Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Biuletyn - 21 Maja 2017
 • Dzisiaj, o godz. 19.30 zapraszamy do naszego klubu na recital fortepianowy Varvary Maggs, światowej klasy pianistki. W programie: Czajkowski: „Dumka”, Op. 59, Rachmaninow: Preludium B-dur Op. 23 nr 2 i Preludium G-moll Op. 23 nr 5 oraz Musorgski: Obrazki z wystawy. Bilety w cenie £ 5,- można jeszcze nabyć w zakrystii.
 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 10.30.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Barbary i Jana Stachurów, za tydzień do pani Urszuli Taczalskiej.
 • W poniedziałek o godz. 10.00 zapraszamy rodziców z dziećmi na spotkanie Mothers & Toddlers, a na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego - ze względu na próby dzieci I-komunijnych w miesiącu maju - o godz. 20.00.
 • Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy we wtorek na Mszę św. wspólnotową o godz. 19.00. Po niej spotkanie modlitewne.
 • W środę zapraszamy na spotkanie biblijne po Mszy św. o godz. 10.30 i na spotkanie Grupy Wsparcia AA o godz. 18.00.
 • Najbliższe spotkanie Rady Duszpasterskiej w środę, 24 maja, o godz. 19.00.
 • Termin najbliższego Day Centre ogłoszony zostanie w biuletynie.
 • W piątek o godz. 19.00 - godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 • W sobotę o godz. 9.30 zapraszamy wszystkie dzieci Komunijne na nabożeństwo pokutne i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. W czasie tego nabożeństwa dzieci po raz pierwszy przystąpią do sakramentu pokuty i pojednania.
 • W przyszłą niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej naszych dzieci. Grupa w tym roku liczy 63 dzieci. Msze św. komunijne odbędą się o godz. 9.30 i 13.00. Podczas tych Mszy św. wiele miejsc zarezerwowanych będzie dla dzieci i ich rodzin. Pierwsza niedzielna Msza św. odprawiona będzie już o godz. 6.30, ostatnia wieczorem o godz. 18.00.
 • Na stoliku przy bocznym wejściu można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £ 1,50 za egzemplarz. W tym numerze polecamy artykuł o odejściu od chrześcijaństwa w Ameryce, o pielgrzymce papieża Franciszka do Matki Bożej Fatimskiej, o heroicznej postawie bp Antoniego Baraniaka, o przełomie w leczeniu zawałów serca i wiele innych. Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk.
 • W niedzielę, 4 czerwca, Polska Misja Katolicka zaprasza tradycyjnie na Święto Rodziny do Laxton Hall. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00, o godz. 14.30 - konferencja Marcina Jakimowicza pt. „Mam tę moc, czyli … do czego zdolny jest chrześcijanin?”, o godz. 15.15 - koncert Zespołu AMEN i zakończenie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30.
 • W dniach 8-10 czerwca przebywać w naszej wspólnocie będzie Patrycja Hurlak, aktorka, znana m.in. z serialu „Klan”, która cztery lata temu doznała nawrócenia. Jest autorką książki „Nawrócona Wiedźma”. Będą to swoiste rekolekcje o miłości Chrystusa do człowieka. Patronką rekolekcji będzie błog. Karolina Kózkówna.
 • W sobotę, 10 czerwca, w Swindon odbędzie się Zjazd IPAK-u. Tematem Zjazdu w tym roku: „Idźmy i głośmy. Zaangażowanie społeczne uczniów Chrystusa w rodzinie, pracy i naszym środowisku”. Gościem specjalnym będzie ks. prof. Stanisław Fel, dziekan Wydziału Nauk Społecznych KUL. Z naszej parafii organizować będziemy wspólny wyjazd. Chętni proszeni są o zgłaszanie w zakrystii do niedzieli, 28 maja. Koszt udziału w zjeździe £ 10,- od osoby.
 • Zespół Senza Nome i Schola Dziecięca Boże DoReMiFaSolki zapraszają na koncert muzyki polskiej i nie tylko, który odbędzie się w sobotę, 10 czerwca, o godz. 19.00 w kościele w Monks Kirby. W programie m.in. Bogurodzica, Gaude Mater, piosenki ludowe, patriotyczne, żołnierskie i rozrywkowe. W przerwie koncertu serwowane będzie polskie jedzenie (bigos, domowe ciasta i wiele innych polskich specjałów). Bilety w cenie £ 10,- dorośli, £ 5,- studenci do nabycia w zakrystii lub na stronie www.senzanome.co.uk. Dzieci wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 • Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty modlitwy z o. Johnem Bashoborą w dniach 20-22 czerwca pod hasłem: When the Holy Spirit comes, you will receive power to be my witness. Będą się one odbywały wieczorami w godz. 18.00-21.00. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia u Joanny do pod nr telefonu: 07932.422.233. W piątek, 23 czerwca, zapraszamy na godz. 19.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
 • Polska Szkoła Sobotnia informuje, że jeszcze w dniu 27 maja są zapisy do szkoły na rok 2017/2018 dla tych dzieci, które już są naszymi uczniami. Te zapisy będą w szkole. Dla nowych uczniów zapisy będą w Klubie, w niedziele 4 i 11 czerwca, od godz. 11.00 do 14.00. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 07494.898.716 lub 07964.351.563. Zapraszamy.
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła
 • POGRZEB: W ostatnim czasie zmarł śp. Krzysztof Tełowski, lat 47, syn naszej parafianki p. Mirosławy. W ostatnim tygodniu zmarł też śp. Joachim Kuczkowski, lat 95. Oba pogrzeby odbędą się w naszym kościele. Niech dobry Bóg obdarzy Zmarłych radością życia wiecznego, a najbliższym Rodzinom da dużo sił w trudnym czasie...


