Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 
Biuletyn - 17 Września 2017
 • Dzisiaj obchodzimy nasz odpust parafialny św. Stanisława Kostki. Głównym celebransem jest ks. kan. dr Wiesław Mazurowski, oficjał Sądu Biskupiego Diecezji Pelplińskiej, któremu towarzyszy ks. prał. Ryszard Konefał, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Skarszewach, rodzinnej parafii proboszcza. Ks. Wiesław przywiózł ze sobą książkę „To warto wiedzieć. O prawie Kościoła w pytaniach i odpowiedziach”, która ma na celu przybliżenie podstawowych praw i obowiązków wierzących, dot. codziennego ich życia, wzajemnych relacji i dyscypliny sakramentów. Można ją nabyć w cenie £10, - za sztukę. Po Mszy św. o godz. 11.00 jest możliwość spotkania się z ks. Wiesławem w sprawach prawnych.
 • W imieniu wszystkich zaangażowanych rodzin i członków naszej wspólnoty, pragniemy zaprosić wszystkich parafian do naszego klubu na kiermasz ciast i loterię fantową. Kiermasz jest wspaniałą okazją do czynienia miłosierdzia na rzecz najbardziej potrzebujących. W tym roku całą zebraną kwotę chcemy przekazać najuboższym i niedożywionym dzieciom i rodzinom w Polsce, osobom szukającym schronienia przed przemocą w rodzinie i bezdomnym. Pragniemy wspomóc kampanię Caritasu „Kromka Chleba". Miejmy otwarte serca dla potrzebujących!
 • Państwu Małgorzacie i Mieczysławowi Musiałom dziękujemy za dar pięknego ornatu z wizerunkiem św. Stanisława Kostki, patrona naszej parafii.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Heleny i Józefa Mallek, za tydzień do państwa Weroniki i Pawła Szajnów.
 • Ze względu na remont dolnych pomieszczeń naszego ośrodka parafialnego, restauracja jest tymczasowo nieczynna. Rozpoczęcie działalności na początku października. Termin kolejnego Day Centre ogłoszony będzie w biuletynie.
 • W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.
 • We wtorek nie będzie otwarte biuro parafialne. Odprawiona zostanie jedynie wieczorna Msza św. o godz. 19.00. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie modlitewne.
 • W środę po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie biblijne, a o godz. 18.00 - na spotkanie Grupy Wsparcia AA.
 • Spotkanie Rady Pastoralnej - w środę, 20 września, o godz. 19.00.
 • Zapraszamy na modlitwę brewiarzową (nieszpory) -  w czwartek o godz. 18.30.
 • Nauka przed chrztem w czwartek po wieczornej Mszy św.
 • Spotkanie scholi dziecięcej odbędzie się w piątek, o godz. 18.00.
 • W piątek o godz. 19.00 - godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 • W dniach 22-24 września w Manchester odbędzie się Kongres Nowej Ewangelizacji, który poprowadzi zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji pod przewodnictwem bpa Grzegorza Rysia i bpa Wiesława Lechowicza. Z parafii będzie brała udział delegacja naszej młodzieży.
 • W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 9.00 - obowiązkowe spotkanie wszystkich ministrantów i ministrantek oraz tych wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w służbę przy Ołtarzu, po Mszy św. o godz. 11.00 - spotkanie wszystkich uczestników październikowej parafialnej Pielgrzymki do Ziemi Świętej, a po wieczornej Mszy św. - pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 • Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę, 30 września, po Mszy św. o godz. 18.00. Będą to trzy kolejne spotkania plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt uczestnictwa w kursie £20,- od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
 • Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na malowanie kościoła, które rozpocznie się w najbliższym czasie.
 • Zespół Senza Nome zaprasza w swoje szeregi tych wszystkich, którzy lubią muzykę i mają ukończone 16 lat. Niewymagane jest doświadczenie czy umiejętności, wystarczą dobre chęci. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 19.15 do Klubu. Jest możliwość na indywidualną konsultację wokalną: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 • Nasza tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham, które jest Narodowym Sanktuarium Anglii zwanym angielskim Nazaretem, odbędzie się w sobotę, 14 października 2017 roku. Z parafii zorganizowany będzie wspólny wyjazd. Koszt przejazdu £10,- od osoby dorosłej (dzieci £5,-). Zapisy w zakrystii.
 • Grupa Apostolstwa Miłosierdzia Bożego zaprasza wszystkich parafian, w czwartek, 28 września o godz.15.00 do naszej świątyni na wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Jest to wyjątkowy dzień, ponieważ tego dnia wspominamy bł. ks. Michała Sopoćkę, który był szczególnie bliski św. siostrze Faustynie, dzięki której Pan Jezus przekazał nam tę przepiękną modlitwę. Również tego dnia o godz.15.00 w Polsce, jak i w różnych zakątkach świata, odmawiana jest „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata” do której nasza parafia się przyłączyła. W związku z tym pragniemy, aby tego dnia zebrało się nas jak najwięcej w kościele, a jeśli ktoś nie będzie mógł przybyć, prosimy o zmówienie tej modlitwy w miejscu, w którym będzie się znajdować.
 • 10-12 listopada zapraszamy na szczególne warsztaty dla małżeństw naszej parafii z panią Katarzyną Straburzyńską (www.katarzynastraburzynska.pl), nawróconą psycholog i terapeutą chrześcijańskim. Mogą w niej wziąć udział zarówno małżeństwa sakramentalne, jak i narzeczeni oraz małżeństwa niesakramentalne. W sobotę będą miały formę wieczornicy przy świecach w restauracji „Cracovianca”.  W niedzielę podczas każdej Mszy świętej p. Katarzyna będzie dzieliła się świadectwem swojej wiary i cudownych ingerencji Boga (została uzdrowiona z nowotworu i złamanego kręgosłupa). Przywiezie ze sobą swoją nową książkę o obecności Boga w jej życiu, której promocja odbędzie się pod koniec października w Krakowie. Więcej informacji w późniejszym czasie.
 • Na stoliku można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za egzemplarz. W tym numerze polecamy artykuł o akcji zbierania podpisów w obronie nienarodzonych chorych dzieci (formularz podpisów wewnątrz numeru), o ekspansji Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca, o potrzebie nowej Pięćdziesiątnicy w oczach bpa Wiktora Skworca i wiele innych. Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk oraz książki Patrycji Hurlak: „Nawrócona wiedźma” w cenie £8,- i „Zakochani są wśród nas” w cenie £10,- .
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 • Restauracja „Cracovianka”, której otwarcie nastąpi w najbliższym czasie, rozpoczyna rekrutację pracowników: Jeśli lubisz pracę w gastronomii, jesteś pasjonatem nowoczesnej kuchni, który nie boi się wyzwań i pragnie stale się rozwijać, masz doświadczenie i chcesz z nami tworzyć nowe, klimatyczne miejsce zapraszamy do nas. Poszukujemy kandydatki na stanowisko: kelnerki / baristki. Po więcej informacji proszę dzwonić do pani Sylwii: 07868.303.331.
 • POGRZEB: W ubiegłym tygodniu, 6 września, zmarł śp. Jan Jankowski, lat 89, ostatni prezes Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Coventry. Jego pogrzeb odbędzie się w naszej parafii. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu…


