Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 
Biuletyn - 30 Lipca 20117
 • Dzisiaj ostatnia niedziela, w której gościmy w naszej wspólnocie ks. Andrzeja Nowickiego, doktoranta teologii fundamentalnej z Lateranu w Rzymie. Wyrażamy wdzięczność za jego miesięczną posługę w naszej parafii, zwłaszcza w konfesjonale. Po każdej Mszy św. jest dzisiaj okazja, by wesprzeć ks. Andrzeja materialnie na ostatnie jego miesiące studiów w Rzymie.
 • W związku ze świętem św. Krzysztofa, patrona podróżujących, dzisiaj po każdej Mszy św. na parkingu parafialnym święcimy nasze pojazdy.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do pani Janiny Bagińskiej, za tydzień do pani Patrycji Mazacz.
 • Ze względu na konieczny remont dolnych pomieszczeń naszego ośrodka parafialnego, restauracja będzie nieczynna, przepraszamy. Dzisiaj otwarty jest klub na pierwszym piętrze. Zapraszamy na kawę i herbatę. Otwarte też są toalety w klubie.
 • W poniedziałek zapraszamy ao godz. 19.15 na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartach przy chrzcielnicy.
 • We wtorek zapraszamy na spotkanie modlitewne. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00.
 • W środę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Grupy Wsparcia AA.
 • Termin kolejnego Day Centre ogłoszony będzie w biuletynie.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na modlitwę brewiarzową - nieszpory -  w każdy czwartek przed Mszą św. o godz. 18.30.
 • We wtorek, czwartek i piątek - odwiedziny chorych wg harmonogramu:
  wtorek (od 13.00) Roberts, Czyż, Merdzio, Misiuk, Głowacz, Ruciński, Wicki, Dubiel, Kunze
  czwartek: (od 11.30) Ruła, Pacut, S. Kler/Szlaga, A. Kler, Filak, Jarosińska, Drahuń, Praciak, Rinz, Sztucki, Musiolik, Hołowenko
  piątek: (od 11.30) Jawdoszak, Faltyn, Pasik, Jabłońska, Hajkowska, Kobylak, Burtni, Ostrowska, Zielska
 • W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. w sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy wspólną modlitwą Różańca świętego o godz. 17.30.
 • W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy w kościele na spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego, a w naszym klubie - na kolejne spotkanie grupy młodzieżowej, aby  rozmawiać o Bogu, wierze i kreatywnie spędzać razem czas. Na to spotkanie serdecznie zapraszamy młodzież od 14 roku życia, która chce się rozwijać i dzielić sobą z innymi.
 • Zmiana tajemnic Różańca świętego - w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00.
 • W przyszłą niedzielę w polskim klubie w godzinach 10.00-14.00 oraz 19.00-20.30 odbędzie się wystawa prac dzieci z Syrii, które zostały poproszone o to, by przelać na papier swoje marzenia i zainteresowania. Piękne rysunki, które stworzyły, pozwolą nam spojrzeć na sytuację, która panuje w ich ojczyźnie, ich oczyma. Będzie to także okazja, by wesprzeć osoby potrzebujące w Syrii poprzez jałmużnę czy przez zakup wystawianych obrazów. Po każdej Mszy św. zaprezentowana zostanie krótka prezentacja na temat sytuacji w Syrii. W trakcie trwania wystawy w klubie serwowana będzie kawa, herbata i domowe ciasto. Serdecznie zapraszamy!
 • Na stoliku można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £ 1,50 za egzemplarz. W tym numerze polecamy artykuł o historii barykady na Alejach Jerozolimskich w Warszawie z sierpnia 1944 roku, o batalii o polską reformę sądownictwa, o Ingmarze Bergmanie, skandynawskim mistyku i melancholijnym Hamlecie kina, o uroku Wysp Owczych, o jezuicie z Bhutanu, którego życie zmieniło się po spotkaniu z Matką Teresą z Kalkuty i wiele innych.
 • Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk oraz książki Patrycji Hurlak: „Nawrócona wiedźma” w cenie £ 8,- i „Zakochani są wśród nas” w cenie £ 10,- .
 • Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na malowanie kościoła, które rozpocznie się od koniec września.
 • Wspólnota w Evesham zaprasza na spotkanie z Wojciechem Cejrowskim „Boso do… Evesham” w sobotę, 2 września, na godz. 19.00 w Evesham Art Centre (Victoria Avenue, WR11 4QH). Bilety w cenie £ 20,- do nabycia w zakrystii.
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:
Taca niedzielna:    £487.00;
Gift Aid:    £323.00;
Biuletyny:    £20.49;
Ofiara na kościół / kwiaty Jałmużna (ze skrzynki) £24.05;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!Niedziela, 30 VII 2017 - XVII Niedziela Zwykła
9.00    śp. Lucjan Szafaryn (18 roczn. śmierci) - int. Małżonka z Rodziną
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Teodor i Helena, Zdzisław i Teresa, Edmund Hołowenko - int. M. Hołowenko
18.00    śp. Teresa Rutkowska - int. Syn z Rodziną

Poniedziałek, 31 VII 2017 - Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
10.30    intencja wolna
19.15    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU      

Wtorek, 1 VIII 2017 - Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego
10.30    intencja wolna
19.00    o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Majki Chojnowskiej w dniu jej 4-tych urodzin - int. kochająca Matka i Przyjaciele

Środa, 2 VIII 2017
10.30    intencja wolna

Czwartek, 3 VIII 2017
10.30    intencja wolna
19.00    intencja wolna

Piątek, 4 VIII 2017 - Wspomnienie św. Jana Vianneya
10.30    intencja wolna
19.00    w podziękowaniu za otrzymane łaski, prosząc o błogosławieństwo w 10-tą rocznicę ślubu Katarzyny i Jerzego Chudy

Sobota, 5 VIII 2017
17.30    NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE
18.00    śp. Daniela Amelia Nawrocka - int. Siostra T. Wronkowska

Niedziela, 6 VIII 2017 - Niedziela Przemienienia Pańskiego
9.00    śp. Barbara Markowska - int. Wnuki
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną
18.00    śp. Edmund Tyczyński - int. Rodzina Stężyckich

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 563048