Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Biuletyn - 20 Sierpnia 2017
 • Witamy wszystkich, którzy powrócili ze swego wakacyjnego wypoczynku. Życzymy ogromu łask od Boga na zmaganie się z codzienną emigracyjną rzeczywistością.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Jolanty i Zbigniewa Skrzyńskich, za tydzień do państwa Patrycji i Pawła Michałowskich.
 • Ze względu na konieczny remont dolnych pomieszczeń naszego ośrodka parafialnego, restauracja będzie nieczynna, przepraszamy. Dzisiaj otwarty jest klub na pierwszym piętrze. Zapraszamy na kawę i herbatę. Otwarte też są toalety w klubie.
 • Proszę zwrócić uwagę na zmianę programu liturgii w tym tygodniu. W poniedziałek Msza św. sprawowana będzie jedynie o godz. 19.00. W środę, czwartek i piątek nie będzie Mszy św. Zapraszamy natomiast w tych dniach na godzinne Adoracje Najświętszego Sakramentu z Komunią św. W sobotę przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy o godz. 11.00 na dodatkową Mszę św.
 • W najbliższy wtorek, w Święto Maryi Królowej Świata, zapraszamy na szczególną wieczorną Mszę św. o godz. 19.00, podczas której nastąpi zawierzenie naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Trwa rok Maryjny i 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie, podczas których Maryja prosiła o poświęcenie się Jej Niepokalanemu Sercu - Sercu, które na koniec zatriumfuje! Zachęceni tą obietnicą pragniemy i my powierzyć naszą parafię Jej Matczynej Opiece. Zapraszamy wszystkich parafian, grupy parafialne i czcicieli Matki Bożej do uczestniczenia w tej uroczystości. Jeżeli ktoś nie będzie mógł przybyć, niech obejmie modlitwą naszą parafię w miejscu, w którym się będzie znajdował.
 • We wtorek zapraszamy na spotkanie modlitewne. Rozpoczynamy je jak w każdym tygodniu Mszą św. o godz. 19.00.
 • Nauka przed chrztem w tym tygodniu wyjątkowo we wtorek po wieczornej Mszy św.
 • W środę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Grupy Wsparcia AA.
 • W czwartek nie będzie czynne biuro parafialne, przepraszamy.
 • Termin kolejnego Day Centre ogłoszony będzie w biuletynie.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na modlitwę brewiarzową - nieszpory -  w każdy czwartek o godz. 18.30.
 • Zespół Senza Nome wznawia próby i gorąco zaprasza w swoje szeregi wszystkich, którzy lubią muzykę i mają ukończone 16 lat. Niewymagane jest doświadczenie czy umiejętności, wystarczą dobre chęci. Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 3 września, na godz. 19.15 do Klubu Parafialnego. Jest też możliwość umówienia się wcześniej na indywidualną konsultację wokalną. Kontakt : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 • W dniach 4-7 września proboszcz weźmie udział w rekolekcjach kapłańskich w Swanwick, które prowadzić będzie ks. Krzysztof Wons. W tym czasie zastępować go będzie ks. Łukasz Polkowski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 • Najbliższe spotkanie scholi dziecięcej odbędzie się w piątek, 8 września. Dzieci zaśpiewają na Mszy św. o godz. 9.00 w niedzielę, 10 września.
 • W sobotę, 9 września, wznawiamy naukę w Polskiej Szkole Sobotniej. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 9.15 w Bishop’s Ullathorne School (Leasowe's Ave, Coventry, CV3 6BH).
 • W sobotę, 9 września, rozpoczynamy rekolekcje dla kobiet „Kobieta wolna od niemocy". Poprowadzi je dla nas Irena Neumueler - wyjątkowa kobieta, teolog, trener rozwoju osobistego i doradca życia chrześcijańskiego. Rekolekcje skierowane są dla kobiet, które pragną odkryć swój potencjał, własną tożsamość i siłę, odnaleźć w sobie piękno i nowe możliwości. A wszystko to dokonywać się będzie w świetle historii kobiet Starego Testamentu. Czas rekolekcji: sobota 9 września: godz. 10.00-18.00; niedziela 10 września: godz. 10.00-14.00. Zapewniamy przerwy kawowe oraz obiad w sobotę. Koszt udziału: £20,-. Zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub pod nr telefonu 07889.229.573.
 • W niedzielę, 10 września, na Mszy św. o godz. 9.00 wznawiamy specjalne liturgie Słowa dla naszych dzieci. Jeśli byłyby osoby chętne do włączenia się w przygotowanie tych spotkań, zapraszamy do zakrystii.
 • W niedzielę, 10 września, o godz. 14.00 zapraszamy na uroczystości przy grobach poległych żołnierzy w Nuneaton przy Oaston Road (Oaston Road, Nuneaton, CV11 6JZ). Obecny będzie sztandar naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Nie zabraknie tam, nad grobami lotników, modlitw po polsku.
 • W środę, 13 września, po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na pierwsze powakacyjne Spotkanie Biblijne.
 • Zapraszamy członków Rady Administracyjnej na pierwsze powakacyjne spotkanie w środę, 13 września, o godz. 19.30, a Rady Pastoralnej w środę, 20 września, o godz. 19.00.
 • W niedzielę, 17 września, obchodzić będziemy nasz odpust parafialny ku czci św. Stanisława Kostki. Gościem specjalnym będzie ks. kan. dr Wiesław Mazurowski, oficjał Sądu Biskupiego Diecezji Pelplińskiej, któremu towarzyszyć będzie ks. prał. Ryszard Konefał, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Skarszewach, rodzinnej parafii proboszcza. Ks. Wiesław przywiezie ze sobą książkę „To warto wiedzieć. O prawie Kościoła w pytaniach i odpowiedziach”, która ma na celu przybliżenie podstawowych praw i obowiązków wierzących, dotyczących codziennego ich życia, wzajemnych relacji i dyscypliny sakramentów. Będzie można ją nabyć w cenie £10, - za sztukę.
 • W dniach 22-24 września w Manchester odbędzie się Kongres Nowej Ewangelizacji, który poprowadzi zespół Konferencji Episkopatu Polski ds.. Nowej Ewangelizacji pod przewodnictwem bpa Grzegorza Rysia. W spotkaniu uczestniczyć będzie również bp Wiesław Lechowicz. Z parafii zorganizowany będzie wspólny wyjazd. Osoby, które pragną wziąć udział w Kongresie, proszone są o kontakt z proboszczem.
 • W niedzielę, 24 września, po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie wszystkich ministrantów i ministrantek oraz tych wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w służbę przy Ołtarzu. Spotkanie jest obowiązkowe.
 • Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 24 września, po Mszy św. o godz. 18.00.
 • W niedzielę, 24 września, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich uczestników naszej październikowej parafialnej Pielgrzymki do Ziemi Świętej.
 • Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w ostatnią sobotę września, 30 września, po Mszy św. o godz. 18.00. Będą to trzy kolejne spotkania plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt uczestnictwa w kursie £20,- od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
 • Na stoliku można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za egzemplarz. W tym numerze polecamy artykuł o Leonardzie Cheshire, legendzie wśród lotników RAF-u, który stał się katolikiem i jego małżonce Sue Ryder, agentce brytyjskiego wywiadu, współpracującej z polskim podziemiem i powojennej filantropce, o 300-nej rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, o książce kard. Roberta Saraha „Moc ciszy”, o reparacjach niemieckich, o patriotycznych gestach kibiców Legii i wiele innych.
 • Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk oraz książki Patrycji Hurlak: „Nawrócona wiedźma” w cenie £8,- i „Zakochani są wśród nas” w cenie £10,- .
 • Nasza tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham, które jest Narodowym Sanktuarium Anglii, zwanym angielskim Nazaretem, odbędzie się w sobotę 14 października 2017 roku. Jest ona w tym roku związana ze 100-leciem Objawień Fatimskich. Z parafii zorganizowany będzie wspólny wyjazd. Koszt przejazdu £10,- od osoby (dzieci £5,-). Zapisy na wspólny wyjazd w zakrystii.
 • Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na malowanie kościoła, które rozpocznie się pod koniec września.
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 • POGRZEB: W ubiegłym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności zaopatrzonego sakramentami śp. Janusza Wójcika, lat 62. Jego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek, 29 sierpnia, o godz. 12.30. Niech dobry Bóg obdarzy go radością życia wiecznego...


