Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Biuletyn - 7 Maja 2017
 • Zmiana tajemnic Różańca świętego nastąpi dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.00.
 • Polska Szkoła Sobotnia zaprasza dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00  na akademię z okazji podpisania Konstytucji 3 Maja. Będzie nowocześnie, telewizyjnie i bardzo ciekawie - zapewniają klasy IIC i VIII, które przygotowują akademię. Nie zabraknie ciast, kawy i herbaty. Aby podziękować naszym parafianom za szczodry dar Jałmużny Wielkopostnej ciasta i napoje będą ofiarowane naszym widzom za darmo.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj, po Mszy św. o godz. 18.00. Będzie ono połączone ze spotkaniem - scrutinium - z proboszczem.
 • Kolekta dzisiaj przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, które ukończył ks. proboszcz. Będą one przekazane bpowi Ryszardowi Kasynie podczas jego wizyty w lipcu z okazji bierzmowania.
 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 10.30 i w niedziele o godz. 10.30.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Eweliny i Michała Zamolskich, za tydzień do pana Piotra Grzybowskiego.
 • W poniedziałek o godz. 10.00 zapraszamy rodziców z dziećmi na spotkanie Mothers & Toddlers, a na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego - ze względu na próby dzieci I-komunijnych w miesiącu maju - o godz. 20.00.
 • Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy we wtorek na Mszę św. wspólnotową o godz. 19.00. Po niej spotkanie modlitewne.
 • W środę zapraszamy na spotkanie biblijne po Mszy św. o godz. 10.30 i na spotkanie Grupy Wsparcia AA o godz. 18.00.
 • W czwartek odprawiona zostanie jedynie Msza św. wieczorna o godz. 19.00. Nauka przed Chrztem po tej Mszy św.
 • W piątek o godz. 19.00 - godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 • W sobotę, 13 maja, w setną rocznicę objawień fatimskich, po Mszy św. wieczornej, wszystkich serdecznie zapraszamy na Wieczornicę Fatimską. Dzień ten będzie obfitował nie tylko w liczne i piękne uroczystości w Fatimie, ale będzie również dniem zakończenia Wielkiej Nowenny Fatimskiej, a każda parafia, która bierze udział  w tym dziele (także nasza) jest wpisana do Złotej Księgi, która będzie złożona 13 maja u stóp Matki Bożej Fatimskiej. W tym dniu nawiedzając wizerunek Matki Bożej Fatimskiej znajdujący się w kościele, można uzyskać odpust zupełny. Niech ten wyjątkowy dzień, licznie zgromadzi nas wokół zatroskanej o nas i świat Matki Bożej i będzie naszym dziękczynieniem za Jej troskę.
 • W przyszłą niedzielę katechezy o Objawieniach Fatimskich głosić będą państwo Aneta i Dariusz Malinowscy.
 • Za tydzień zbierać będziemy kolektę specjalną na Fundację Jana Pawła II.
 • Na stoliku przy bocznym wejściu można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £ 1,50 za egzemplarz. W tym numerze polecamy artykuł o skuteczności naprotechnologii, reportaż abpa Hosera z Medjugorje, o wyborach we Francji, o Bazylice Matki Bożej Wniebowziętej w Akwileji, o nowej płycie Antoniny Krzysztoń, o wierze nepalskich Tamangów, którzy wybrali Jezusa i wiele innych. Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk.
 • W niedzielę, 21 maja, o godz. 19.30 zapraszamy do naszego klubu na recital fortepianowy Varvary Maggs, światowej klasy pianistki. W programie: Czajkowski: „Dumka”, Op. 59, Rachmaninow: Preludium B-dur Op. 23 nr 2 i Preludium g-moll Op. 23 nr 5 oraz Musorgski: Obrazki z wystawy. Bilety w cenie £ 5,- można nabyć w zakrystii.
 • W niedzielę, 4 czerwca, Polska Misja Katolicka zaprasza tradycyjnie na Święto Rodziny do Laxton Hall. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00, o godz. 14.30 - konferencja Marcina Jakimowicza pt. „Mam tę moc, czyli … do czego zdolny jest chrześcijanin?”, o godz. 15.15 - koncert Zespołu AMEN i zakończenie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30.
 • W sobotę, 10 czerwca, w Swindon odbędzie się Zjazd IPAK-u. Tematem Zjazdu w tym roku: „Idźmy i głośmy. Zaangażowanie społeczne uczniów Chrystusa w rodzinie, pracy i naszym środowisku”. Gościem specjalnym będzie ks. prof. Stanisław Fel, dziekan Wydziału Nauk Społecznych KUL. Z naszej parafii organizować będziemy wspólny wyjazd. Chętni proszeni są o zgłaszanie w zakrystii do niedzieli, 28 maja. Koszt udziału w zjeździe £ 10,- od osoby.
 • Zespół Senza Nome i Schola Dziecięca Boże DoReMiFaSolki zapraszają na koncert muzyki polskiej i nie tylko, który odbędzie się w sobotę, 10 czerwca, o godz. 19.00 w kościele w Monks Kirby. W programie m.in. Bogurodzica, Gaude Mater, piosenki ludowe, patriotyczne, żołnierskie i rozrywkowe. W przerwie koncertu serwowane będzie polskie jedzenie (bigos, domowe ciasta i wiele innych polskich specjałów). Bilety w cenie £ 10,- dorośli, £ 5,- studenci do nabycia w zakrystii lub na stronie www.senzanome.co.uk. Dzieci wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 • POGRZEB: W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Krzysztof Tełowski, lat 47, syn naszej parafianki p. Mirosławy. Pogrzeb odbędzie się w naszej wspólnocie parafialnej. Niech dobry Bóg obdarzy Zmarłego radością życia wiecznego, a najbliższej Rodzinie, zwłaszcza Matce, da dużo sił w trudnym czasie...
 • Wiele głosów słyszymy wokół. Głos Jezusa. Głos mediów. Głos lęku. Głos własnego interesu. W czyj głos najczęściej się wsłuchujemy? Czyj głos brzmi dla nas swojsko i miło, a czyj obco i zniechęcająco? Żeby znać głos Jezusa, trzeba Go słuchać. Możemy Go nie rozumieć, możemy się z Nim nie zgadzać, możemy się z Nim kłócić – ale nie przestawajmy Go słuchać. Bo jak Go rozpoznamy, gdy będzie nas wołał? On mówi do nas przez Pismo Święte, liturgię, nauczanie Kościoła, modlitwę. Nie marnujmy okazji!
 • Przemysław Ciesielski OP, „Oremus” kwiecień 2008, s. 86
 • Na spotkaniu informacyjnym parafii, które odbyło się w ubiegłą niedzielę, wybrano nowy zarząd Rady Administracyjnej i Rady Duszpasterskiej. Rada Administracyjna: Łukasz Stankiewicz - prezes, Małgorzata Mokrzecka - sekretarz, Marek Auguściak - skarbnik, Monika Domaradzka - referent Gift Aid oraz panie Teresa Jaszczyk, Hanna Marzańska, Stefania Paszkowicz, Teresa Rutkowska, Katarzyna Stankiewicz i panowie Robert Bronikowski, Łukasz Łakomiec, Piotr Mazurkiewicz, Maciej Sokalski, Tomasz Wolczyk i Andrzej Zięba. Rada Duszpasterska: Aneta Mielech - przewodnicząca, Julia Janik - sekretarz oraz panie Emilia Gawlikowska, Katarzyna Góralczyk, Wanda Jagielska, Ewa Kotarska, Zofia Królewiak, Renata Kurowska, Daria Łysik, Małgorzata Musiał, Maria Wcisło i panowie Piotr Biegański, Marcin Garniec i Artur Sampolski. Najbliższe spotkanie Rady Administracyjnej odbędzie się w środę, 17 maja, o godz. 19.30, a Rady Duszpasterskiej w środę, 24 maja, o godz. 19.00.
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

