Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Biuletyn - 11 Czerwca 2017
 • Witamy w naszej wspólnocie Patrycję Hurlak, aktorkę, znaną m.in. z serialu „Klan”, która kilka lat temu doznała nawrócenia. Jest autorką książki „Nawrócona Wiedźma”. Dziękujemy za dzielenie się swoją wiarą.
 • O godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie dla kobiet „Pełna łaski” z konferencją Patrycji „Jaką mnie, Panie Boże, stworzyłeś, taką mnie masz - czyli jak pod płaszczykiem pokory, chowamy pychę i lenistwo”.
 • W związku z 30-tą rocznicą beatyfikacji błog. Karoliny Kózkówny, dzisiaj kończy się konkurs na najładniejszą laurkę dla błog. Karoliny.
 • Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów dla Sakramentu Bierzmowania.
 • Apostolstwo Miłosierdzia Bożego zaprasza dzisiaj do naszego ośrodka parafialnego na kiermasz z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy na kawę, herbatę, ciasto, lody i słodycze. Będą ubranka dla dzieci, zabawki, dewocjonalia. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na cel charytatywny.
 • Polska Szkoła Sobotnia informuje, że zapisy do szkoły na rok 2017/2018 dla nowych uczniów będą miały miejsce w Klubie dzisiaj od godz. 11.00 do 14.00. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 07494.898.716 lub 07964.351.563.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Małgorzaty i Tomasza Ołówków, za tydzień do pani Magdaleny Mrugał.
 • W poniedziałek zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na spotkanie Mothers & Toddlers Group o godz. 10.00, a o godz. 19.15 na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego.
 • Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy we wtorek na Mszę św. wspólnotową o godz. 19.00. Po niej spotkanie modlitewne.
 • W środę zapraszamy na spotkanie Grupy Wsparcia AA o godz. 18.00. Ze względu na pogrzeb nie będzie spotkania biblijnego.
 • W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. z procesją wokół kościoła - o godz. 11.00 i 19.00. O przygotowanie ołtarzy prosimy Koło Seniorów, Koło Żywego Różańca, Polską Szkołę Sobotnią i Odnowę w Duchu Świętym.
 • Termin kolejnego Day Centre ogłoszony będzie w biuletynie.
 • W sobotę rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński. Potrwa - cztery kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Rozpoczęcie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Koszt uczestnictwa w kursie £ 20,- od osoby. Zgłoszenie przy pierwszym spotkaniu.
 • Polska Szkoła Sobotnia zaprasza na Dzień Taty. Spotykamy się w przyszłą niedzielę, 18 czerwca, najpierw na Mszy św. o godz. 11.00, a zaraz po Mszy św. w Klubie zapraszamy na pyszne, domowe  ciasta,  napoje i... piękne słowa tylko o Tatusiach i dla Tatusiów w wykonaniu klas Reception, IB i IIC. Serdecznie zapraszamy!
 • Na stoliku można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £ 1,50 za egzemplarz. W tym numerze polecamy artykuł o mocy modlitwy Różańcowej, o św. Józefie, patronie stulecia oczyma o. Augustyna Pelanowskiego OSPPE, o lekcji słuchania Ducha Świętego i wiele innych. Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk.
 • Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty modlitwy z o. Johnem Bashoborą w dniach 20-22 czerwca pod hasłem: When the Holy Spirit comes, you will receive power to be my witness. Będą się one odbywały wieczorami w godz. 18.00-21.00. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia u Joanny do pod nr telefonu: 07932.422.233. W piątek, 23 czerwca, zapraszamy na godz. 19.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
 • W niedzielę, 25 czerwca, gościć będziemy w naszej parafii ks. Jacka Giełdona, znanego już nam proboszcza parafii Mosty pod Lęborkiem. Będzie głosił nam Słowo Boże. Po Mszach świętych zbierać będzie ofiary na dokończenie budowy kościoła pw. św. Brata Alberta.
 • W lipcu przebywać będzie w naszej parafii na kursie językowym ks. Andrzej Nowicki, kapłan diecezji gnieźnieńskiej, obecnie studiujący teologię fundamentalną na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie.
 • POGRZEBY: Pogrzeb śp. Joachima Koczkowskiego, lat 95, odbędzie się w poniedziałek, 12 czerwca, o godz. 12.30 (dalsze ceremonie na Lenton’s Lane Cemetery). Pogrzeb śp. Tadeusza Cierniaka, lat 90, odbędzie się we wtorek, 13 czerwca, o godz. 14.00 (dalsze ceremonie na Canley Cemetery). Pogrzeb śp. Marii Suszek, lat 90, odbędzie się w środę, 14 czerwca o godz. 12.00 (dalsze ceremonie na Canley Cemetery). Pogrzeb śp. Edwarda Pyry, lat 85, odbędzie się w piątek, 23 czerwca, o godz. 10.30 (dalsze ceremonie na Lenton’s Lane Cemetery). Nie znamy jeszcze daty pogrzebu śp. Lucyny Filipiuk, lat 89. Niech dobry Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego…
 • PODZIĘKOWANIA: Pani Mirosława Tełowska dziękuje wszystkim za wszelkie wyrazy życzliwości w czasie żałoby po śmierci syna, Krzysztofa, za obecność w czasie uroczystości pogrzebowej, za modlitwy oraz za wsparcie materialne na rzecz pomocy parafii w Rugby w wysokości £ 120. Bóg zapłać!
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

