Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Biuletyn - 28 Maja 2017
 • Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej naszych dzieci. Grupa w tym roku liczy 63 dzieci. Msze św. komunijne odbędą się o godz. 9.30 i 13.00.
 • Zapraszamy wszystkie Dzieci Komunijne na Biały Tydzień. Msze św. każdego wieczoru odprawiane będą o godz. 19.00.
 • Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe od poniedziałku do środy po Mszy św. o godz. 10.30.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do pani Urszuli Taczalskiej, za tydzień do pani Angeliki Małkowskiej.
 • Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy we wtorek na Mszę św. wspólnotową o godz. 19.00. Po niej spotkanie modlitewne.
 • W środę zapraszamy na spotkanie biblijne po Mszy św. o godz. 10.30 i na spotkanie Grupy Wsparcia AA o godz. 18.00.
 • W środę, czwartek i piątek - odwiedziny chorych wg harmonogramu:
  środa (od 13.30) Pyra, Roberts, Czyż, Filipiuk, Merdzio, Misiuk, Głowacz, Ruciński
  czwartek: (od 11.30) Ruła, Pacut, S. Kler/Szlaga, A. Kler, Filak, Jarosińska, Drahuń,     Praciak, Rinz, Sztucki, Musiolik, Hołowenko
  piątek: (od 11.30) Jawdoszak, Faltyn, Kuncewicz, Jabłońska, Hajkowska, Kobylak,     Burtni, Ostrowska, Zielska, Wicki, Dubiel, Kunze, Suszek
 • Termin najbliższego Day Centre ogłoszony zostanie w biuletynie.
 • Na stoliku przy bocznym wejściu można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £ 1,50 za egzemplarz. W tym numerze polecamy artykuł o przełomowej opinii watykańskiej komisji o objawieniach w Medjugorje, o Hiacyncie i Franciszku - małych świętych z Fatimy, o spuściźnie lednickiej, kluczach ojca Jana Góry i potrzebie tańca oraz wiele innych. Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk.
 • W najbliższą sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. Rozpoczynamy o godz. 17.30 modlitwą Różańca świętego.
 • W najbliższą sobotę, 3 czerwca, zapraszamy o godz. 20.00 na modlitewne czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, gdzie wzorem Apostołów będziemy oczekiwać wylania Ducha Świętego. Spotkanie będzie miało charakter wyjątkowej, nietypowej Mszy św.
 • W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, Polska Misja Katolicka zaprasza tradycyjnie na Święto Rodziny do Laxton Hall. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00, o godz. 14.30 - konferencja Marcina Jakimowicza pt. „Mam tę moc, czyli … do czego zdolny jest chrześcijanin?”, o godz. 15.15 - koncert Zespołu AMEN i zakończenie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30.
 • W dniach 8-10 czerwca przebywać w naszej wspólnocie będzie Patrycja Hurlak, aktorka, znana m.in. z serialu „Klan”, która cztery lata temu doznała nawrócenia. Jest autorką książki „Nawrócona Wiedźma”. Będą to piękne rekolekcje o miłości Chrystusa do człowieka. Patronką rekolekcji będzie błog. Karolina Kózkówna. W piątek po Mszy św. wieczornej - dłuższe świadectwo rekolekcyjne Patrycji, w sobotę po wieczornej Mszy św. - konferencja o adoracji, w niedzielę - świadectwa Patrycji na każdej Mszy św.
 • W niedzielę, 11 czerwca, o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie dla kobiet „Pełna łaski” z konferencją Patrycji Hurlak „Jaką mnie, Panie Boże, stworzyłeś, taką mnie masz - czyli jak pod płaszczykiem pokory, chowamy pychę i lenistwo”.
 • W związku z 30-tą rocznicą beatyfikacji błog. Karoliny Kózkówny, która przypada 10 czerwca, zapraszamy wszystkie dzieci do konkursu na najładniejszą laurkę dla błog. Karoliny. Prace, podpisane, należy przynieść najpóźniej za dwa tygodnie.
 • W sobotę, 10 czerwca, w Swindon odbędzie się Zjazd IPAK-u. Tematem Zjazdu w tym roku: „Idźmy i głośmy. Zaangażowanie społeczne uczniów Chrystusa w rodzinie, pracy i naszym środowisku”. Gościem specjalnym będzie ks. prof. Stanisław Fel, dziekan Wydziału Nauk Społecznych KUL. Z naszej parafii organizować będziemy wspólny wyjazd. Chętni proszeni są o zgłaszanie w zakrystii do niedzieli, 28 maja. Koszt udziału w zjeździe £ 10,- od osoby.
 • W niedzielę, 11 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów dla Sakramentu Bierzmowania.
 • Zespół Senza Nome i Schola Dziecięca Boże DoReMiFaSolki zapraszają na koncert muzyki polskiej i nie tylko, który odbędzie się w sobotę, 10 czerwca, o godz. 19.00 w kościele w Monks Kirby. W programie m.in. Bogurodzica, Gaude Mater, piosenki ludowe, patriotyczne, żołnierskie i rozrywkowe. W przerwie koncertu serwowane będzie polskie jedzenie (bigos, domowe ciasta i wiele innych polskich specjałów). Bilety w cenie £ 10,- dorośli, £ 5,- studenci do nabycia w zakrystii lub na stronie www.senzanome.co.uk. Dzieci wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 • W sobotę, 17 czerwca, rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński. Potrwa on cztery kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Rozpoczęcie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Koszt uczestnictwa w kursie £ 20,- od osoby. Zgłoszenie przy pierwszym spotkaniu.
 • Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty modlitwy z o. Johnem Bashoborą w dniach 20-22 czerwca pod hasłem: When the Holy Spirit comes, you will receive power to be my witness. Będą się one odbywały wieczorami w godz. 18.00-21.00. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia u Joanny do pod nr telefonu: 07932.422.233. W piątek, 23 czerwca, zapraszamy na godz. 19.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
 • POGRZEB: W ostatnim czasie zmarli śp. Krzysztof Tełowski, lat 47, syn naszej parafianki p. Mirosławy oraz śp. Joachim Koczkowski, lat 95. Pogrzeb pana Koczkowskiego odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, 12 czerwca, o godz. 12.30. Niech dobry Bóg obdarzy Zmarłych radością życia wiecznego...
 • Polska Szkoła Sobotnia informuje, że jeszcze zapisy do szkoły na rok 2017/2018 dla nowych uczniów będą w Klubie, w niedziele 4 i 11 czerwca, od godz. 11.00 do 14.00. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 07494.898.716 lub 07964.351.563. Zapraszamy.
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:
Taca niedzielna:    £472.47;
Gift Aid:    £180.00;
Świece:    £70.38;
Na kościół:  J., M. Misiewicz £20.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 28 V 2017 - Wniebowstąpienie Pańskie
6.30    o błogosławieństwo Boże i szczęśliwe rozwiązanie dla córki Teji i jej męża Alexa - int. E., B. Kuncewicz
9.30    w intencji Dzieci Komunijnych
13.00    w intencji Dzieci Komunijnych
18.00    śp. Catherine Logan, Bronisława Rebinowska - int. Córka

