Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
ZIARNO SŁOWA

Karol de Foucauld powiedział: „Nie można zrozumieć Ewangelii, gdy się ją tylko czyta. Zrozumieć ją można tylko wtedy, gdy się nią żyje”. „Jak czytasz?” - pyta Jezus uczonego w Prawie na początku rozmowy. W trakcie rozmowy ukazuje mu istotę czytania Ewangelii. Chrystus wznosi jego spojrzenie (jego czytanie) ponad samo czytanie i prowadzi do miejsca, gdzie może mu powiedzieć: „To czyń, a będziesz żył”. Uzupełnieniem tych słów są słowa Chrystusa Sędziego z Ewangelii św. Mateusza: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. „To czyń, a będziesz żył”. To czyń! Nie w nadzwyczajnych, atrakcyjnych gestach, które ukazywałyby własny talent i były okazją do wywyższania się, ale w pokornej postawie, w której rozpoznaje się wdzięczność za miłosierdzie okazywane przez Boga. Tylko takie rozumienie miłosierdzia Bożego pomoże poznać otrzymaną łaskę - jaką jest sytuacja, w której należy wypełnić przykazanie miłości bliźniego.

 

o. Jan Wróblewski SVD

 

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 692146