Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Biuletyn - 30 Kwietnia 2017
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy do klubu na zebranie informacyjne naszej wspólnoty parafialnej.
 • Dzisiaj i jutro o godz. 13.00 w Warwick Arts Centre w Coventry (CV4 7AL) wyświetlany będzie film „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózkównie. Na projekcji filmu obecna będzie jedna z głównych aktorek, Magdalena Michalik. Będzie również uczestniczyła w wieczornej modlitwie w naszej wspólnocie w sobotę, 29 kwietnia. Bilety w cenie £ 9,- dorośli i £ 7,- dzieci jeszcze do nabycia w zakrystii.
 • Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 w naszym kościele gościmy Oficerów z West Midlands Police z intencją powiadomienia parafian i polskiej społeczności o problemie, jakim jest współczesne niewolnictwo i przemyt ludzi. Po obu Mszach św. będzie okazja do indywidualnej rozmowy z polskimi oficerami na plebanii przy kawie i ciastkach. Zapraszamy.
 • Dzisiaj po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 w biurze parafialnym przyjmować będzie pani Jowita Wojciechowska, doradca ubezpieczeniowy.
 • W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 10.30 i w niedziele o godz. 10.30.
 • W środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. sprawowane będą o godz. 11.00 i 19.00.
 • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00, a w sobotę - na nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy je modlitwą Różańca świętego o godz. 17.30.
 • W piątek - kolejne spotkanie grupy młodzieżowej, która spotyka się w każdy pierwszy piątek miesiąca po wieczornej Eucharystii, żeby rozmawiać o Bogu, wierze i kreatywnie spędzać razem czas. Serdecznie zapraszamy młodzież od 14 roku życia, która chce się rozwijać i dzielić sobą z innymi w piątek po Mszy św. wieczornej do polskiego klubu. Dla służby liturgicznej powyżej 13 roku życia spotkania te są obowiązkowe, ponieważ zawierają elementy formacji i szkolenia.
 • Zmiana tajemnic Różańca świętego nastąpi w przyszłą niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.00.
 • PODZIĘKOWANIA: Harcerki Aniela i Alicja Green dziękują za wsparcie w sprzedaży baranków wielkanocnych. Dochód w wysokości £ 87.80 przeznaczony jest na remont stanicy harcerskiej St. Briavels.
 • PODZIĘKOWANIA: Polska Szkoła Sobotnia pragnie poinformować, że tegoroczny dar Wielkopostnej Jałmużny jest imponujący. Zebraliśmy £ 1833.40. Ten dar serca naszych Parafian daje nam wiele radości. Pokazuje bowiem nie tylko jak szczodrzy Państwo jesteście, ale pozwala nam wierzyć, że szkoła jest dla Państwa ważna. A to dodaje nam sił do pracy z naszymi dziećmi. Składamy gorące podziękowania.
 • Polska Szkoła Sobotnia zaprasza w niedzielę, 7 maja, po Mszy św. o godz. 11.00  na akademię z okazji podpisania Konstytucji 3 Maja. Będzie nowocześnie, telewizyjnie i bardzo ciekawie - zapewniają klasy IIC i VIII, które przygotowują akademię. Nie zabraknie ciast, kawy i herbaty. Aby podziękować naszym parafianom za szczodry dar Jałmużny Wielkopostnej ciasta i napoje będą ofiarowane naszym widzom za darmo. Zapraszamy.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 18.00. Będzie ono połączone ze spotkaniem - scrutinium - z proboszczem.
 • Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, które ukończył ks. proboszcz. Będą one przekazane bpowi Ryszardowi Kasynie podczas jego wizyty w lipcu z okazji bierzmowania.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do pani Danuty Mancewicz, za tydzień do państwa Eweliny i Michała Zamolskich.
 • W poniedziałek o godz. 10.00 zapraszamy rodziców z dziećmi na spotkanie Mothers & Toddlers, a dopiero o godz. 20.00 - na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego.
 • Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy we wtorek na Mszę św. wspólnotową o godz. 19.00. Po niej spotkanie modlitewne.
 • W środę zapraszamy na spotkanie Grupy Wsparcia AA o godz. 18.00. Spotkania biblijne wznawiamy w środę, 10 maja.
 • Na stoliku przy bocznym wejściu można zakupić nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie £ 1,50 za egzemplarz. W tym numerze polecamy artykuł Marcina Jakimowicza „Gońcie ich!” o polskiej młodzieży gimnazjalnej, o pierwszym narodowym dniu czytania Pisma Świętego, o niezwykłej historii Hanny Chrzanowskiej, o sycylijskim mieście Gangi, które zwyciężyło w plebiscycie na najpiękniejsze miasto Włoch i wiele innych. Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk.
 • W niedzielę, 21 maja, o godz. 19.30 zapraszamy do naszego klubu na recital fortepianowy Varvary Maggs, światowej klasy pianistki. W programie: Czajkowski: „Dumka”, Op. 59, Rachmaninow: Preludium B-dur Op. 23 nr 2 i Preludium g-moll Op. 23 nr 5 oraz Musorgski: Obrazki z wystawy. Bilety w cenie £ 5,- można nabyć w zakrystii.
 • W niedzielę, 4 czerwca, Polska Misja Katolicka zaprasza tradycyjnie na Święto Rodziny do Laxton Hall. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00, o godz. 14.30 - konferencja Marcina Jakimowicza pt. „Mam tę moc, czyli … do czego zdolny jest chrześcijanin?”, o godz. 15.15 - -+Zespołu AMEN i zakończenie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30.
 • W sobotę, 10 czerwca, w Swindon odbędzie się Zjazd IPAK-u. Tematem Zjazdu w tym roku: „Idźmy i głośmy. Zaangażowanie społeczne uczniów Chrystusa w rodzinie, pracy i naszym środowisku”. Gościem specjalnym będzie ks. prof. Stanisław Fel, dziekan Wydziału Nauk Społecznych KUL. Z naszej parafii organizować będziemy wspólny wyjazd. Chętni proszeni są o zgłaszanie w zakrystii do niedzieli, 28 maja. Koszt udziału w zjeździe £ 10,- od osoby.
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:
Taca niedzielna - Niedziela Zmartwychwstania:    £1197.53;
Taca niedzielna - Niedziela Miłosierdzia:  £730.81;
Wielki Czwartek:  £156.15;
Wielki Piątek - Fundusz Ziemi Świętej:  £512.30;
Wigilia Paschalna:  £453.75;
Poniedziałek Wielkanocny:  £264.42;
Gift Aid:  £939.50;
Świece:  £102.85;
Biuletyny:  £51.29;
Ofiara na kwiaty: B.Kolmas £10.00; M. Hajkowska & T. Rutkowska £20.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 30 IV 2017 - III Niedziela Wielkanocna
9.00    śp. Henryk i Janina Przesmyccy i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka
10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Irena i Władysław Ciepły, Eugenia Michalska i zmarli z Rodziny - int. D. Maciejewska + CHRZEST: Joachim Ołówek, Max Kacper Kamiński
18.00    o błogosławieństwo Boże dla Karoliny i Mateusza English z okazji 4-tej rocznicy ich małżeństwa

