Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Biuletyn - 1 Października 2017
 • Witamy w naszej wspólnocie ks. Grzegorza Marchwińskiego. Życzymy mu ogromu łask od Boga Trójjedynego na czas pobytu w naszej parafii.
 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca - dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Dominiki i Krzysztofa Lewandowskich, za tydzień do państwa Eweliny i Jarosława Romańskich.
 • Rozpoczął się miesiąc październik, a zatem od jutra rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Odbywać się one będą codziennie po Mszy św. o godz. 10.30.
 • W poniedziałek o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie rodziców z dziećmi Mothers & Toddlers Group, a o godz. 19.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.
 • We wtorek celebrowana będzie jedynie Msza św. wieczorna. Kapłani udają się na spotkanie dekanalne do Melton Mowbray. We wtorek nie będzie czynne buro parafialne, przepraszamy. Po Mszy św. wieczornej we wtorek zapraszamy na spotkanie modlitewne. 
 • W środę, ze względu na pogrzeb, nie będzie spotkania biblijnego. O godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Grupy Wsparcia AA, a o godz. 19.30 - na spotkanie Rady Parafialnej.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Zapraszamy na Msze św. w pierwszy piątek miesiąca o godz. 10.30 i 19.00, a w sobotę na Nabożeństwo Pierwszosobotnie o godz. 17.30.
 • W czwartek i piątek - odwiedziny chorych wg harmonogramu:
 • czwartek: (od 11.30) Ruła, Pacut, Skrzyński, S. Kler/Szlaga, A. Kler, Filak, Drahuń, Praciak, Szyszka, Rinz, Niezgorska, Sztucki, Musiolik, Hołowenko, Jarosińska
 • piątek: (od 11.30) Roberts, Jawdoszak, Faltyn, Jabłońska, Hajkowska, Kobylak, Pasik, Burtni, Ostrowska, Zielska, Dereń, Czyż, Merdzio, Misiuk, Głowacz, Ruciński, Wicki, Dubiel, Kunze
 • W czwartek zapraszamy na modlitwę brewiarzową (nieszpory) o godz. 18.30, a po wieczornej Mszy św. na naukę przed chrztem.
 • W piątek o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie scholi dziecięcej, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego i na spotkanie młodzieżowe, na które zapraszamy młodzież od 13 roku życia.
 • Ze względu na remont dolnych pomieszczeń naszego ośrodka parafialnego, restauracja jest tymczasowo nieczynna. Rozpoczęcie działalności w miesiącu październiku. Termin kolejnego Day Centre ogłoszony będzie w biuletynie.
 • Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na malowanie kościoła, które rozpocznie się w najbliższym czasie.
 • Nasza tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham, które jest Narodowym Sanktuarium Anglii zwanym angielskim Nazaretem, odbędzie się w sobotę, 14 października 2017 roku.
 • Z okazji zakończenia  Jubileuszowego Roku Fatimskiego zapraszamy wszystkich parafian na specjalną Wieczornicę Fatimską, która odbędzie się 13 października o godz. 20.00. Z związku z tym wydarzeniem bardzo gorąco pragniemy zachęcić parafian do podzielenia się swoim doświadczeniem Maryi, świadectwem Jej łask i opieki. Świadectwa i podziękowania dla Matki Bożej mogą być imienne lub anonimowe. Prosimy o napisanie ich na kartkach, które są wyłożone na balaskach i przez najbliższy tydzień przynosić do zakrystii. Pragniemy, aby stały się częścią październikowej wieczornicy i radością oraz nadzieją dla innych.
 • Zespół Senza Nome zaprasza w swoje szeregi tych wszystkich, którzy lubią muzykę i mają ukończone 16 lat. Niewymagane jest doświadczenie czy umiejętności, wystarczą dobre chęci. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 19.15 do Klubu. Jest możliwość na indywidualną konsultację wokalną: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 • Zespół Senza Nome zaprasza na koncert muzyki polskiej i nie tylko, który odbędzie się w sobotę 14 października o godz. 19.30 w kościele St Marie's w Rugby. W programie utwory religijne, piosenki ludowe, patriotyczne, zołnierskie i rozrywkowe. Po koncercie zapraszamy na polskie ciasto. Bilety do nabycia w zakrystii lub na stronie www.senzanome.co.uk. Serdecznie zapraszamy.
