Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 
Biuletyn - 29 Styczeń 2012

 • Dzisiaj po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert kolęd.
 • To ostatnia niedziela, kiedy z naszymi dziećmi możemy podejść do naszej stajenki betlejemskiej i oddać pokłon Dzieciątku Jezus, bo w czwartek przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. odprawione zostaną o godz. 10.15 i 19.00. Podczas Mszy św. święcić będziemy gromnice. W tym dniu po raz ostatni śpiewać będziemy kolędy.
 • W tym tygodniu przypadają też dni Eucharystyczne. W pierwszy czwartek miesiąca, a zarazem Święto Ofiarowania Pańskiego, modlić się będziemy szczególnie o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W pierwszy piątek miesiąca, Msze św. sprawowane będą o godz. 10.15 i 19.00. Po każdej Mszy św. przy Najświętszym Sakramencie oddamy nas samych Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 • Wizyty u chorych odbędą się w tym tygodniu:
  czwartek: Januszczak, Woźmirska, Hardy, Friebe, Płaczek, Pakłos, Dereń, Szwostak, Praciak, Wronkowski, McKee, Musiolik, Gradkowska, Ruciński, Pomietlarz;
  piątek: Starzyńska, Kuźnik, Sosna, Burtny, Jabłońska, Ostrowska, Sawczyc, Szyszka, Zalewski, Rożek, Kantor, Jarosińska.
 • Biuro parafialne w tym tygodniu: we wtorek: 11.00-12.30, w czwartek - po Mszy św. wieczornej, w sobotę - biuro nieczynne.
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę o historii naszej parafii autorstwa pana Bartka Nowaka, który obronił ją jako pracę magisterską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Cena książki £ 10,- (promocyjnie za dwie £ 15,-).
 • Spotkanie rodziców z małymi dziećmi odbędzie się w najbliższy poniedziałek od godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.
 • Spotkanie biblijne, ze względu na spotkanie opłatkowe kapłanów dekanatu środkowego w Leicester, odbędzie się dopiero za dwa tygodnie.
 • Day Centre odbędzie się za dwa tygodnie, po Mszy św. o godz. 10.15.
 • Spotkanie dla dzieci I-komunijnych - w niedzielę, 12 lutego, po Mszy św. o godz. 9.00.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - w niedzielę, za tydzień, po Mszy św. o godz. 18.00.
 • Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Polecamy w nim ciekawe artykuły z życia naszej ojczyzny i Kościoła. Jest też aktualny program telewizyjny. Gazeta w cenie £ 1.50.
 • Spotkania grupy modlitewnej odbywają się w każdą sobotę o godzinie 19.00. W każdą ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na Eucharystię w ramach spotkania grupy.
 • Spotkania w intencjach polecanych grupie modlitewnej w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00. Intencje można wysyłać przez formularz na stronie internetowej grupy (www.odnowa-coventry.org) lub zapisywać na kartkach wyłożonych przed ołtarzem.
 • Trwają kolędy, czyli wizyty duszpasterskie. Kto chciałby przyjąć księdza z wizytą, proszony jest o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na kolędę i dostarczenie go do zakrystii. Zgłoszenia można również dokonać e-mailowo na adres, umieszczony w stopce biuletynu. Spis kolęd umieszczony jest na bieżąco w biuletynie.
 • Restauracja Polonia zaprasza na kawę, herbatę, ciasto i pyszny obiad. Jest otwarta  każdego dnia oprócz poniedziałków. Od wtorku do piątku restauracja otwarta jest od godz. 15.00, w soboty od godz. 13.00, a w niedziele od godz. 10.00. W sobotę, 11 lutego, o godz. 18.00 rozpocznie się zabawa walentynkowa. Cena biletów £ 15,- Więcej informacji u szefowej, pani Anity Relis: 07930.504.054.
 • Tegoroczny Kurs Wiedzy Religijnej, którego tematem będzie „Nowa Ewangelizacja” odbędzie się w Leeds i Slough w dniach 16/17 marca. Gośćmi będą ks. prof. Krzysztof Pawlina, długoletni rektor warszawskiego seminarium oraz ks. prob. Teodor Suchoń, proboszcz parafii w Rybniku-Chwałowicach. Nasza parafia organizuje wyjazd w sobotę, 17 marca. Koszt transportu £ 12,-. Pozostałe koszty ponosi parafia. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do niedzieli, 26 lutego, do zakrystii.
 • Federacja Polskich Zespołów Folklorystycznych zaprasza na Wielki Festiwal Polskiego Folkloru do Cambridge Corn Exchange w sobotę, 25 lutego o godz. 19.00 lub w niedzielę, 26 lutego o godz. 16.00. Będzie to wspaniały pokaz pieśni i tańca z całej Polski, wykonany w autentycznych strojach ludowych przez 350 artystów z polskich zespołów tanecznych w Wielkiej Brytanii. Bilety w cenie £ 15,-, £ 12,- i £ 10,- (dzieci) można zamawiać pod numerem telefonu 01223 574 334 lub e-mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 • PODZIĘKOWANIA: Thank you very much for the kind donation of £ 230.70, given to us in memory of Jadwiga Haraburda. The Myton Hospice are an independent charity caring for local people from Coventry & Warwickshire. Each year we care for over 2000 patients and their families at our hospices in Warwick, Coventry and Rugby. Myton wants to make sure that all those who use our services get the special kind of care that makes our hospices unique - this is only possible because of people like you. We really do appreciate your thoughtfulness and support. Your sincerely, Lisa O’Sullivan, Donor & Supporter Care Team of Myton Hospice.
 • PODZIĘKOWANIA: Polska Szkoła Sobotnia 8 stycznia 2012 gościła w Parafii w Rugby z przedstawieniem Jasełek. Mamy nadzieję, że Jasełka dodały kolorów celebracji Świąt Narodzenia Pańskiego i Nowego Roku. Dziękując za zaproszenie pragniemy poinformować, że zebraliśmy £ 134.70. Bóg zapłać! 
  Jednocześnie pragniemy podziękować za datki złożone po  kolejnym już wystawienie Jasełek w Coventry w dniu 15 stycznia. Tym razem dzieci zebrały £ 140.37. Bóg zapłać!


