Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
Biuletyn - 2 Lipca 2017
 • Witamy w naszej wspólnocie ks. Andrzeja Nowickiego, kapłana archidiecezji gnieźnieńskiej, doktoranta teologii fundamentalnej na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Przez miesiąc przebywać będzie w naszej parafii na kursie językowym.
 • Zmiana tajemnic Żywego Różańca - dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne „Pełna Łaski" dla kobiet dzisiaj na godz.16.00 do naszego Kościoła na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Po adoracji dalsza część spotkania w Klubie. Informacja po nr telefonu 07889.229.573.
 • Spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania - dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Aldony i Marcina Zalewskich, za tydzień do państwa Agnieszki i Rafała Rutkowskich.
 • W poniedziałek zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na spotkanie Mothers & Toddlers Group o godz. 10.00, a o godz. 19.15 na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartach przy chrzcielnicy.
 • We wtorek zapraszamy na spotkanie modlitewne. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.00.
 • W środę zapraszamy na spotkanie biblijne po Mszy św. o godz. 10.30, a o godz. 18.00 na spotkanie Grupy Wsparcia AA.
 • Spotkanie Rady Administracyjnej odbędzie się w środę, o godz. 19.30.
 • W środę, czwartek i piątek - odwiedziny chorych wg harmonogramu:
  środa (od 12.30) Roberts, Czyż, Merdzio, Misiuk, Głowacz, Ruciński, Wicki, Dubiel, Kunze
  czwartek: (od 11.30) Ruła, Pacut, S. Kler/Szlaga, A. Kler, Filak, Jarosińska, Drahuń, Praciak, Rinz, Sztucki, Musiolik, Hołowenko
  piątek: (od 11.30) Jawdoszak, Faltyn, Pasik, Jabłońska, Hajkowska, Kobylak, Burtni, Ostrowska, Zielska
 • Termin kolejnego Day Centre ogłoszony będzie w biuletynie.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00.
 • W piątek odbędzie się kolejne spotkanie grupy młodzieżowej, która spotyka się w każdy pierwszy piątek miesiąca po wieczornej Eucharystii, żeby rozmawiać o Bogu, wierze i kreatywnie spędzać razem czas. Serdecznie zapraszamy młodzież od 14 roku życia, która chce się rozwijać i dzielić sobą z innymi w piątek po Mszy Świętej wieczornej do polskiego klubu. Dla służby liturgicznej powyżej 13 roku życia spotkania te są obowiązkowe, ponieważ zawierają elementy formacji i szkolenia.
 • Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na modlitwę brewiarzową - nieszpory -  w każdy czwartek przed Mszą św. o godz. 18.30.
 • Zakończenie roku szkolnego w Polskiej Szkole Sobotniej nastąpi w sobotę, 8 lipca. Rozpocznie się ono Mszą świętą o godz. 9.15.
 • Na stoliku można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £ 1,50 za egzemplarz. W tym numerze polecamy artykuł o stosunku masonerii do Kościoła katolickiego, o meczecie imienia Maryi w Abu Zabi, wspomnienie o ojcu Karolu Meissnerze OSB i wiele innych. Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk oraz książki Patrycji Hurlak: „Nawrócona wiedźma” w cenie £ 8,- i „Zakochani są wśród nas” w cenie £ 10,- .
 • Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca.
 • Ze względu na konieczny remont dolnych pomieszczeń naszego ośrodka parafialnego, restauracja będzie nieczynna na kilka kolejnych tygodni, przepraszamy.
 • Wspólnota w Evesham zaprasza na spotkanie z Wojciechem Cejrowskim „Boso do… Evesham” w sobotę, 2 września, na godz. 19.00 w Evesham Art Centre (Victoria Avenue, WR11 4QH). Bilety w cenie £ 20,- do nabycia w zakrystii.
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 • PODZIĘKOWANIA: W imieniu parafii pw. św. Brata Alberta w Mostach składam serdeczne podziękowania wszystkim parafianom parafii pw. św. Stanisława Kostki w Coventry za życzliwość, za zaproszenie, za modlitwy i za ofiary złożone w niedzielę, 25 czerwca 2017 r. na budowę naszego kościoła w Mostach. Życzymy Wam wszystkim błogosławionych owoców codziennego chrześcijańskiego życia oraz wszelkich Bożych Łask. Szczęść Boże! Zapewniamy o pamięci w modlitwie! Msza św. w intencji parafian zostanie odprawiona w środę 7.7.2017 r. o godz. 1800 w Mostach. Ks. Jacek Giełdon.OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:
Taca niedzielna:    £512.14;
Gift Aid:    £261.50;
Gazety:    £29.27;
Ofiara na kościół / kwiaty I. Minkina £ 20.00; P. Grzybowski £ 10.00; M. Pasik £ 30.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!Niedziela, 2 VII 2017 - XIII Niedziela Zwykła
9.00    śp. Aleksandra Szydlik (zmarła dwa dni temu) - int. Córka Iwona Łukomska z Rodziną 
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Jerzy Czyż - int. Przyjaciel
18.00    1) śp. Ewa Cierzniak - int. Córka z Rodziną
2) o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla
Ryszardy i Wojciecha Mrugaczów, ich dzieci, Jakuba i Filipa oraz ich Mamy Teresy

Poniedziałek, 3 VII 2017 - Święto św. Tomasza, Apostoła
10.30    o Boże błogosławieństwo i pomyślność w dalszym życiu dla Piotra Szafaryna z okazji 21-tych urodzin - int. F. Szafaryn
19.15    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 4 VII 2017
10.30    śp. ks. Jacek Trochim SDB (15 roczn. śmierci)
19.00    w intencji Parafian

Środa, 5 VII 2017
10.30    śp. siostra Marianna Lampkowska - int. T. Wronkowska

Czwartek, 6 VII 2017 - Wspomnienie bł. Teresy Ledóchowskiej
10.30    śp. Franciszek, Andrzej i Stanisław Szal - int. Siostra z Rodziną
19.00    o błogosławieństwo Boże na każdy dzień dla Dawida z okazji 30-tych urodzin - int. Brat z Rodziną i Mama

Piątek, 7 VII 2017
10.30    śp. Andrzej i Ludwika Wróbel - int. Rodzina Kuncewiczów
19.00    o wszelkie łaski i błogosławieństwo Boże dla Jeremiego jako pamiątka 8-mej rocznicy Chrztu św. - int. Mama

Sobota, 8 VII 2017 - Wspomnienie św. Jana z Dukli
9.15     POLSKA SZKOŁA SOBOTNIA: Msza św. na zakończenie roku szkolnego
18.00    1) śp. Stanisław Czajka i jego rodzice Feliks i Halina Czajka - int. S. Czaja
2) śp. Krzysztof Tełowski - int. F. Vincent
CHRZEST: Julia Strzelecka, Maksymilian Polita

Niedziela, 9 VII 2017 - XIV Niedziela Zwykła
9.00    o błogosławieństwo Boże dla Eligii i Bogdana Kuncewiczów z okazji 40-tej rocznicy ich małżeństwa
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    1) o błogosławieństwo Boże dla pani Stanisławy Czaja z okazji jej urodzin - int. Przyjaciółki
2) śp. Jadwiga, Feliks i Stanisław Strumidło, zmarli z rodzin
Dmochowskich, Krajewskich i Grabke - int. J. Strumidło z Rodziną
18.00    o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla kochającego Męża z okazji 38-mych urodzin

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 570790