Biuletyn - 22 Stycznia 2012
  • Gościmy w naszej parafii członków chrześcijańskiej wspólnoty SION. Katolicka Świecka Wspólnota Ewangelizacyjna SION została założona w 1984 r. przez kapłana diecezji Nottingham, księdza Pat’a Lynch’a. Skupia ona ludzi wszystkich stanów (świeckich, kapłanów, zakonników) i wielu narodowości, w dziele ewangelizacji, które jest głównym zadaniem Kościoła. Wspólnota zajmuje się przede wszystkim misjami w parafiach, szkołach ponadpodstawowych i podstawowych Anglii, Szkocji i Walii, choć jej działalność jest szersza. Życie duchowe członków Wspólnoty może być określone dwoma terminami – eucharystyczne i charyzmatyczne. Do codziennej praktyki należy Eucharystia, modlitwa wspólna  i cicha adoracja Najświętszego Sakramentu. Wspólnota utrzymuje się z łaski Boga oraz dobroci ludzi dobrej woli i ich hojnego serca. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.sioncommunity.org.uk.
  • Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszego wczorajszego spotkania opłatkowego składamy serdeczne podziękowania.
  • W przyszłą niedzielę, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na koncert kolęd.
  • W zakrystii wciąż można nabyć książkę o historii naszej parafii autorstwa pana Bartka Nowaka, który obronił ją jako pracę magisterską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Cena książki £ 10,- (promocyjnie za dwie £ 15,-).
  • Spotkanie rodziców z małymi dziećmi odbędzie się w najbliższy poniedziałek od godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.
  • Spotkanie biblijne odbędzie się w środę, po Mszy św. o godz. 10.15.
  • Day Centre odbędzie się za dwa tygodnie, po Mszy św. o godz. 10.15.
  • Spotkanie dla dzieci I-komunijnych - w niedzielę, 12 lutego, po Mszy św. o godz. 9.00.
  • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - w niedzielę, za dwa tygodnie, po Mszy św. o godz. 18.00.
  • Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Polecamy w nim ciekawe artykuły z życia naszej ojczyzny i Kościoła. W tym numerze bardzo ciekawy artykuł o apostazji oraz wywiad z panią Danutą Michałowską, która występowała w teatrze razem z Karolem Wojtyłą. Jest też aktualny program telewizyjny. Gazeta w cenie £ 1.50.
  • Spotkania grupy modlitewnej odbywają się w każdą sobotę o godzinie 19.00. W każdą ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na Eucharystię w ramach spotkania grupy.
  • Spotkania w intencjach polecanych grupie modlitewnej w najbliższy poniedziałek o godz. 19.00. Intencje można wysyłać przez formularz na stronie internetowej grupy (www.odnowa-coventry.org) lub zapisywać na kartkach wyłożonych przed ołtarzem.
  • Trwają kolędy, czyli wizyty duszpasterskie. Kto chciałby przyjąć księdza z wizytą, proszony jest o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na kolędę i dostarczenie go do zakrystii. Zgłoszenia można również dokonać e-mailowo na adres, umieszczony w stopce biuletynu. Spis kolęd umieszczony jest na bieżąco w biuletynie.
  • Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę, 28 stycznia, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00. Potrwa trzy kolejne soboty. Koszt udziału w kursie: £ 20,- od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
  • W związku z kursem przedmałżeńskim, w najbliższą sobotę nie będzie czynne biura parafialne. Przepraszamy.
  • Federacja Polskich Zespołów Folklorystycznych zaprasza na Wielki Festiwal Polskiego Folkloru do Cambridge Corn Exchange w sobotę, 25 lutego o godz. 19.00 lub w niedzielę, 26 lutego o godz. 16.00. Będzie to wspaniały pokaz pieśni i tańca z całej Polski, wykonany w autentycznych strojach ludowych przez 350 artystów z polskich zespołów tanecznych w Wielkiej Brytanii. Bilety w cenie £ 15,-, £ 12,- i £ 10,- (dzieci) można zamawiać pod numerem telefonu 01223 574 334 lub e-mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

OFIARY  SKŁADANE  PRZEZ  PARAFIAN

Taca niedzielna:    £ 480.31;
Gift Aid:               £ 215.00;
Świece:               £ 76.57;
Ofiara na kościół:   M. Pawlus / A., W. Jędrzejczyk £ 20.00; L. Kuncewicz £ 50.00; B., P. Stasiewscy £ 100.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne  podziękowania za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!

Niedziela, 22 I 2012 - III Niedziela Zwykła
 9.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla małżonki Alicji Kaczmarek w dniu jej urodzin - int.: kochający Mąż z Dziećmi
 10.15 LEAMINGTON SPA: - (intencja wolna)
 10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE