Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 
Biuletyn - 4 Czerwca 2017
 • Polska Misja Katolicka zaprasza dzisiaj do Laxton Hall na Święto Rodziny. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00, godz. 14.30 - konferencja Marcina Jakimowicza pt. „Mam tę moc, czyli … do czego zdolny jest chrześcijanin?”, godz. 15.15 - koncert Zespołu AMEN i zakończenie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do pani Angeliki Małkowskiej, za tydzień do państwa Małgorzaty i Tomasza Ołówków.
 • W poniedziałek zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na spotkanie Mothers & Toddlers Group o godz. 10.00, a o godz. 19.15 na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego.
 • Biuro parafialne we wtorek ze względu na pogrzeb będzie nieczynne, przepraszamy.
 • Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy we wtorek na Mszę św. wspólnotową o godz. 19.00. Po niej spotkanie modlitewne.
 • W środę zapraszamy na spotkanie biblijne po Mszy św. o godz. 10.30 i na spotkanie Grupy Wsparcia AA o godz. 18.00.
 • Day Centre odbędzie się w czwartek. Zgłoszenia u pp. Wandy i Mariana Jagielskich.
 • W dniach 8-10 czerwca przebywać w naszej wspólnocie będzie Patrycja Hurlak, aktorka, znana m.in. z serialu „Klan”, która cztery lata temu doznała nawrócenia. Jest autorką książki „Nawrócona Wiedźma”. Będą to piękne rekolekcje o miłości Chrystusa do człowieka. Patronką rekolekcji będzie błog. Karolina Kózkówna.
 • Zapraszamy w piątek na wyjątkową Mszę św. wieczorną, podczas której dłuższe świadectwo rekolekcyjne wygłosi Patrycja Hurlak, w sobotę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na jej konferencję o adoracji, a w niedzielę zapraszamy na świadectwa Patrycji podczas każdej Mszy św.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie dla kobiet „Pełna łaski” z konferencją Patrycji Hurlak „Jaką mnie, Panie Boże, stworzyłeś, taką mnie masz - czyli jak pod płaszczykiem pokory, chowamy pychę i lenistwo”.
 • W związku z 30-tą rocznicą beatyfikacji błog. Karoliny Kózkówny, która przypada 10 czerwca, zapraszamy wszystkie dzieci do konkursu na najładniejszą laurkę dla błog. Karoliny. Prace, podpisane, należy przynieść najpóźniej za tydzień.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów dla Sakramentu Bierzmowania.
 • Prosimy pamiętać o zapowiadanych na tablicach informacyjnych na drogach utrudnieniach z dojazdem do naszego kościoła w przyszłą niedzielę.
 • Na stoliku przy bocznym wejściu można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £ 1,50 za egzemplarz. W tym numerze polecamy artykuł o nawróconym więźniu Jacques’ie Fesch’u, skazanym za zabójstwo na wyrok śmierci, o święceniach kapłańskich ks. Tymoteusza Szydło, syna pani Premier, o zamachu w Manchesterze i wiele innych. Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk.
 • W sobotę, 10 czerwca, w Swindon odbędzie się Zjazd IPAK-u. Tematem Zjazdu w tym roku: „Idźmy i głośmy. Zaangażowanie społeczne uczniów Chrystusa w rodzinie, pracy i naszym środowisku”. Gościem specjalnym będzie ks. prof. Stanisław Fel, dziekan Wydziału Nauk Społecznych KUL. Chętni proszeni są o zgłaszanie w zakrystii do niedzieli, 28 maja. Koszt udziału w zjeździe £ 10,- od osoby.
 • Zespół Senza Nome i Schola Dziecięca Boże DoReMiFaSolki zapraszają na koncert muzyki polskiej i nie tylko, który odbędzie się w sobotę, 10 czerwca, o godz. 19.00 w kościele w Monks Kirby. W programie m.in. Bogurodzica, Gaude Mater, piosenki ludowe, patriotyczne, żołnierskie i rozrywkowe. W przerwie koncertu serwowane będzie polskie jedzenie (bigos, domowe ciasta i wiele innych polskich specjałów). Bilety w cenie £ 10,- dorośli, £ 5,- studenci do nabycia w zakrystii lub na stronie www.senzanome.co.uk. Dzieci wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 • W czwartek, 15 czerwca, przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. z procesją wokół kościoła odprawione zostaną o godz. 11.00 i 19.00. O przygotowanie ołtarzy prosimy Koło Seniorów, Koło Żywego Różańca, Polską Szkołę Sobotnią i Odnowę w Duchu Świętym.
 • W sobotę, 17 czerwca, rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński. Potrwa on cztery kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Rozpoczęcie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Koszt uczestnictwa w kursie £ 20,- od osoby. Zgłoszenie przy pierwszym spotkaniu.
 • Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty modlitwy z o. Johnem Bashoborą w dniach 20-22 czerwca pod hasłem: When the Holy Spirit comes, you will receive power to be my witness. Będą się one odbywały wieczorami w godz. 18.00-21.00. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia u Joanny do pod nr telefonu: 07932.422.233. W piątek, 23 czerwca, zapraszamy na godz. 19.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
 • Polska Szkoła Sobotnia informuje, że zapisy do szkoły na rok 2017/2018 dla nowych uczniów będą miały miejsce w Klubie dzisiaj i w przyszłą niedzielę, 11 czerwca, od godz. 11.00 do 14.00. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 07494.898.716 lub 07964.351.563. Zapraszamy.
 • POGRZEBY: Pogrzeb śp. Krzysztofa Tełowskiego, lat 47, odbędzie się w najbliższy wtorek, 6 czerwca, o godz. 11.00 (dalsze ceremonie na London Rd Cemetery). Pogrzeb śp. Marcina Szczygielskiego, lat 26, odbędzie się w piątek, 9 czerwca, o godz. 11.30 (dalsze ceremonie na Canley Cemetery). Pogrzeb śp. Joachima Koczkowskiego, lat 95, odbędzie się w poniedziałek, 12 czerwca, o godz. 12.30 (dalsze ceremonie na Lenton’s Lane Cemetery). Pogrzeb śp. Tadeusza Cierniaka, lat 90, odbędzie się we wtorek, 13 czerwca, o godz. 14.00 (dalsze ceremonie na Canley Cemetery). Pogrzeb śp. Marii Suszek, lat 90, odbędzie się w środę, 14 czerwca o godz. 12.00 (dalsze ceremonie na Canley Cemetery). Niech dobry Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego...
 • Apostolstwo Miłosierdzia Bożego zaprasza w niedzielę, 11 czerwca, do naszego ośrodka parafialnego na kiermasz z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy na kawę, herbatę, ciasto, lody i słodycze. Będą ubranka dla dzieci, zabawki, dewocjonalia. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na cel charytatywny.
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:
Taca niedzielna:    £966.66;
Gift Aid:    £211.00;
Biuletyny:    £24.16;
Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 4 VI 2017 - Zesłanie Ducha Świętego
9.00    śp. Władysława i Franciszek Januszczak, Waleria i Józef Sztejka - int. G. Jendro
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Marcin i Eugenia Łuźni - int. M. Hołowenko
18.00    śp. Jan Kotala - int. Córka z Rodziną

