Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 
Biuletyn - 3 Września 2017
 • Witamy w naszej wspólnocie ks. Łukasza Polkowskiego, doktoranta filozofii z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 • Zapraszamy członków Żywego Różańca na zmianę tajemnic po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Zespół Senza Nome wznawia próby i gorąco zaprasza w swoje szeregi tych wszystkich, którzy lubią muzykę i mają ukończone 16 lat.Niewymagane jest doświadczenie czy umiejętności, wystarczą dobre chęci. Zapraszamy dzisiaj o godz. 19.15 do naszego Klubu.
 • Jest możliwość umówienia się na indywidualną konsultację wokalną. Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Magdaleny i Macieja Marcinów, za tydzień do pani Julity Jaszka.
 • Ze względu na konieczny remont dolnych pomieszczeń naszego ośrodka parafialnego, restauracja jest nieczynna, przepraszamy. Termin kolejnego Day Centre ogłoszony będzie w biuletynie. Dzisiaj otwarty jest klub na pierwszym piętrze. Zapraszamy na kawę i herbatę.
 • Odwiedziny chorych odbędą się w przyszłym tygodniu.
 • Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie jedynie w piątek w godz. 16.00-18.30.
 • We wtorek zapraszamy na spotkanie modlitewne. Rozpoczynamy je Mszą św. o godz. 19.00.
 • W środę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Grupy Wsparcia AA.
 • Zapraszamy na modlitwę brewiarzową - nieszpory -  w każdy czwartek o godz. 18.30.
 • Nauka przed chrztem w czwartek po wieczornej Mszy św.
 • Najbliższe spotkanie scholi dziecięcej odbędzie się w piątek, 8 września. Dzieci zaśpiewają na Mszy św. o godz. 9.00 w niedzielę, 10 września.
 • W sobotę, 9 września, wznawiamy naukę w Polskiej Szkole Sobotniej. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 9.15 w Bishop’s Ullathorne School (Leasowe's Ave, Coventry, CV3 6BH).
 • W sobotę, 9 września, rozpoczynamy rekolekcje dla kobiet „Kobieta wolna od niemocy". Poprowadzi je Irena Neumueler - wyjątkowa kobieta, teolog, trener rozwoju osobistego i doradca życia chrześcijańskiego. Rekolekcje skierowane są dla kobiet, które pragną odkryć swój potencjał, własną tożsamość i siłę, odnaleźć w sobie piękno i nowe możliwości. A wszystko to dokonywać się będzie w świetle historii kobiet Starego Testamentu. Czas rekolekcji: sobota: godz. 10.00-18.00; niedziela: godz. 10.00-14.00. Zapewniamy przerwy kawowe oraz obiad w sobotę. Koszt udziału: £20,-. Zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefon 07889.229.573.
 • Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.00 wznawiamy liturgie Słowa dla naszych dzieci. Jeśli byłyby osoby chętne do włączenia się w przygotowanie tych spotkań, zapraszamy do zakrystii.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 zapraszamy na uroczystości przy grobach poległych lotników w Nuneaton przy Oaston Road (Oaston Road, Nuneaton, CV11 6JZ). Obecny będzie sztandar naszej Polskiej Szkoły. Nie zabraknie modlitw po polsku.
 • W przyszłą niedzielę - dodatkowa zbiórka na Fundację Kardynała Glempa.
 • W środę, 13 września, po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na Spotkanie Biblijne.
 • Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 13 września, o godz. 19.30, a Rady Pastoralnej - w środę, 20 września, o godz. 19.00.
 • W niedzielę, 17 września, obchodzić będziemy nasz odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki. Gościem specjalnym będzie ks. kan. dr Wiesław Mazurowski, oficjał Sądu Biskupiego Diecezji Pelplińskiej, któremu towarzyszyć będzie ks. prał. Ryszard Konefał, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Skarszewach, rodzinnej parafii proboszcza. Ks. Wiesław przywiezie ze sobą książkę „To warto wiedzieć. O prawie Kościoła w pytaniach i odpowiedziach”, która ma na celu przybliżenie podstawowych praw i obowiązków wierzących, dotyczących codziennego ich życia, wzajemnych relacji i dyscypliny sakramentów. Będzie można ją nabyć w cenie £10, - za sztukę. Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie możliwość spotkania się z ks. Wiesławem w sprawach prawnych.
 • 17 września, w dniu odpustu parafialnego, w imieniu wszystkich zaangażowanych rodzin i członków naszej wspólnoty, pragniemy zaprosić wszystkich parafian do naszego klubu na kiermasz ciast i loterię fantową.  Podobnie jak w zeszłym roku, w tym szczególnym dniu kiermasz jest wspaniałą okazją do czynienia miłosierdzia na rzecz najbardziej potrzebujących. W tym roku całą zebraną kwotę chcemy przekazać najuboższym i niedożywionym dzieciom i rodzinom w Polsce, osobom szukającym schronienia przed przemocą w rodzinie i bezdomnym. Pragniemy wspomóc kampanię Caritasu „Kromka Chleba". Miejmy otwarte serca dla potrzebujących!
 • W dniach 22-24 września w Manchester odbędzie się Kongres Nowej Ewangelizacji, który poprowadzi zespół Konferencji Episkopatu Polski ds.. Nowej Ewangelizacji pod przewodnictwem bpa Grzegorza Rysia. W spotkaniu uczestniczyć będzie również bp Wiesław Lechowicz. Z parafii zorganizowany będzie wspólny wyjazd. Osoby, które pragną wziąć udział w Kongresie, proszone są o kontakt z proboszczem. Zgłoszenia tylko do przyszłej niedzieli.
 • W niedzielę, 24 września, po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich ministrantów i ministrantek oraz tych wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w służbę przy Ołtarzu. Spotkanie jest obowiązkowe.
 • W niedzielę, 24 września, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich uczestników październikowej parafialnej Pielgrzymki do Ziemi Świętej.
 • Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 24 września, po Mszy św. o godz. 18.00.
 • Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę, 30 września, po Mszy św. o godz. 18.00. Będą to trzy kolejne spotkania plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt uczestnictwa w kursie £20,- od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
 • Otwarta jest już Księga Intencji Mszalnych na przyszły rok. Zapraszamy z nowymi zgłoszeniami do biura parafialnego.
 • Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na malowanie kościoła, które rozpocznie się pod koniec września.
 • Nasza tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham, które jest Narodowym Sanktuarium Anglii zwanym angielskim Nazaretem, odbędzie się w sobotę, 14 października 2017 roku. Z parafii zorganizowany będzie wspólny wyjazd. Koszt przejazdu £10,- od osoby dorosłej (dzieci £5,-). Zapisy na wspólny wyjazd w zakrystii.
 • Grupa Apostolstwa Miłosierdzia Bożego chciałaby zaprosić wszystkich parafian, w czwartek, 28 września, o godz.15.00, do naszej świątyni na wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Jest to wyjątkowy dzień, ponieważ tego dnia wspominamy bł. ks. Michała Sopoćkę, który był szczególnie bliski św. siostrze Faustynie, dzięki której Pan Jezus przekazał nam tę przepiękną modlitwę. Również tego dnia o godz.15.00 w Polsce, jak i w różnych zakątkach świata, odmawiana jest „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata” do której nasza parafia się przyłączyła. W związku z tym pragniemy, aby tego dnia zebrało się nas jak najwięcej w kościele, a jeśli ktoś nie będzie mógł przybyć, prosimy o zmówienie tej modlitwy w miejscu, w którym będzie się znajdować.
 • Na stoliku można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za egzemplarz. W tym numerze polecamy artykuł o niezwykłej historii Julien’a Bryan’a, amerykańskiego reportera w okupowanej Warszawie, o urokach 700-letniego Lublina, o decyzji sprowadzenia Krzyżaków do Polski przez Konrada Mazowieckiego, o handlu w niedzielę, o zamykaniu Kościołów na zachodzie Europy i wiele innych.
 • Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk oraz książki Patrycji Hurlak: „Nawrócona wiedźma” w cenie £8,- i „Zakochani są wśród nas” w cenie £10,- .
 • Parafia St. John Fisher zaprasza na szczególną Międzykulturową Mszę św. w niedzielę, 17 września, o godz. 15.30, której przewodniczyć będzie abp Bernard Longley z Birmingham.
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 • POGRZEB śp. Joanny Misztal, lat 38, odbędzie się na cmentarzu Canley w piątek, o godz. 14.15. Niech dobry Bóg obdarzy Ją radością życia wiecznego…


