Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 
Biuletyn - 25 Czerwca 2017
 • Gościmy w naszej parafii ks. Jacka Giełdona, znanego już nam proboszcza parafii Mosty pod Lęborkiem. Głosi nam Słowo Boże, a po Mszach św. zbiera ofiary na dokończenie budowy kościoła pw. św. Brata Alberta.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Anny i Artura Goldiszewiczów, za tydzień do państwa Aldony i Marcina Zalewskich.
 • W poniedziałek zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na spotkanie Mothers & Toddlers Group o godz. 10.00, a o godz. 19.15 na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartach przy chrzcielnicy.
 • We wtorek ze względu na udział proboszcza w spotkaniu powierników Polskiej Misji Katolickiej w Londynie nie będzie Mszy św. wieczornej. W tym dniu nieczynne będzie też biuro parafialne. Zapraszamy na spotkanie modlitewne o godz. 19.00.
 • W środę Msza św. parafialna odprawiona będzie już o godz. 9.30. Ze względu na udział proboszcza w walnym spotkaniu powierników Polish Housing Association w Londynie nie będzie w tym dniu spotkania biblijnego. O godz. 18.00 odbędzie się natomiast spotkanie Grupy Wsparcia AA.
 • Termin kolejnego Day Centre ogłoszony będzie w biuletynie.
 • Biuro parafialne czynne będzie w tym tygodniu jedynie w czwartek i sobotę.
 • W czwartek przypada Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawione o godz. 10.30 i 19.00. W tym dniu kolekta przeznaczona będzie na Świętopietrze - jako nasz dar na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.
 • W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu przeżywaną w ciszy.
 • W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca świętego o godz. 17.30.
 • Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne „Pełna Łaski" dla kobiet w przyszłą niedzielę, 2 lipca, na godz.16.00 do naszego Kościoła na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Po adoracji dalsza część spotkania w Klubie. Informacja 07889.229.573.
 • Na stoliku można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £ 1,50 za egzemplarz. W tym numerze polecamy artykuł o nawróceniu Wojciecha Modesta Amaro, znanego włoskiego kucharza, historię objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, ks. Czenczek opowiada o posłudze egzorcysty i wiele innych. Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk.
 • Na stoliku z gazetami można jeszcze zakupić książki Patrycji Hurlak: „Nawrócona wiedźma” w cenie £ 8,- (zarówno książka jak i audiobook) i „Zakochani są wśród nas” w cenie £ 10,- .
 • Od środy przez miesiąc przebywać będzie w naszej parafii na kursie językowym ks. Andrzej Nowicki, kapłan diecezji gnieźnieńskiej, obecnie studiujący teologię fundamentalną na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie.
 • Ze względu na konieczny remont dolnych pomieszczeń naszego ośrodka parafialnego, restauracja będzie nieczynna na kilka kolejnych tygodni, przepraszamy.
 • Spotkanie Rady Administracyjnej odbędzie się w środę, 5 lipca, o godz. 19.30.
 • Kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, mianował w ubiegłym tygodniu ks. dr Krzysztofa Tyliszczaka, kanclerza Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, przyjaciela naszej wspólnoty parafialnej, kanonikiem Kapituły Wilanowskiej w Warszawie.
 • Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji warsztatów modlitewnych z o. Johnem Bashoborą, składamy serdeczne podziękowania. Szczególne słowa wdzięczności należą się Joannie Gniłce za koordynację pobyt ojca Johna w naszej wspólnocie. Bóg zapłać.
 • Zakończenie roku szkolnego w Polskiej Szkole Sobotniej nastąpi w sobotę, 8 lipca. Rozpocznie się ono Mszą świętą o godz. 9.15.
 • W piątek, 30 czerwca, wspólnota w Redditch zaprasza na szczególne weekendowe rekolekcje. Poprowadzi je siostra Marzena Władowska ze Zgromadzenia Sióstr Jadwiżanek Wawelskich (Siostry Świętej Jadwigi Królowej), absolwentka Archidiecezjalnej Szkoły Muzycznej II stopnia w Krakowie. Wielokrotnie głosiła konferencje, m.in. na corocznych Strumieniach Miłosierdzia w Krakowie. Na YouTube znajduje się skarbnica wartościowych konferencji z jej udziałem, m.in. o spowiedzi, do której często zachęcał o. John Bashobora podczas ostatnich rekolekcji. Więcej informacji na plakatach przy wejściu do kościoła. Zapraszamy.
 • Wspólnota w Evesham zaprasza na spotkanie z Wojciechem Cejrowskim „Boso do… Evesham” w sobotę, 2 września, na godz. 19.00 w Evesham Art Centre (Victoria Avenue, WR11 4QH). Bilety w cenie £ 20,- do nabycia w zakrystii.
 • POGRZEB: Pogrzeb śp. Lucyny Filipiuk, lat 89, odbędzie się w piąteko godz. 12.00 (dalsze ceremonie na London Road Cemetery). Niech dobry Bóg obdarzy naszą Zmarłą radością życia wiecznego…
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:
Taca niedzielna: £465.40;
Taca - Boże Ciało: £283.36;
Gift Aid: £335.00;
Świece: £73.79;
Ofiara na kościół / kwiaty: I. Minkina £20.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 25 VI 2017 - XII Niedziela Zwykła
9.00    o błogosławieństwo Boże dla Moniki i Ryszarda Kalisz w 15-tą rocznicę małżeństwa
CHRZEST: Jakub Jozef Čik
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Nikodema Polańskiego w przeddzień jego pierwszych urodzin - int. Mamusia i Tatuś Chrzestni
18.00    o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Ani w dniu urodzin - int. Mama

Poniedziałek, 26 VI 2017
10.30    o zdrowie, pomyślny przebieg leczenia i Boże błogosławieństwo dla córci Julci w dniu 4-tych urodzin - int. Rodzice
19.15    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 27 VI 2017 - Wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy
10.30    za zmarłych z rodzin Praszków i Galińskich - int. Rodzina

Środa, 28 VI 2017 - Wspomnienie św. Ireneusza
9.30    o Boże błogosławieństwo i dobre życiowe wybory dla Bereniki - int. E., B. Kuncewicz

Czwartek, 29 VI 2017 - Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła
10.30    śp. Mieczysław Gaworek - int. Paweł
19.00    o powrót do wiary, opiekę Matki Najświętszej i wszelkie błogosławieństwo na każdy dzień dla braci Piotra i Pawła z okazji ich urodzin i imienin - int. Siostra Julia

Piątek, 30 VI 2017
10.30    śp. Bronisław Dagil i zmarli z Rodziny - int. Kuzynka Regina
12.00    POGRZEB śp. Lucyny Filipiuk
19.00    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 1 VII 2017
17.30     NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE
18.00    śp. siostra Irena Szpalik i jej mąż Kazimierz - int. T. Jaszczyk

Niedziela, 2 VII 2017 - XIII Niedziela Zwykła
9.00    o błogosławieństwo Boże dla Iwony i Piotra Łukomskich w 10-tą rocznicę małżeństwa
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Jerzy Czyż - int. Przyjaciel
18.00    śp. Ewa Cierzniak - int. Córka z Rodziną

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 563052