Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 
Biuletyn - 24 Września 2017
 • Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 9.00 - obowiązkowe spotkanie wszystkich ministrantów i ministrantek oraz tych wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w służbę przy Ołtarzu, po Mszy św. o godz. 11.00 - spotkanie wszystkich uczestników październikowej parafialnej Pielgrzymki do Ziemi Świętej, a po wieczornej Mszy św. - pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Weroniki i Pawła Szajnów, za tydzień do państwa Dominiki i Krzysztofa Lewandowskich.
 • W poniedziałek o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie rodziców z dziećmi Mothers & Toddlers Group, a o godz. 19.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.
 • Po Mszy św. wieczornej we wtorek zapraszamy na spotkanie modlitewne.
 • W środę po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie biblijne, a o godz. 18.00 - na spotkanie Grupy Wsparcia AA.
 • Ze względu na remont dolnych pomieszczeń naszego ośrodka parafialnego, restauracja jest tymczasowo nieczynna. Rozpoczęcie działalności na początku października. Termin kolejnego Day Centre ogłoszony będzie w biuletynie.
 • Zapraszamy na modlitwę brewiarzową (nieszpory) -  w czwartek o godz. 18.30.
 • Grupa Apostolstwa Miłosierdzia Bożego zaprasza wszystkich parafian, w najbliższy czwartek, o godz.15.00 do naszej świątyni na wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Jest to wyjątkowy dzień, ponieważ tego dnia wspominamy bł. ks. Michała Sopoćkę, który był szczególnie bliski św. siostrze Faustynie, dzięki której Pan Jezus przekazał nam tę przepiękną modlitwę. Również tego dnia o godz.15.00 w Polsce, jak i w różnych zakątkach świata, odmawiana jest „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata” do której nasza parafia się przyłączyła. W związku z tym pragniemy, aby tego dnia zebrało się nas jak najwięcej w kościele, a jeśli ktoś nie będzie mógł przybyć, prosimy o zmówienie tej modlitwy w miejscu, w którym będzie się znajdować.
 • Nauka przed chrztem w czwartek po wieczornej Mszy św.
 • Spotkanie scholi dziecięcej odbędzie się w piątek, o godz. 18.00.
 • W piątek o godz. 19.00 - godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 • Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę, 30 września, po Mszy św. o godz. 18.00. Będą to trzy kolejne spotkania plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt uczestnictwa w kursie £20,- od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
 • Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na malowanie kościoła, które rozpocznie się w najbliższym czasie.
 • Nasza tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham, które jest Narodowym Sanktuarium Anglii zwanym angielskim Nazaretem, odbędzie się w sobotę, 14 października 2017 roku. Z parafii zorganizowany będzie wspólny wyjazd. Koszt przejazdu £10,- od osoby dorosłej (dzieci £5,-). Zapisy w zakrystii.
 • Zespół Senza Nome zaprasza w swoje szeregi tych wszystkich, którzy lubią muzykę i mają ukończone 16 lat. Niewymagane jest doświadczenie czy umiejętności, wystarczą dobre chęci. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 19.15 do Klubu. Jest możliwość na indywidualną konsultację wokalną: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 • Zespół Senza Nome zaprasza na koncert muzyki polskiej i nie tylko, który odbędzie się w sobotę 14 października o godz. 19.30 w kościele St Marie's w Rugby. W programie utwory religijne, piosenki ludowe, patriotyczne, zołnierskie i rozrywkowe. Po koncercie zapraszamy na polskie ciasto. Bilety do nabycia w zakrystii lub na stronie www.senzanome.co.uk. Serdecznie zapraszamy.
 • 10-12 listopada zapraszamy na szczególne warsztaty dla małżeństw naszej parafii z panią Katarzyną Straburzyńską (www.katarzynastraburzynska.pl), nawróconą psycholog i terapeutą chrześcijańskim. Mogą w niej wziąć udział zarówno małżeństwa sakramentalne, jak i narzeczeni oraz małżeństwa niesakramentalne. W sobotę będą miały formę wieczornicy przy świecach w restauracji „Cracovianca”.  W niedzielę podczas każdej Mszy świętej p. Katarzyna będzie dzieliła się świadectwem swojej wiary i cudownych ingerencji Boga (została uzdrowiona z nowotworu i złamanego kręgosłupa). Przywiezie ze sobą swoją nową książkę o obecności Boga w jej życiu, której promocja odbędzie się pod koniec października w Krakowie. Więcej informacji w późniejszym czasie.
 • Na stoliku można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za egzemplarz. W tym numerze polecamy artykuł „Płyną o prąd” o ratowaniu związków małżeńskich, o niedawnej beatyfikacji dwóch meksykańskich duchownych, o Polskiej Stacji Antarktycznej, o prześladowaniach chrześcijan w Korei Północnej i wiele innych. Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk oraz książki Patrycji Hurlak: „Nawrócona wiedźma” w cenie £8,- i „Zakochani są wśród nas” w cenie £10,- .
 • Wszystkim parafianom: ofiarodawcom fantów, ciast, czasu, serca oraz ofiar pieniężnych pragniemy z całego serca podziękować za  współtworzenie odpustowego kiermaszu charytatywnego, z którego cały zebrany dochód - £ 737, - został przekazany na konto Caritasu Polska "Kromka Chleba". Niech Dobry Pan Bóg wynagradza waszą szczodrość.
 • POGRZEB: W ubiegłym tygodniu, 6 września, zmarł śp. Jan Jankowski, lat 89, ostatni prezes Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Coventry. Jego pogrzeb odbędzie się w naszej parafii w środę, 4 października, o godz. 11.30. Potem odbędą się ceremonie na cmentarzu Canley. W niedzielę, 17 września, zmarł w Polsce ks. Marceli Prawica, lat 79, misjonarz z Zambii, który odwiedzał kilka razy naszą wspólnotę. Polecajmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu…
 • Od najbliższego poniedziałku w naszej wspólnocie przebywać będzie na okres kilku miesięcy ks. Grzegorz Marchwiński, były proboszcz polskiej parafii w Northampton. Życzymy mu błogosławieństwa od Boga na czas pobytu w naszej parafii.
 • Parafia poszukuje osób z uprawnieniami, które podjęłyby się w najbliższym czasie - przed świętami Bożego Narodzenia - malowania naszej świątyni.
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 • Z okazji zakończenia  Jubileuszowego Roku Fatimskiego zapraszamy wszystkich parafian na specjalną Wieczornicę Fatimską, która odbędzie się dnia 13 października o godzinie 20.00. Z związku z tym wydarzeniem bardzo gorąco pragniemy zachęcić parafian do podzielenia się swoim doświadczeniem Maryi, świadectwem Jej łask i opieki. Świadectwa i podziękowania dla Matki Bożej mogą być imienne lub anonimowe. Prosimy o napisanie ich na kartkach, które są wyłożone na balaskach i przez najbliższe dwa tygodnie przynosić do zakrystii. Pragniemy, aby stały się częścią październikowej wieczornicy i radością oraz nadzieją dla innych.

