Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 
Biuletyn - 6 Sierpnia 2017
 • Dzisiaj w godzinach 10.00-14.00 oraz 19.00-20.30 zapraszamy do polskiego klubu na wystawę prac dzieci z Syrii, które zostały poproszone o to, by przelać na papier swoje marzenia i zainteresowania. Piękne rysunki, które stworzyły, pozwolą nam spojrzeć na sytuację, która panuje w ich ojczyźnie, ich oczyma. Jest to także okazja, by wesprzeć osoby potrzebujące w Syrii poprzez jałmużnę czy przez zakup wystawianych obrazów. Po każdej Mszy św. zaprezentowana zostanie krótka prezentacja na temat sytuacji w Syrii. W trakcie trwania wystawy w klubie serwowana będzie kawa, herbata i domowe ciasto. Serdecznie zapraszamy.
 • Zmiana tajemnic Różańca świętego - dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do pani Patrycji Mazacz, za tydzień do państwa Beaty i Pawła Czopek.
 • Ze względu na konieczny remont dolnych pomieszczeń naszego ośrodka parafialnego, restauracja będzie nieczynna, przepraszamy. Dzisiaj otwarty jest klub na pierwszym piętrze. Zapraszamy na kawę i herbatę. Otwarte też są toalety w klubie.
 • W poniedziałek zapraszamy o godz. 19.15 na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartach przy chrzcielnicy.
 • We wtorek zapraszamy na spotkanie modlitewne. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00.
 • W środę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Grupy Wsparcia AA.
 • Termin kolejnego Day Centre ogłoszony będzie w biuletynie.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na modlitwę brewiarzową - nieszpory -  w każdy czwartek przed Mszą św. o godz. 18.30.
 • W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 • Na stoliku można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £ 1,50 za egzemplarz. W tym numerze polecamy wzruszający artykuł o Charliem Gardzie, artykuł Marcina Jakimowicza o Franciszkańskich Spotkaniach Młodych, o mało znanej brytyjskiej wyspie Sark i wiele innych.
 • Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk oraz książki Patrycji Hurlak: „Nawrócona wiedźma” w cenie £ 8,- i „Zakochani są wśród nas” w cenie £ 10,- .
 • Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na malowanie kościoła, które rozpocznie się pod koniec września.
 • Wspólnota w Evesham zaprasza na spotkanie z Wojciechem Cejrowskim „Boso do… Evesham” w sobotę, 2 września, na godz. 19.00 w Evesham Art Centre (Victoria Avenue, WR11 4QH). Bilety w cenie £ 20,- do nabycia w zakrystii.
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 • PODZIĘKOWANIA: Borgo Sabotino (Włochy), 2.08.2017. „Dziękujcie zawsze za wszystko Bogu Ojcu w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa” (Ef 5, 20). Drodzy bracia i siostry. Dziękuję Panu Bogu za czas pobytu w Coventry. Głęboko wierzę, że to On pozwolił się nam spotkać. Z całego serca dziękuję za przyjęcie i mile spędzony czas w Waszej wspólnocie. Z pewnością był to dla mnie czas łaski i umocnienia. Wielką radość sprawiły mi momenty, w których widziałem Waszą modlitwę, oddanie i autentyzm wyznawanej wiary. Ponadto, jestem wdzięczny za każdy gest braterskiej miłości, której doświadczyłem w wielu wymiarach. W tym miejscu szczególnie dziękuję za tak hojnie złożone ofiary, które są znaczącym wsparciem w ostatnim roku studiów. Z serca wszystkim za wszystko dziękuję. Niech dobry Bóg sam wynagrodzi waszą życzliwość i dobroć. Z pamięcią w modlitwie: Ks. Andrzej Nowicki.

 


 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:
Taca niedzielna:    £351.94;
Gift Aid:    £269.00;
Świece:    £41.03;
Ofiara na kościół / kwiaty Jałmużna (ze skrzynki) £ 60.00; W. Casson £ 20.00; I., P. Glab £ 10.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!Niedziela, 6 VIII 2017 - Niedziela Przemienienia Pańskiego
9.00    śp. Barbara Markowska - int. Wnuki
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną
18.00    śp. Edmund Tyczyński - int. Rodzina Stężyckich

 

Poniedziałek, 7 VIII 2017
10.30    śp. Eugenia Dziubek - int. Przyjaciele
19.15    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 8 VIII 2017 - Wspomnienie św. Dominika
10.30    śp. Anastazja i Antoni Górscy - int. Depozyt
19.00    o nawrócenie dla Anny w rocznicę jej urodzin

Środa, 9 VIII 2017 - Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża
10.30    śp. Zbigniew Klima - int. Depozyt

Czwartek, 10 VIII 2017 - Święto św. Wawrzyńca
10.30    śp. Elżbieta Bolon (10 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną
19.00    o Boże błogosławieństwo dla Małgosi Musiał z okazji jej urodzin - int. kochający Mąż z Dziećmi

Piątek, 11 VIII 2017 - Wspomnienie św. Klary
10.30    o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej na każdy dzień dla Alicji Gradkowskiej - int. T. Wronkowska
19.00    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 12 VIII 2017
18.00    śp. Maryla Jones, rodzice Aniela i Stanisław Cichołaz, brat Janek Cichołaz - int. Depozyt

Niedziela, 13 VIII 2017 - XIX Niedziela Zwykła
9.00    o błogosławieństwo Boże dla Andrzeja Zięby z okazji jego urodzin - int. Przyjaciele
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Jadwiga Sieńkowska (w dniu urodzin) - int. Depozyt
18.00    śp. Franciszek Wronkowski (2 roczn. śmierci) - int. Małżonka z Dziećmi

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 563049