Poniedziałek, 5 VI 2017 - Święto Maryi Panny Matki Kościoła
10.30    o błogosławieństwo Boże dla Anitki Guzik z okazji 4-tych urodzin i szybki powrót do zdrowia - int. kochający Rodzice
19.15    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 6 VI 2017
11.00    POGRZEB śp. Krzysztofa Tełowskiego
19.00    o błogosławieństwo Boże dla Antosia Łakomiec z okazji 8-mych urodzin - int. Rodzice z Siostrami

Środa, 7 VI 2017
10.30    o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej na każdy dzień i zdrowie dla Felicji Vincent - int. T. Wronkowska

Czwartek, 8 VI 2017 - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
10.30    śp. rodzice Ignacy i Zofia, bracia Bogdan, Ryszard i Zbigniew Ferenc - int. A. Gradkowska
19.00    o zdrowie dla Doroty - int. K. Kunze

Piątek, 9 VI 2017
11.30    POGRZEB śp. Marcina Szczygielskiego
19.00    śp. Jadwiga Sieńkowska - int. Depozyt

Sobota, 10 VI 2017 - Wspomnienie bł. Bogumiła
18.00    o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i łaskę wiary dla prawnuków Cecylii i Sean - int. A., R. Ignatowicz + CHRZEST

Niedziela, 11 VI 2017 - Niedziela Trójcy Najświętszej
9.00    o Boże błogosławieństwo dla Krzysia Mizery z okazji urodzin - int. Tata Chrzestny z Rodziną
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    o Boże błogosławieństwo w dniu 10-tych urodzin dla Karola, Mateusza, Oli i Rafaela - int. Babcia
18.00    śp. Stanisława i Mieczysław Zygmunt - int. Córka