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:
Taca niedzielna: £445.30;
Gift Aid: £203.00;
Świece: £46.27;
Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 20 VIII 2017 - XX Niedziela Zwykła
9.00    o błogosławieństwo Boże dla Eweliny i Michała z okazji 10-tej rocznicy ich małżeństwa
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Jadwiga Sieńkowska (4 roczn. śmierci) - int. M. Hołowenko
+ CHRZEST: Leon Gawlikowski
18.00    śp. Roman Mielniczuk (6 roczn. śmierci) - int. Małżonka z Rodziną

Poniedziałek, 21 VIII 2017 - Wspomnienie św. Piusa X
19.00    o błogosławieństwo Boże i wszelkie łaski potrzebne na dalsze lata dla Alicji i Macieja Kaczmarków w 21-szą rocznicę ich małżeństwa

Wtorek, 22 VIII 2017 - Wspomnienie NMP Królowej
10.30    o błogosławieństwo Boże i scalenie rodziny Joanny i Rafała w 8-mą rocznicę ich małżeństwa
19.00    o wszelkie łaski Boże i opiekę Matki Bożej dla kochanego Taty w dniu urodzin - int. córka Julia

Środa, 23 VIII 2017
19.00    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Czwartek, 24 VIII 2017 - Święto św. Bartłomieja
19.00    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Piątek, 25 VIII 2017
19.00    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 26 VIII 2017 - Uroczystość NMP Częstochowskiej
11.00    w intencji Parafian
18.00    śp. Tadeusz Cieślak - int. Rodzina

Niedziela, 27 VIII 2017 - XXI Niedziela Zwykła
9.00    śp. Henryk Niepsuj - int. Syn z Rodziną
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Zbigniew Maciejewski i jego rodzice Eleonora i Stanisław - int. Małżonka
18.00    śp. Marian Lemkowski (1 roczn. śmierci) - int. Wnuk z Rodziną

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 683490