na spotkanie biblijne po Mszy św. o godz. 10.30, o godz. 18.00 - na spotkanie Grupy Wsparcia AA i o godz. 19.00 na spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 • W czwartek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na naukę przed chrztem.
 • W piątek o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie scholi dziecięcej, a o 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 • Spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym od przyszłego tygodnia odbywać się będą w soboty po wieczornej Mszy św.
 • Proboszcz wraz z grupą Parafian weźmie udział w dniach 20-29 października w Pielgrzymce do Ziemi Świętej. Jeśli ktoś chciałby załatwić sprawy kancelaryjne, zapraszamy do biura we wtorek i czwartek. Informacja dla pielgrzymów: wyjazd w piątek wczesnym rankiem o godz. 3.30 z parkingu parafialnego.
 • W sobotę 21 października odbędzie się jesienna zabawa taneczna w polskim klubie. Wstęp £5,- lub przekąska (sałatka, ciasto etc). Bilety będą dostępne w sobotę i niedzielę oraz w dniu zabawy.
 • Za tydzień z kalendarzami misyjnymi przyjedzie do nas jak co roku s. Maria Assunta, klawerianka.
 • Zapraszamy do zakupu zniczy. Stoisko pod chórem.
 • Ze względu na remont dolnych pomieszczeń naszego ośrodka parafialnego, restauracja jest tymczasowo nieczynna. Rozpoczęcie działalności wkrótce. Termin kolejnego Day Centre ogłoszony będzie w biuletynie.
 • Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na malowanie kościoła, które rozpocznie się w najbliższym czasie.
 • Zespół Senza Nome zaprasza w swoje szeregi tych wszystkich, którzy lubią muzykę i mają ukończone 16 lat. Niewymagane jest doświadczenie czy umiejętności, wystarczą dobre chęci. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 19.15 do Klubu. Jest możliwość na indywidualną konsultację wokalną: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 • Na stoliku można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za egzemplarz. W tym numerze polecamy artykuły o 100-leciu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, o św. Janie z Kętów, o znaczeniu objawień fatimskich dla Kościoła, o procesie beatyfikacyjnym o. Roberta Warzechy, karmelity, o proliferskim filmie Patryka Vegi pt. „Botoks”, o Unii Europejskiej bez Boga wg prezydenta Francji Macrona, o  referendum w Katalonii i wiele innych. Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk oraz książki Patrycji Hurlak: „Nawrócona wiedźma” w cenie £8,- i „Zakochani są wśród nas” w cenie £10,- .
 • Zbliża się miesiąc listopad. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych. Kartki na wypominki leżą na balaskach z przodu kościoła.
 • Ceremonie na cmentarzach: sobota, 4 listopada: 13.00 Canley, 14.30 Lentons Lane i St. Paul’s; niedziela, 5 listopada: 13.00 London Road, 15.00 Baginton. W uroczystości na Baginton (St. John the Baptist Cemetery, 6 Church Road, Baginton, CV8 3AR) wezmą udział sztandary brytyjskich jednostek wojskowych i orkiestra kadetów lotnictwa, a także sztandar naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Zapraszamy wszystkich do oddania hołdu pochowanym tam polskim lotnikom.
 • Serdecznie zapraszamy na koncert Muzyki Popularnej, który odbędzie się w sobotę, 4 listopada, o godz. 19.30 w naszym Klubie. Znane utwory będą wykonane w wersji gitarowej, śpiew solo oraz przez chór. Bilety będą  dostępne w cenie £5,-. Również będzie można wypić kawę oraz zjeść pyszne ciastko. Wszelkie informacje pod numer tel. 07925.848.110.
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £604.44;

Taca - Dzieło Nowego Tysiąclecia: £266.07;

Gift Aid: £446.50;

Świece: £62.08;

Ofiara na kwiaty: Jałmużna £433.49;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 15 X 2017 - XXVIII Niedziela Zwykła

9.00 1) o błogosławieństwo Boże dla wszystkich nauczycieli i wychowawców naszej Polskiej Szkoły Sobotniej z okazji Dnia Nauczyciela

2) śp. Jan i Maria Wagner i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Zbigniew Maciejewski (7 roczn. śmierci) - int. Małżonka

18.00 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Laury z okazji jej 1-szych urodzin - int. Rodzice, Dziadkowie i Brat Oliwier

 

Poniedziałek, 16 X 2017 - Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

10.30 śp. Jadwiga Sieńkowska (w dniu imienin) - int. Depozyt

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 17 X 2017 - Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego

10.30 w intencji Parafian

19.00 w intencji Dzieci Utraconych

 

Środa, 18 X 2017 - Święto św. Łukasza

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Dostojnych Jubilatów Zygmunta Rucińskiego z okazji 98-tych urodzin i Mieczysława Sztuckiego z okazji 94-tych urodzin

 

Czwartek, 19 X 2017

10.30 w intencji Parafian

19.00 w intencji Parafian

 

Piątek, 20 X 2017 - Wspomnienie św. Jana Kantego

10.30 w intencji Parafian

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 21 X 2017 - Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Edyty i Andrzeja Brożków w 25-tą rocznicę ich małżeństwa i opiekę Matki Bożej dla ich dzieci

CHRZEST: Vanessa Christine Wieczorek, Jacob Christopher Górecki

 

Niedziela, 22 X 2017 - XXIX Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże dla syna Mateusza z okazji jego 7-mych urodzin

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Władysław, Stanisława i Czesław Dmochowscy, zmarli z rodzin Strumidło, Krajewskich i Grabke - int. J. Strumidło z Rodziną

18.00 śp. Tadeusz Królewski (w dniu imienin) - int. Wnuczka

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 617938