Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 
Biuletyn - 18 Czerwca 2017
 • Polska Szkoła Sobotnia zaprasza nas dzisiaj na Dzień Taty. Zaraz po Mszy św. o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy do Klubu na pyszne, domowe  ciasta, napoje i... piękne słowa tylko o Tatusiach i dla Tatusiów w wykonaniu klas Reception, IB i IIC.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do pani Magdaleny Mrugał, za tydzień do państwa Anny i Artura Goldiszewiczów.
 • W poniedziałek zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na spotkanie Mothers & Toddlers Group o godz. 10.00. w tym dniu nie będzie Mszy św. porannej ze względu na spotkanie kapłanów PMK z abp Stanisławem Gądeckim w Laxton Hall. Będzie w tym dniu Msza św. wieczorna o godz. 19.00.
 • Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty modlitwy z o. Johnem Bashoborą od wtorku do czwartku pod hasłem: When the Holy Spirit comes, you will receive power to be my witness. Będą się one odbywały wieczorami w godz. 18.00-21.00. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia u Joanny do pod nr telefonu: 07932.422.233. W piątek zapraszamy na godz. 19.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
 • W środę zapraszamy na spotkanie Grupy Wsparcia AA o godz. 18.00. Spotkanie biblijne odbędzie się dopiero za tydzień.
 • Termin kolejnego Day Centre ogłoszony będzie w biuletynie.
 • W sobotę rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński. Potrwa - cztery kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Rozpoczęcie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Koszt uczestnictwa w kursie £ 20,- od osoby. Zgłoszenie przy pierwszym spotkaniu.
 • Na stoliku można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £ 1,50 za egzemplarz. W tym numerze polecamy artykuł o wynikach wyborów w Wielkiej Brytanii i jego skutkach pt. „Brytyjska ruletka”, o pierwszej parafii katolickiej w Polsce, która otrzymała tytuł House of Life, o kryzysie zachodniej kultury i zadaniu chrześcijan wg Russella Reno, i wiele innych. Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk.
 • Za tydzień, w niedzielę, gościć będziemy w naszej parafii ks. Jacka Giełdona, znanego już nam proboszcza parafii Mosty pod Lęborkiem. Będzie głosił nam Słowo Boże. Po Mszach świętych zbierać będzie ofiary na dokończenie budowy kościoła pw. św. Brata Alberta.
 • W lipcu przebywać będzie w naszej parafii na kursie językowym ks. Andrzej Nowicki, kapłan diecezji gnieźnieńskiej, obecnie studiujący teologię fundamentalną na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie.
 • POGRZEBY: Pogrzeb śp. Edwarda Pyry, lat 85, odbędzie się w piątek, 23 czerwca, o godz. 10.30 (dalsze ceremonie na Lenton’s Lane Cemetery). Pogrzeb śp. Lucyny Filipiuk, lat 89, odbędzie się w piątek, 30 czerwca, o godz. 12.00 (dalsze ceremonie na London Road Cemetery). Niech dobry Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego…
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 • Ze względu na konieczny remont dolnych pomieszczeń naszego ośrodka parafialnego, restauracja będzie nieczynna na kilka kolejnych tygodni, przepraszamy.
 • Spotkanie Rady Administracyjnej odbędzie się w środę, 5 lipca, o godz. 19.30.
 • Na stoliku z gazetami można jeszcze zakupić książki Patrycji Hurlak: „Nawiedzona wiedźma” w cenie £ 8,- (zarówno książka jak i audiobook) i „Zakochani są wśród nas” w cenie £10.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:
Taca niedzielna: £639.19;
Gift Aid: £227.00;
Biuletyny: £34.34;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!

Niedziela, 18 VI 2017 - XI Niedziela Zwykła
9.00    śp. rodzice Kazimierz i Stanisława Januszko i zmarli z Rodziny - int. D. Maciejewska
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną
18.00    śp. Krzysztof Macugowski, Ryszard Macugowski, Anna i Czesław Macugowscy, Henryk Romański, Grzegorz Bednarski - int. Rodzina Macugowskich

Poniedziałek, 19 VI 2017
19.00    śp. Zbigniew Bartkiewicz

Wtorek, 20 VI 2017
10.30    śp. Antoni i Eleonora - int. Dzieci
19.00    o błogosławieństwo Boże dla Natalii Musiał w dniu 13-tych urodzin - int. Rodzice i Rodzeństwo

Środa, 21 VI 2017 - Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi
10.30    dziękczynno-błagalna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze - int. J. Kułak
19.00    w intencji Parafii

Czwartek, 22 VI 2017
10.30    śp. Jadwiga Sieńkowska i zmarli z rodzin Bojarskich i Sieńkowskich - int. R. Roth
19.00    o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla męża Łukasza oraz córki Oliwii z okazji ich urodzin - int. Joanna, Maja i Antoni

Piątek, 23 VI 2017 - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
10.30    POGRZEB śp. Edwarda Pyry
19.00    w intencji Parafii

Sobota, 24 VI 2017 - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
18.00    1) o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Ewy i Grzegorza w 5-tą rocznicę małżeństwa
2) śp. Tomasz Brągiel (1 roczn. śmierci) - int. Tata Tadeusz i Brat Piotr z Rodziną
CHRZEST: Zuzanna Skwara

Niedziela, 25 VI 2017 - XII Niedziela Zwykła
9.00    o błogosławieństwo Boże dla Moniki i Ryszarda Kalisz w 15-tą rocznicę małżeństwa
CHRZEST: Jakub Jozef Čik
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Nikodema Polańskiego w przeddzień jego pierwszych urodzin - int. Mamusia i Tatuś Chrzestni
18.00    o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Ani w dniu urodzin - int. Mama

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 563053