 • 10-12 listopada zapraszamy na szczególne warsztaty dla małżeństw naszej parafii z panią Katarzyną Straburzyńską (www.katarzynastraburzynska.pl), nawróconą psycholog i terapeutą chrześcijańskim. Mogą w niej wziąć udział zarówno małżeństwa sakramentalne, jak i narzeczeni oraz małżeństwa niesakramentalne. W sobotę będą miały formę wieczornicy przy świecach w restauracji „Cracovianca”.  W niedzielę podczas każdej Mszy świętej p. Katarzyna będzie dzieliła się świadectwem swojej wiary i cudownych ingerencji Boga (została uzdrowiona z nowotworu i złamanego kręgosłupa). Przywiezie ze sobą swoją nową książkę o obecności Boga w jej życiu, której promocja odbędzie się pod koniec października w Krakowie. Więcej informacji w późniejszym czasie.
 • Na stoliku można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za egzemplarz. W tym numerze polecamy artykuł o mocy modlitwy Różańca, o Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, o niezwykłej historii życia pani Krystyny Szczecińskiej i wiele innych. Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk oraz książki Patrycji Hurlak: „Nawrócona wiedźma” w cenie £8,- i „Zakochani są wśród nas” w cenie £10,- .
 • POGRZEB: Pogrzeb śp. Jana Jankowskiego, lat 89, ostatniego prezesa Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Coventry, odbędzie się w środę, o godz. 11.30. Potem odbędą się ceremonie na cmentarzu Canley. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu…
 • „Idźmy naprzód z nadzieją!” – pod takim hasłem obchodzić będziemy w następną niedzielę XVII Dzień Papieski. Szczególnie widocznym znakiem tego święta będzie zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta to szlachetne dzieło, które od 16 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości.
 • Parafia wciąż poszukuje osób z uprawnieniami, które podjęłyby się w najbliższym czasie - przed świętami Bożego Narodzenia - malowania naszej świątyni. Potrzebny jest również elektryk z uprawnieniami.
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:
Taca niedzielna: £653.57;
Gift Aid: £294.00;
Świece: £48.91;
Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!
Niedziela, 1 X 2017 - XXVI Niedziela Zwykła
9.00 śp. Danuta Wietrzykowska - int. Siostra z Rodziną
10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00 śp. Jadwiga Banfield - int. Matka M. Hołowenko
18.00 śp. Janina Szyndler - int. Córka i Syn z Rodziną
Poniedziałek, 2 X 2017 - Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
10.30 o błogosławieństwo Boże dla Bereniki i Linusa z okazji ich urodzin - int. kochający Rodzice
19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
Wtorek, 3 X 2017
19.00 śp. Zofia Stefaniak (m-c po śmierci) - int. Wnuk z Rodziną
Środa, 4 X 2017 - Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
11.30 POGRZEB śp. Jana Jankowskiego
Czwartek, 5 X 2017 - Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej
10.30 w intencji Parafii
19.00 śp. ks. Bogdan Werra
Piątek, 6 X 2017
10.30 w intencji Parafii
19.00 w intencji Parafii
Sobota, 7 X 2017 - Wspomnienie NMP Różańcowej
17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE
18.00 śp. Janusz Wójcik - int. Rodzina
Niedziela, 8 X 2017 - XXVII Niedziela Zwykła
9.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Grzegorza Pawlikowskiego w dniu jego urodzin i opiekę Matki Najświętszej dla całej jego Rodziny
10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00 za zmarłych z rodziny Hołowenko i Łużnych - int. M. Hołowenko
18.00 śp. Stefan Biegański - int. Córka Katarzyna z Rodziną
 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 588772