 


 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:
Taca niedzielna:    £547.49;
Gift Aid:    £344.00;
Biuletyny:    £31.07;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 24 IX 2017 - XXV Niedziela Zwykła
9.00    o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla córki Laury w dzień 1-szych urodzin
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Wacław Wagner i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka
18.00    o życie wieczne dla dzieciątka Aleksandra oraz o siłę i wiarę dla jego Rodziców - int. Rodzina Stężyckich

 

Poniedziałek, 25 IX 2017 - Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa
10.30    śp. Henryk Pasik - int. Małżonka z Rodziną
19.15    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 26 IX 2017
10.30    śp. ks. Marceli Prawica
19.00    w intencji Parafii

Środa, 27 IX 2017 - Wspomnienie św. Wincentego à Paulo
10.30    w intencji Parafii

Czwartek, 28 IX 2017 - Wspomnienie św. Wacława
10.30    śp. Ks. Prałat Celestyn Sowiński (27 roczn. śmierci)
19.00    w intencji Parafii

Piątek, 29 IX 2017 - Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
10.30    o błogosławieństwo Boże dla Joasi z okazji 40-tych urodzin i Damiana z okazji 29-tych urodzin - int. Rodzina
19.00    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 30 IX 2017 - Wspomnienie św. Hieronima
18.00    śp. Longina i Kazimierz Filipiuk - int. Siostra z Rodziną

Niedziela, 1 X 2017 - XXVI Niedziela Zwykła
9.00    śp. Danuta Wietrzykowska - int. Siostra z Rodziną
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Jadwiga Banfield - int. Matka M. Hołowenko
18.00    śp. Janina Szyndler - int. Córka i Syn z Rodziną

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 588803