Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 
Biuletyn - 22 Stycznia 2012
 • Gościmy w naszej parafii członków chrześcijańskiej wspólnoty SION. Katolicka Świecka Wspólnota Ewangelizacyjna SION została założona w 1984 r. przez kapłana diecezji Nottingham, księdza Pat’a Lynch’a. Skupia ona ludzi wszystkich stanów (świeckich, kapłanów, zakonników) i wielu narodowości, w dziele ewangelizacji, które jest głównym zadaniem Kościoła. Wspólnota zajmuje się przede wszystkim misjami w parafiach, szkołach ponadpodstawowych i podstawowych Anglii, Szkocji i Walii, choć jej działalność jest szersza. Życie duchowe członków Wspólnoty może być określone dwoma terminami – eucharystyczne i charyzmatyczne. Do codziennej praktyki należy Eucharystia, modlitwa wspólna  i cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. Wspólnota utrzymuje się z łaski Boga oraz dobroci ludzi dobrej woli i ich hojnego serca. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.sioncommunity.org.uk.
 • Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszego wczorajszego spotkania opłatkowego składamy serdeczne podziękowania.
 • W przyszłą niedzielę, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na koncert kolęd.
 • W zakrystii wciąż można nabyć książkę o historii naszej parafii autorstwa pana Bartka Nowaka, który obronił ją jako pracę magisterską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Cena książki £ 10,- (promocyjnie za dwie £ 15,-).
 • Spotkanie rodziców z małymi dziećmi odbędzie się w najbliższy poniedziałek od godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.
 • Spotkanie biblijne odbędzie się w środę, po Mszy św. o godz. 10.15.
 • Day Centre odbędzie się za dwa tygodnie, po Mszy św. o godz. 10.15.
 • Spotkanie dla dzieci I-komunijnych - w niedzielę, 12 lutego, po Mszy św. o godz. 9.00.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - w niedzielę, za dwa tygodnie, po Mszy św. o godz. 18.00.
 • Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Polecamy w nim ciekawe artykuły z życia naszej ojczyzny i Kościoła. W tym numerze bardzo ciekawy artykuł o apostazji oraz wywiad z panią Danutą Michałowską, która występowała w teatrze razem z Karolem Wojtyłą. Jest też aktualny program telewizyjny. Gazeta w cenie £ 1.50.
 • Spotkania grupy modlitewnej odbywają się w każdą sobotę o godzinie 19.00. W każdą ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na Eucharystię w ramach spotkania grupy.  
 • Spotkania w intencjach polecanych grupie modlitewnej w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00. Intencje można wysyłać przez formularz na stronie internetowej grupy (www.odnowa-coventry.org) lub zapisywać na kartkach wyłożonych przed ołtarzem.
 • Trwają kolędy, czyli wizyty duszpasterskie. Kto chciałby przyjąć księdza z wizytą, proszony jest o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na kolędę i dostarczenie go do zakrystii. Zgłoszenia można również dokonać e-mailowo na adres, umieszczony w stopce biuletynu. Spis kolęd umieszczony jest na bieżąco w biuletynie.
 • Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę, 28 stycznia, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00. Potrwa trzy kolejne soboty. Koszt udziału w kursie: £ 20,- od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
 • W związku z kursem przedmałżeńskim, w najbliższą sobotę nie będzie czynne biura parafialne. Przepraszamy.
 • Federacja Polskich Zespołów Folklorystycznych zaprasza na Wielki Festiwal Polskiego Folkloru do Cambridge Corn Exchange w sobotę, 25 lutego o godz. 19.00 lub w niedzielę, 26 lutego o godz. 16.00. Będzie to wspaniały pokaz pieśni i tańca z całej Polski, wykonany w autentycznych strojach ludowych przez 350 artystów z polskich zespołów tanecznych w Wielkiej Brytanii. Bilety w cenie £ 15,-, £ 12,- i £ 10,- (dzieci) można zamawiać pod numerem telefonu 01223 574 334 lub e-mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

OFIARY  SKŁADANE  PRZEZ  PARAFIAN
 
Taca niedzielna:    £ 480.31;
Gift Aid:               £ 215.00;
Świece:               £ 76.57;
Ofiara na kościół:   M. Pawlus / A., W. Jędrzejczyk £ 20.00; L. Kuncewicz £ 50.00; B., P. Stasiewscy £ 100.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne  podziękowania za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 22 I 2012 - III Niedziela Zwykła
 9.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla małżonki Alicji Kaczmarek w dniu jej urodzin - int.: kochający Mąż z Dziećmi
 10.15 LEAMINGTON SPA: - (intencja wolna)
 10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
 11.00  śp. Jan Nowak - int.: H. Trella
 12.30 RUGBY: o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla rodziny Mrozów  - int.: Czesława
 18.00   śp. Magdalena Mędrala - int.: Ania i Wiesiek 

Poniedziałek, 23 I 2012
 10.15 1) o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla siostry Narcyzy, jej męża Kaye, dzieci i wnuków - int.: J. Sieńkowska
  2) - (intencja wolna)

Wtorek, 24 I 2012 - Wspomnienie św. Franciszka Salezego
 10.15 1) śp. Benia Czaja - int.: Renata z mamą
  2) - (intencja wolna)

Środa, 25 I 2012 - Święto Nawrócenia św. Pawła
 10.15 1) za zmarłych rodziców i wszystkich zmarłych z rodziny Garbiczów - int.: J. Kułak
  2) śp. Emil Piórkowski i zmarli z rodzin Piórkowskich i Garbowskich - int.: J. Piórkowska

Czwartek, 26 I 2012 - Wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa
 10.15 1) śp. Bolesław Miszczak - int.: Małżonka
  2) - (intencja wolna)

Piątek, 27 I 2012 - Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza
 10.15 1) śp. Zygmunt Grygielski i wszyscy zmarli z rodzin Grygielskich, Muszyńskich i Surowców - int.: M. Grygielska
  2) o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla ks. prałata Teodora Poloczka w dniu jego 80-tych urodzin - int.: Przyjaciele

Sobota, 28 I 2012 - Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu
 15.30  ŚLUB: Joanna Zabawa - Ryszard Najda
 17.00 - (intencja wolna)
  CHRZEST: Harishan Vejayan

Niedziela, 29 I 2012 - IV Niedziela Zwykła
 9.00 śp. Roman Mielniczuk - int.: Małżonka z Synami
 10.15 LEAMINGTON SPA: - (intencja wolna)
 10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
 11.00  śp. Antoni, Maria, Eugeniusz i Czesław Rymaszewscy - int.: J. Dambrawa
 12.30 RUGBY: śp. Bogdan Błażej - int.: Koledzy i Koleżanki z Technicolor
 15.00 BANBURY: - (intencja wolna)
 18.00 śp. Tadeusz Łukaszewicz (2 roczn. śmierci) - int.: Córka z Rodziną 

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 730537