Poniedziałek, 1 V 2017 - Wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika
10.30    dziękczynno-błagalna z prośbą o błogosławieństwo dla syna Adama - int. A. Naglik
20.00    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 2 V 2017 - Wspomnienie św. Atanazego
10.30    śp. Zbigniew Garlicki (44 roczn. śmierci) - int. Małżonka B. Kitt
19.00    o błogosławieństwo Boże  i opiekę Matki Bożej dla rodziny Głozowskich

Środa, 3 V 2017 - Uroczystość NMP Królowej Polski
11.00    o szczęśliwe rozwiązanie i owocny powrót do Polski - int. Ewa i Paweł
19.00    o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Kajetana z okazji 18-tych urodzin i Jonasza z okazji 9-tych urodzin

Czwartek, 4 V 2017 - Wspomnienie św. Floriana
10.30    śp. Karolina, Franciszek i Stefan Myśliwiec - int. T. Zajkowska
19.00    o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Władysława Plewy - int. Córka i Syn

Piątek, 5 V 2017
10.30    śp. Eugenia, Marcin i Jan Łużni - int. M. Hołowenko
19.00    śp. Barbara Mróz (1 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

Sobota, 6 V 2017 - Święto św. Filipa i Jakuba Młodszego
17.30    NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE
18.00    śp. Mieczysław Gołdyn, Weronika Cecot - int. Małżonka i Matka oraz Bracia

Niedziela, 7 V 2017 - IV Niedziela Wielkanocna
9.00    o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Moniki Kalisz z okazji 40-tych urodzin - int. rodzina Kalisz
10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    w intencji naszej Ojczyzny
18.00    o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Julii Kaczmarek z okazji 11-tych urodzin i Adriana Kaczmarek z okazji 16-tych urodzin - int. kochający Rodzice