Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Biuletyn - 13 Sierpnia 2017
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Beaty i Pawła Czopek, za tydzień do państwa Jolanty i Zbigniewa Skrzyńskich.
 • Ze względu na konieczny remont dolnych pomieszczeń naszego ośrodka parafialnego, restauracja będzie nieczynna, przepraszamy. Dzisiaj otwarty jest klub na pierwszym piętrze. Zapraszamy na kawę i herbatę. Otwarte też są toalety w klubie.
 • W poniedziałek zapraszamy o godz. 19.15 na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartach przy chrzcielnicy.
 • We wtorek zapraszamy na spotkanie modlitewne. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00.
 • We wtorek przypada obowiązkowa uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą odprawione o godz. 11.00 i 19.00. W tym dniu przypada też Święto Żołnierza. Msza św. o godz. 11.00 sprawowana będzie za wszystkich  członków byłego Koła SPK w Coventry.
 • W środę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Grupy Wsparcia AA.
 • Termin kolejnego Day Centre ogłoszony będzie w biuletynie.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na modlitwę brewiarzową - nieszpory -  w każdy czwartek przed Mszą św. o godz. 18.30.
 • W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 • Na stoliku można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £ 1,50 za egzemplarz. W tym numerze polecamy artykuł o wyjątkowej świętej Edycie Stein, świetny artykuł ks. Tomasza Jaklewicza pt. „Pocałunki dla Maryi”,  wspomnienia o Powstaniu Warszawskim i wybitnej polskiej poetce Jadwidze Hartwig, artykuł pt. „Tajemnice Fatimy” i wiele innych.
 • Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk oraz książki Patrycji Hurlak: „Nawrócona wiedźma” w cenie £ 8,- i „Zakochani są wśród nas” w cenie £ 10,- .
 • Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na malowanie kościoła, które rozpocznie się pod koniec września.
 • Wspólnota w Evesham zaprasza na spotkanie z Wojciechem Cejrowskim „Boso do… Evesham” w sobotę, 2 września, na godz. 19.00 w Evesham Art Centre (Victoria Avenue, WR11 4QH). Bilety w cenie £ 20,- do nabycia w zakrystii.
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 • PODZIĘKOWANIA: Pragnę złożyć najszczersze wyrazy podziękowania za bardzo duże zainteresowanie zeszłotygodniową wystawą, otwarte serca oraz piękne świadectwo wiary i miłości, złożone przez Państwa w te dni. Dzięki Państwa hojności udało się nam zebrać £ 1084,00. Cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc osobom, które zostały poszkodowane w wyniku konfliktu w Syrii. Wyrażam szczerą nadzieję, że dla Państwa ten czas był czasem równie ubogacającym, inspirującym i uwrażliwiającym na potrzeby innych jak dla mnie. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję i zapewniam o pamięci w modlitwie. Magdalena Madej.
 • We wtorek, 22 sierpnia, w Święto Maryi Królowej Świata. zapraszamy na szczególną wieczorną Mszę św. o godz. 19.00. Tego dnia nastąpi poświęcenie naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Trwa rok Maryjny i 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie, podczas których Maryja prosiła o poświęcenie się Jej Niepokalanemu Sercu - Sercu, które na koniec zatriumfuje! Zachęceni tą obietnicą pragniemy i my powierzyć naszą parafię Jej Matczynej Opiece. Zapraszamy wszystkich parafian, grupy parafialne i czcicieli Matki Bożej do uczestniczenia w tej uroczystości. Jeżeli ktoś nie będzie mógł przybyć, niech obejmie modlitwą naszą parafię w miejscu, w którym się będzie znajdował.
 • W sobotę, 9 września, rozpoczynamy rekolekcje dla kobiet „Kobieta wolna od niemocy". Poprowadzi je dla nas Irena Neumueler - wyjątkowa kobieta, teolog, trener rozwoju osobistego i doradca życia chrześcijańskiego. Rekolekcje skierowane są dla kobiet, które pragną odkryć swój potencjał, własną tożsamość i siłę, odnaleźć w sobie piękno i nowe możliwości. A wszystko to dokonywać się będzie w świetle historii kobiet Starego Testamentu. Czas rekolekcji: sobota 9 września: godz. 10.00-18.00; niedziela 10 września: godz. 10.00-14.00. Zapewniamy przerwy kawowe oraz obiad w sobotę. Koszt udziału: 20 funtów. Informacje i zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pod numerem telefonu 07889.229.573.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:
Taca niedzielna: £398.49;
Gift Aid: £321.00;
Biuletyny: £25.77;
Ofiara na kościół / kwiaty  Jałmużna (ze skrzynki) £ 40.00; Anonimowo £ 5.00; I., P. Glab £ 5.00;
Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 13 VIII 2017 - XIX Niedziela Zwykła
9.00    o błogosławieństwo Boże dla Andrzeja Zięby z okazji jego urodzin - int. Przyjaciele
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Jadwiga Sieńkowska (w dniu urodzin) - int. Depozyt
18.00    śp. Franciszek Wronkowski (2 roczn. śmierci) - int. Małżonka z Dziećmi

Poniedziałek, 14 VIII 2017 - Wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe
10.30    o potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże dla Piotra Suchockiego w dniu jego 8-mych urodzin - int. kochający Rodzice i Rodzeństwo
19.15    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 15 VIII 2017 - Uroczystość Wniebowzięcia NMP
11.00    w intencji członków SPK - int. Depozyt
19.00    o nawrócenie męża Rafała i jego powrót do małżonki i dzieci

Środa, 16 VIII 2017
10.30    śap. Jadwiga Sieńkowska (4 roczn. śmierci) - int. Depozyt

Czwartek, 17 VIII 2017 - Wspomnienie św. Jacka
10.30    o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla kochanej Mamy Marii Hołowenko - int. Syn Henryk z Rodziną
19.00    śp. Stanisław Roth i zmarli z Rodziny - int. Małżonka

Piątek, 18 VIII 2017
10.30    śp. Jadwiga Sieńkowska (4 roczn. śmierci) - int. R. Przesmycka
19.00    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 19 VIII 2017
18.00    o błogosławieństwo Boże dla Natalii Romanowskiej z okazji 90-tych urodzin - int. Syn z Rodziną + CHRZEST: Oskar Stolarski

Niedziela, 20 VIII 2017 - XX Niedziela Zwykła
9.00    o błogosławieństwo Boże dla Eweliny i Michała z okazji 10-tej rocznicy ich małżeństwa
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Jadwiga Sieńkowska (4 roczn. śmierci) - int. M. Hołowenko
+ CHRZEST: Leon Gawlikowski
18.00    śp. Roman Mielniczuk (6 roczn. śmierci) - int. Małżonka z Rodziną z Dziećmi

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 570798