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:
Taca niedzielna:    £609.06;
Kolekta specjalna - Fundacja Jana Pawła II:    £244.06;
Gift Aid:    £375.00;
Biuletyny:    £53.45;
Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 21 V 2017 - VI Niedziela Wielkanocna
9.00    śp. rodzice Julianna i Michał Dębosz - int. M. Hajkowska & T. Rutkowska
10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Tadeusz Królewski (3 roczn. śmierci) - int. Wnuczka
18.00    o błogosławieństwo Boże dla Marcina Suwalskiego z okazji jego urodzin - int. kochająca Małżonka z Dziećmi

Poniedziałek, 22 V 2017 - Wspomnienie dowolne św. Rity z Cascii
10.30    o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny Dubiel
20.00    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 23 V 2017
10.30    śp. Józef, Ludwika, Antoni i Anastazja Górscy - int. Depozyt
19.00    śp. Bartosz Okrągły (6 roczn. śmierci) - int. Matka

Środa, 24 V 2017 - Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
10.30    śp. Benia Czaja - int. Matka

Czwartek, 25 V 2017
10.30    śp. Henryk i Janina Przesmyccy, Wacław Wagner - int. R. Przesmycka
19.00    o błogosławieństwo Boże dla córki Mai z okazji 10-tych urodzin - int. Tata Piotr

Piątek, 26 V 2017 - Wspomnienie św. Filipa Nereusza
10.30    śp. Jadwiga Banfield - int. Matka
19.00    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 27 V 2017
9.30    NABOŻEŃSTWO POKUTNE dla Dzieci Komunijnych
14.00    ŚLUB: Magdalena Salej - Krzysztof Wróbel
18.00    śp. Bronisław (roczn. śmierci), Jan, Józefa i Bogumiła Nowakowie - int. A., R. Ignatowicz
CHRZEST: Sophie Yvonne Lessels, Zofia Serba Pawlak

Niedziela, 28 V 2017 - Wniebowstąpienie Pańskie
6.30    o błogosławieństwo Boże i szczęśliwe rozwiązanie dla córki Teji i jej męża Alexa - int. E., B. Kuncewicz
9.30    w intencji Dzieci Komunijnych
13.00    w intencji Dzieci Komunijnych
18.00    śp. Catherine Logan, Bronisława Rebinowska - int. Córka