Poniedziałek, 29 V 2017 - Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej
10.30    śp. Adam, Natalia i Irena Chmielowscy - int. T. Jaszczyk
19.00    o błogosławieństwo Boże dla wszystkich Dzieci I-Komunijnych - int. Mama Julia

Wtorek, 30 V 2017
10.30    o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla kochanej Córeczki z okazji 2-gich urodzin - int. Kochający Rodzice
19.00    śp. Bogusława Jasińska (w rocznicę urodzin) - int. Rodzina

Środa, 31 V 2017 - Święto Nawiedzenia NMP
10.30    śp. Mieczysław, Olga i Wacław Ignatowicz - int. A., R. Ignatowicz
19.00    o życie wieczne dla Bartusia i o błogosławieństwo Boże dla Jego Rodziny - int. Kuzynka z Rodziną

Czwartek, 1 VI 2017 - Wspomnienie św. Justyna
10.30    śp. Teresa Grzybowska (1 roczn. śmierci) - int. Syn Piotr
19.00    o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Huberta (6 lat) i Cezarego (9 lat) z okazji urodzin - int. Kochający Rodzice i Rodzeństwo

Piątek, 2 VI 2017
10.30    śp. Janina i Adolf Grablis, Bronisław i Bronisława Pilinko - int. D. Maciejewska
19.00    o błogosławieństwo Boże dla Nadii, Mai i Anastazji z okazji urodzin i Dnia Dziecka

Sobota, 3 VI 2017 - Wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy
17.30    NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE
18.00    o błogosławieństwo Boże dla Kacpra z okazji 17 urodzin - int. Mama, Brat i Rodzina

Niedziela, 4 VI 2017 - Zesłanie Ducha Świętego
9.00    śp. Władysława i Franciszek Januszczak, Waleria i Józef Sztejka - int. G. Jendro
CHRZEST: Liliana Andrzejewska
10.30     NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Marcin i Eugenia Łuźni - int. M. Hołowenko
18.00    śp. Jan Kotala - int. Córka z Rodziną