OFIARY  SKŁADANE  PRZEZ  PARAFIAN

Taca niedzielna:  £ 521.80;
Gift Aid:            £ 106.00;
Biuletyn - Coventry: £ 40.39;
Biuletyn - Rugby:£ 23.60;
Ofiara na kościół: bezimiennie £ 20.00; A., M. Stachurscy £ 20.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne  podziękowania za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 29 I 2012 - IV Niedziela Zwykła

9.00 śp. Roman Mielniczuk - int.: Małżonka z Synami

10.15 LEAMINGTON SPA: śp. Szczepan (21 roczn. śmierci)

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Antoni, Maria, Eugeniusz i Czesław Rymaszewscy - int.: J. Dambrawa

12.30 RUGBY: śp. Bogdan Błażej - int.: Koledzy i Koleżanki z Technicolor

15.00 BANBURY: - (intencja wolna)

18.00 śp. Tadeusz Łukaszewicz (2 roczn. śmierci) - int.: Córka z Rodziną

Poniedziałek, 30 I 2012

10.15 1) do Najwyższego Kapłana, Jezusa Chrystusa, o  błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla ks. Ryszarda Zalewskiego w dniu 25-tej rocznicy święceń kapłańskich - int.: Przyjaciele

2) - (intencja wolna)

Wtorek, 31 I 2012 - Wspomnienie św. Jana Bosko

10.15 1) śp. siostra Janina Wójcik i zmarli z rodziny Wójcik - int.: J. Piórkowska

2) o powrót do zdrowia dla pani Matyldy Szulakowskiej - int.: J. Sieńkowska

Środa, 1 II 2012

10.15 1) śp. Józef Menzel - int.: M., M. Sztuccy

2) - (intencja wolna)

Czwartek, 2 II 2012 - Święto Ofiarowania Pańskiego

10.15 o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do Żywego Różańca - int.: J. Sieńkowska

10.15 LEAMINGTON SPA: - (intencja wolna)

19.00 śp. Mama Stanisława - int.: córka Regina

Piątek, 3 II 2012

10.15 o Boże błogosławieństwo, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla Izabeli i Ryszarda w dniu ich imienin - int.: Matka

19.00 - (intencja wolna)

Sobota, 4 II 2012

17.00 1) śp. Antoni Kowalski i zmarli z rodziny - int.: Małżonka z Rodziną

2) śp. Sylwester Głowacz - int.: Małżonka

CHRZEST: Kacper Brodziuk, Natalia Anna Niezborała

Niedziela, 5 II 2012 - V Niedziela Zwykła

9.00 śp. Maria, Adam i Zbigniew Marek - int.: Rodzina

10.15 LEAMINGTON SPA: - (intencja wolna)

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Ewa Jankowska - int.: Mąż z Rodziną

12.30 RUGBY: śp. Kazimierz Piotrowski, rodzice i zmarli z rodziny - int.: Depozyt

18.00 o życie wieczne dla śp. Albiny Drewnowskiej (1 roczn. śmierci) i Heleny Auguściak (roczn. śmierci) oraz z prośbą o szczęśliwe rozwiązanie - int.: K., M. Auguściak

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 730539