 


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:
Taca niedzielna:  £572.93;
Gift Aid: £279.00;
Świece: £29.63;
Ofiara na kwiaty: P. Grzybowski £10.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 7 V 2017 - IV Niedziela Wielkanocna
9.00    o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Moniki Kalisz z okazji 40-tych urodzin - int. rodzina Kalisz
10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    w intencji naszej Ojczyzny
18.00    o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Julii Kaczmarek z okazji 11-tych urodzin i Adriana Kaczmarka z okazji 16-tych urodzin - int. kochający Rodzice

Poniedziałek, 8 V 2017 - Uroczystość św. Stanisława
10.30    o błogosławieństwo Boże dla Bernarda z okazji urodzin
20.00    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 9 V 2017
10.30    śp. Andrzej Kużdżał - int. Rodzina Tyrpów
19.00    o szczęśliwe rozwiązanie dla Córki Dominiki i o zdrowie dla Syna Nikodema - int. Rodzice

Środa, 10 V 2017
10.30    śp. Stanisław Roth i zmarli z rodziny Jankowskich - int. Małżonka

Czwartek, 11 V 2017
19.00    śp. Wacław Grzymkowski (5 roczn. śmierci) - int. Małżonka z Dziećmi

Piątek, 12 V 2017
10.30    śp. Edmund Hołowenko - int. Małżonka
19.00    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 13 V 2017 - Wspomnienie NMP z Fatimy
18.00    w podzięce Matce Bożej za wszelką opiekę oraz w rocznicę (27 lat) przyjęcia Pierwszej Komunii świętej 
WIECZORNICA FATIMSKA

Niedziela, 14 V 2017 - V Niedziela Wielkanocna
9.00    dziękczynna i z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Magdy, Mai i Mikołaja w 15-tą rocznicę ich urodzin
CHRZEST: Antonina Maria Dużyńska
10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    dziękczynno-błagalna o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny Strumidło
18.00    o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Wnuczka Kubusia z okazji 4-tych urodzin - int. Dziadek Piotr