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:
Taca niedzielna:    £541.09;
Taca - Fundacja Glempa:    £231.58;
Gift Aid:    £249.00;
Świece:    £52.16;
Ofiara na Kościół / kwiaty:  M. Hajkowska & T. Rutkowska £20.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 17 IX 2017 - Uroczystość św. Stanisława Kostki - ODPUST
9.00    śp. Krzysztof Gawłowski - int. Koledzy z pracy
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Jan (roczn. śmierci), Bronisława, Józefa i Bogumiła Nowakowie - int. A., R. Ignatowicz
18.00    o błogosławieństwo Boże dla Barbary i Krzysztofa Tyrców oraz opiekę Matki Bożej dla ich dzieci

Poniedziałek, 18 IX 2017
10.30    z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla taty Grzegorza Rebinowskiego - int. Córka
19.15    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 19 IX 2017
19.00    śp. Roman Kopeć (w miesiąc po śmierci) - int. Syn z Rodziną

Środa, 20 IX 2017 - Wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy
10.30    śp. Franciszek Dubiel - int. Małżonka

Czwartek, 21 IX 2017 - Święto św. Mateusza
10.30    o błogosławieństwo dla Haneczki i Joasi - int. Matka Z. Dubiel
19.00    śp. Dimitrij Sivakovs - int. Małżonka

Piątek, 22 IX 2017
10.30    w intencji Parafii
19.00    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 23 IX 2017 - Wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny
18.00    o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Izabeli i Jacka Czarnik z okazji 1-szej rocznicy ich małżeństwa
CHRZEST: Zuzanna Żylińska
Niedziela, 24 IX 2017 - XXV Niedziela Zwykła
9.00    o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla córki Laury w dzień 1-szych urodzin
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Wacław Wagner i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka
18.00    o życie wieczne dla dzieciątka Aleksandra oraz o siłę i wiarę dla jego Rodziców - int. Rodzina Stężyckich

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 588808