Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 
Biuletyn - 16 & 23 Kwietnia 2017
 • PODZIĘKOWANIA: Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do piękna tych ważnych liturgicznych wydarzeń: pani Renacie Kurowskiej i pani Marcinowi Garńcowi za piękne dekoracje Grobu Pańskiego, paniom Józefie Ciba i Julii Janik oraz panu Andrzejowi Ziębie za udekorowanie naszej świątyni nowymi obrusami i pięknymi kwiatami, wszystkim, którzy przybyli na świąteczne sprzątanie kościoła, całej służbie liturgicznej: nadzwyczajnym szafarzom Eucharystii, lektorom, ministrantom, a w sposób szczególny panom Dariuszowi Malinowskiemu, Mikołajowi Kammie i Sławomirowi Góralczykowi za wzorowe koordynowanie liturgii, harcerzom i zuchom za pełnienie warty przy Grobie Pańskim, zespołowi muzycznemu i wszystkim kantorom za oprawę muzyczną na ręce pani Katarzyny Biegańskiej, pani Katarzynie Góralczyk za przygotowanie wzruszających rozważań Drogi Krzyżowej, wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za przeprowadzenie pięknej wielkosobotniej ewangelizacji i wszystkim którzy swój czas poświęcili w przygotowanie tych dni. Na koniec chcielibyśmy podziękować księżom: ks. dr Krzysztofowi Tyliszczakowi i ks. kan. Janowi Główczykowi za ich ofiarną posługę przy ołtarzu i w konfesjonale.
 • Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, 53-osobowa grupa z naszej parafii udaje się na 5-dniową pielgrzymkę do Fatimy. Wyjazd w nocy z niedzieli na poniedziałek o godz. 3.00 z parkingu parafialnego. Proboszcza w tym czasie zastępować będzie ks. kan. Jerzy Januszkiewicz. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Sylwii i Gabriela Radwanów, za tydzień do państwa Oliwii i Piotra Gronków, za dwa tygodnie do pani Danuty Mancewicz.
 • W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne, przepraszamy.
 • Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy we wtorek na Mszę św. wspólnotową o godz. 19.00. Po niej spotkanie modlitewne. W środę zapraszamy na spotkanie Grupy Wsparcia AA o godz. 18.00. Spotkania pozostałych grup odbędą się dopiero po przerwie wielkanocnej.
 • W poniedziałek, 24 kwietnia, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego o godz. 19.15.
 • W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, grupa Apostolstwa Miłosierdzia Bożego zaprasza po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 do naszego klubu na kiermasz. Będzie kawa, herbata, domowe ciasta. Zapraszamy na kiermasz odzieży nowej i używanej oraz zabawek dla dzieci. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na cel charytatywny.
 • W Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na szczególne nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego do naszej świątyni o godz. 15.00.
 • W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na szczególny czas modlitwy. Chcemy modlić się śpiewem, dziękować Bogu za Jezusa Chrystusa - Zbawiciela świata. Rozpoczynamy po Mszy św. o godz. 18.00. Modlitwa potrwa około godziny. Grupa Muzyczna (Emilka, Marysia, Piotr, Damian i Mikołaj).
 • Świąteczne Day Centre odbędzie się czwartek, 27 kwietnia. Zapisy tradycyjnie u pp. Wandy i Mariana Jagielskich. Zapraszamy wszystkie osoby starsze do wzięcia udziału w spotkaniach Koła Seniorów.
 • Na stoliku przy bocznym wejściu można zakupić nowy świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie £ 1,50 za egzemplarz. Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk.
 • Zainteresowanych ekumenicznym spotkaniem młodych ze wspólnotą z Taizé w dniach 28 kwietnia - 1 maja w Birmingham, którego mottem są słowa Ukryty skarb, zapraszamy po więcej informacji do zakrystii lub na www.taize.fr/birmingham.
 • W niedzielę 30 kwietnia i w poniedziałek 1 maja o godz. 13.00 w Warwick Arts Centre (CV4 7AL) wyświetlany będzie głośny film „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózkównie. Na projekcji filmu obecna będzie jedna z głównych aktorek, Magdalena Michalik. Będzie również uczestniczyła w wieczornej modlitwie w naszej wspólnocie w sobotę, 29 kwietnia. Bilety w cenie £ 9,- dla dorosłych i £ 7,- dla dzieci do nabycia od przyszłej niedzieli w zakrystii.
 • W niedzielę, 21 maja, o godz. 19.30 zapraszamy do naszego klubu na recital fortepianowy Varvary Maggs, światowej klasy pianistki. W programie: Czajkowski: „Dumka”, Op. 59, Rachmaninow: Preludium B-dur Op. 23 nr 2 i Preludium g-moll Op. 23 nr 5 oraz Musorgski: Obrazki z wystawy. Bilety w cenie £ 5,- będzie można nabyć w zakrystii.
 • W niedzielę, 30 kwietnia, po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 w biurze parafialnym przyjmować będzie pani Jowita Wojciechowska, doradca ubezpieczeniowy.
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