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:
Taca niedzielna: £379.57;
Taca - MB Częstochowskiej: £43.62;
Gift Aid: £306.50;
Pomoc ofiarom nawałnic:    £1074.36;
Świece:    £61.17;
Ofiara na Kościół / kwiaty: P. Grzybowski £ 10.00; Dziesięcina £ 450.00; J., Z. Skrzyńscy £50.00;


Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 3 IX 2017 - XXII Niedziela Zwykła
9.00    śp. Edmund Hołowenko (2 roczn. śmierci) - int. Małżonka
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną
18.00    śp. Stanisław Komar (roczn. śmierci)

Poniedziałek, 4 IX 2017
10.30    śp. bracia Franciszek, Stanisław i Andrzej Szal - int. Siostra z Rodziną
19.15    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 5 IX 2017
10.30    śp. Jadwiga Sieńkowska - int. Depozyt
19.00    w intencji Parafii

Środa, 6 IX 2017
10.30    o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Lily i Kalifa - int. Babcia

Czwartek, 7 IX 2017
10.30    w intencji Parafii
19.00    o błogosławieństwo Boże dla Ewy Potęgi w dniu jej urodzin

Piątek, 8 IX 2017 - Święto Narodzenia NMP
10.30    śp. Rozalia i Karol Krzymińscy - int. M. Hołowenko
14.15    Canley: POGRZEB śp. Joanny Misztal
19.00    o nawrócenie męża Rafała i jego powrót do małżonki i dzieci

Sobota, 9 IX 2017
9.15    Bishop Ullathorne School: Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego
18.00    o błogosławieństwo Boże dla Joanny i Piotra Szaconiów w 4-tą rocznicę ich małżeństwa i opiekę Matki Bożej dla ich dzieci

Niedziela, 10 IX 2017 - XXIII Niedziela Zwykła
9.00    o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Moniki i Tomasza z okazji 13-tej rocznicy sakramentu małżeństwa
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Magdaleny Czempka z okazji 18-tych urodzin - int. Rodzice i Rodzeństwo
14.00    Oaston Rd Cemetery, Nuneaton: Modlitwy przy grobach polskich żołnierzy
18.00    śp. Zenon Stężycki - int. Syn z Rodziną

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 683497