Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 
Biuletyn - 8 Października 2017

 

 • „Idźmy naprzód z nadzieją!” – pod takim hasłem obchodzimy XVII Dzień Papieski. Szczególnie widocznym znakiem tego święta jest zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta to szlachetne dzieło, które od 16 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Eweliny i Jarosława Romańskich, za tydzień do państwa Gerdy i Roberta Bronikowskich.
 • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odbywają się one codziennie po Mszy św. o godz. 10.30.
 • W poniedziałek o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie rodziców z dziećmi Mothers & Toddlers Group, a o godz. 19.15 - na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.
 • Po Mszy św. wieczornej we wtorek zapraszamy na spotkanie modlitewne. 
 • W środę zapraszamy na spotkanie biblijne po Mszy św. o godz. 10.30, a o godz. 18.00 - na spotkanie Grupy Wsparcia AA
 • W czwartek zapraszamy na modlitwę brewiarzową (nieszpory) o godz. 18.30, a po wieczornej Mszy św. na naukę przed chrztem.
 • W piątek o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie scholi dziecięcej.
 • Z okazji zakończenia  Jubileuszowego Roku Fatimskiego zapraszamy wszystkich parafian na specjalną Wieczornicę Fatimską, która odbędzie się w piątek o godz. 20.00. W związku z tym wydarzeniem pragniemy zachęcić parafian do podzielenia się swoim doświadczeniem Maryi, świadectwem Jej łask i opieki. Świadectwa i podziękowania dla Matki Bożej mogą być imienne lub anonimowe. Prosimy o napisanie ich na kartkach, które są wyłożone na balaskach i przynosić do zakrystii. Pragniemy, aby stały się częścią wieczornicy i radością oraz nadzieją dla innych.
 • W sobotę będzie miała miejsce nasza tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham, które jest Narodowym Sanktuarium Anglii zwanym angielskim Nazaretem. Z parafii zorganizowany jest wyjazd autokarem. Informacja dla uczestników: Wyjazd o godz. 7.45 z parkingu parafialnego. Prosimy o zabranie ze sobą prowiantu.
 • Zespół Senza Nome zaprasza na koncert muzyki polskiej i nie tylko, który odbędzie się w sobotę, 14 października, o godz. 19.30 w kościele St Marie's w Rugby. W programie utwory religijne, piosenki ludowe, patriotyczne, żołnierskie i rozrywkowe. Po koncercie zapraszamy na polskie ciasto. Bilety do nabycia w zakrystii lub na stronie www.senzanome.co.uk.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety na kolejne spotkanie wspólnoty „Pełna Łaski” z cyklu „Kobiety Starego Testamentu”, które odbędzie się w niedzielę, 15 października.  Rozpoczynamy o godz.16.00 adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele. Następnie przejdziemy do sali polskiego klubu, by wysłuchać nauczania, porozmawiać i pobyć razem. Spotkanie otwarte jest dla wszystkich kobiet. Szczególnie zapraszamy te z Was, które jeszcze w nich nie uczestniczyły.
 • We wtorek, 17 października, na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy za Dzieci Utracone. Imiona dzieci można dostarczać do zakrystii.
 • Zapraszamy do zakupu zniczy. Stoisko pod chórem.
 • Ze względu na remont dolnych pomieszczeń naszego ośrodka parafialnego, restauracja jest tymczasowo nieczynna. Rozpoczęcie działalności w miesiącu październiku. Termin kolejnego Day Centre ogłoszony będzie w biuletynie.
 • Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na malowanie kościoła, które rozpocznie się w najbliższym czasie.
 • Zespół Senza Nome zaprasza w swoje szeregi tych wszystkich, którzy lubią muzykę i mają ukończone 16 lat. Niewymagane jest doświadczenie czy umiejętności, wystarczą dobre chęci. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 19.15 do Klubu. Jest możliwość na indywidualną konsultację wokalną: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 • Na stoliku można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za egzemplarz. W tym numerze polecamy świetny artykuł Marcina Jakimowicza o wychowaniu dzieci, o żywych, niezwykle aktywnych parafiach w Polsce, o Gemmie Galgani, stygmatyczce z Lukki, świadectwo George’a Weigel’a o jego spotkaniach z św. Janem Pawłem II i wiele innych. Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk oraz książki Patrycji Hurlak: „Nawrócona wiedźma” w cenie £8,- i „Zakochani są wśród nas” w cenie £10,- .
 • W niedzielę, 22 października, z kalendarzami misyjnymi przyjedzie do nas s. Maria Assunta, klawerianka.
 • Ceremonie na cmentarzach: sobota, 4 listopada: 13.00 Canley, 14.30 Lentons Lane i St. Paul’s; niedziela, 5 listopada: 13.00 London Road, 15.00 Baginton.
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 • POGRZEB: W niedzielę zmarła śp. Helena Trella, lat 88. Pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w sobotę, 14 października, o godz. 11.00. Polecajmy naszą Zmarłą Miłosierdziu Bożemu…

 

 


 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £524.54;

Gift Aid: £392.50;

Biuletyny: £30.31;

Ofiara na kwiaty:  M. Hajkowska & T. Rutkowska £20.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


 

Niedziela, 8 X 2017 - XXVII Niedziela Zwykła

9.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Grzegorza Pawlikowskiego w dniu jego urodzin i opiekę Matki Najświętszej dla całej jego Rodziny

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 za zmarłych z rodziny Hołowenko i Łużnych - int. M. Hołowenko

18.00 śp. Stefan Biegański - int. Córka Katarzyna z Rodziną

 

Poniedziałek, 9 X 2017 - Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka

10.30 śp. Barbara Ruła - int. Mąż z Rodziną

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 10 X 2017

10.30 w intencji Parafian

19.00 w intencji Parafian

 

Środa, 11 X 2017

10.30 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Magdaleny i Mieczysława Sztuckich w 58 rocznicę ich małżeństwa oraz o opiekę matki Bożej dla ich córek, zięciów i wnuków

 

Czwartek, 12 X 2017

10.30 śp. Rodzice Adela i Mieczysław Kuncewicz, Stefania i Bogdan Woźniak

19.00 o błogosławieństwo Boże i prowadzenie Ducha Świętego dla Borama z okazji 9-tych urodzin

 

Piątek, 13 X 2017 - Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

10.30 śp. ks. Ludwik Czyż (10 roczn. śmierci)

20.00 WIECZORNICA FATIMSKA

 

Sobota, 14 X 2017

11.00 POGRZEB śp. Heleny Trelli

18.00 śp. Mama Joanna Siejko (22 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

 

Niedziela, 15 X 2017 - XXVIII Niedziela Zwykła

9.00 1) o błogosławieństwo Boże dla wszystkich nauczycieli i wychowawców naszej Polskiej Szkoły Sobotniej z okazji Dnia Nauczyciela

2) śp. Jan i Maria Wagner i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Zbigniew Maciejewski (7 roczn. śmierci) - int. Małżonka

18.00 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Laury z okazji jej 1-szych urodzin - int. Rodzice, Dziadkowie i Brat Oliwier

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 588799