Życzymy Wam Wszystkim i Każdemu z osobna:
dotknięcia chwały Zmartwychwstałego Chrystusa,
udziału w Jego radości i pokoju,
przyszłego przebywania z Nim.
Ks. Proboszcz, Rada Administracyjna i Rada Duszpasterska


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:
Taca niedzielna:  £ 840.82;
Gift Aid:  £ 274.00;
Świece: £ 68.66;
Ofiara na kwiaty: E. Suchocka £ 20.00; Koło Żywego Różańca £ 30.00; S. Czaja £ 5.00; I. Kuczmerowicz £ 10.00; R. Zawisza £ 20.00; J. Pawelec £ 10.00; F., J. Burtni £ 20.00; Z. Ruciński £ 20.00; M. Rogozińska £ 5.00; F. Vincent £ 5.00; bezimiennie £ 5.00;T. Ostrowska £ 10.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania !!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 16 IV 2017 - Niedziela Zmartwychwstania
9.00    śp. Wanda Szczerbińska i zmarli z Rodziny - int. D. Maciejewska
CHRZEST: Ella Šnitko
11.00    śp. Bronisław Wańczycki (11 roczn. śmierci) - int. Małżonka z Dziećmi
18.00    śp. Roman Mielniczuk - int. Małżonka z Rodziną

Poniedziałek, 17 IV 2017 - Poniedziałek Wielkanocny
9.00    śp. Anna Cerazy (28 roczn. śmierci) - int. Córka Anna z Rodziną
11.00    śp. Helena, Teodor, Jan i Edmund Hołowenko - int. M. Hołowenko
18.00    śp. Marian Bień - int. Wnukowie z Rodziną

Wtorek, 18 IV 2017 - Wtorek Wielkanocny
10.30    śp. Władysława i Franciszek Januszak, Waleria i Józef Szwejka, brat Józef Matysiak
19.00    o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Natalki  Zambrzyckiej z okazji 9-tych urodzin - int. Mama z Rodzeństwem

Środa, 19 IV 2017 - Środa Wielkanocna
10.30    śp. Ludwika i Andrzej Wróbel, Stanisław Jendro - int. G. Jendro

Czwartek, 20 IV 2017 - Czwartek Wielkanocny
10.30    śp. rodzice Michalina Janik i Władysław Matysiak, dziadkowie Apolonia I Józef Kazimierowicz
19.00    śp. Lucjan Kuliński - int. Córki z Rodziną

Piątek, 21 IV 2017 - Piątek Wielkanocny
10.30    śp. Wojciech Iwanowicz, Eugeniusz Sobera, Stanisław Roth i Tadeusz Stemplowski - int. D. Maciejewska
19.00    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 22 IV 2017 - Sobota Wielkanocna
18.00    o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Szymonka i Gabrieli Skrzypek z okazji ich urodzin - int. kochający Rodzice + CHRZEST: Leo Tobias Kostka

Niedziela, 23 IV 2017 - Niedziela Miłosierdzia Bożego
9.00    o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Grzesia Mizery z okazji urodzin i dar życia wiecznego dla śp. Anny Papaj
10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Maria Kibilska - int. Córka B. Kitt
18.00    śp. Jan i Michalina Mgłosik - int. Wnuczka z Rodziną

Poniedziałek, 24 IV 2017 - Uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski
10.30    śp. ks. Adam Szczerbiński (27 roczn. śmierci)
19.15    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 25 IV 2017 - Święto św. Marka, Ewangelisty
10.30    śp. Jadwiga Sieńkowska - int. Depozyt

Środa, 26 IV 2017
10.30    śp. Sabina i Ludwik, Stanisława i Edward Siemieńczuk - int. T. Garlicka

Czwartek, 27 IV 2017
10.30    o błogosławieństwo Boże dla Męża - int. B. Kolmas
19.00    o błogosławieństwo Boże dla Męża z okazji urodzin - int. Małżonka z Dziećmi

Piątek, 28 IV 2017
10.30    śp. Jan Misiuk - int. Małzonka
19.00    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 29 IV 2017 - Święto św. Katarzyny Sieneńskiej
14.00    ŚLUB: Hanna Krzyżanowska - Arkadiusz Szydeł
18.00    o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Ani Marii z okazji jej 4-tych urodzin - int. Babcia, Rodzice, Wujkowie i Brat + CHRZEST: Maja Oliwia Witaszek

Niedziela, 30 IV 2017 - III Niedziela Wielkanocna
9.00    śp. Henryk i Janina Przesmyccy i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka
10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00    śp. Irena i Władysław Ciepły, Eugenia Michalska i zmarli z Rodziny - int. D. Maciejewska + CHRZEST: Joachim Ołówek
18.00    o błogosławieństwo Boże dla Karoliny i Mateusza English z okazji 4-tej rocznicy ich małżeństwa