 


 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:
Taca niedzielna:    £536.89;
Gift Aid:    £271.00;
Świece:    £78.03;
Ofiara na Kościół / kwiaty:         M. Hajkowska & T. Rutkowska £ 20.00; B. Kolmas £ 10.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 11 VI 2017 - Niedziela Trójcy Najświętszej
9.00    o Boże błogosławieństwo dla Krzysia Mizery z okazji urodzin - int. Chrzestny z Rodziną
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    o Boże błogosławieństwo w dniu 10-tych urodzin dla Karola, Mateusza, Oli i Rafaela - int. Babcia
18.00    śp. Stanisława i Mieczysław Zygmunt - int. Córka

 

Poniedziałek, 12 VI 2017
10.30    śp. Adam Guzik (9 roczn. śmierci) - int. Bracia z Rodzinami
12.30    POGRZEB śp. Joachima Koczkowskiego
19.15    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 13 VI 2017 - Wspomnienie św. Antoniego z Padwy
14.00    POGRZEB śp. Tadeusza Cierniaka
19.00    o nawrócenie męża Rafała i jego powrót do Małżonki i Dzieci

Środa, 14 VI 2017 - Wspomnienie bł. Michała Kozala
10.30    śp. Irena Kuźnik - int. W., M. Jagielscy
12.00    POGRZEB śp. Marii Suszek

Czwartek, 15 VI 2017 - Uroczystość Bożego Ciała
11.00    śp. Otylia i Wacław Kamińscy - int. Syn z Rodziną
19.00    dziękczynna za Dar Wiary, Eucharystii, Matczyną opiekę i obfitość łask Bożych w życiu dla Kasi Góralczyk z okazji urodzin i dla całej Jej Rodziny

Piątek, 16 VI 2017
10.30    śp. Józefa Grzelczyk - int. Wnuczka z Rodziną
19.00    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 17 VI 2017 - Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego
18.00    śp. Nathan Malinowski (1 roczn. śmierci) - int. Rodzice, Bracia, Babcia i Wujek
CHRZEST: Oscar Mark Rutkowski, Laura Bojanowska

Niedziela, 18 VI 2017 - XI Niedziela Zwykła
9.00    śp. rodzice Kazimierz i Stanisława Januszko i zmarli z Rodziny - int. D. Maciejewska
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną
18.00    śp. Krzysztof Macugowski, Ryszard Macugowski, Anna i Czesław Macugowscy, Henryk Romański, Grzegorz Bednarski - int. Rodzina Macugowskich