Biuletyn - 25 Grudnia 2011

• Zespołowi wokalnemu Senza Nome, scholi młodzieżowej i służbie liturgicznej składamy serdeczne podziękowania za ubogacenie liturgii Bożonarodzeniowej o północy.
  • Dzisiaj uroczystość Bożego Narodzenia. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci naszej Polskiej Szkoły Sobotniej zaprezentują jasełka, a po Mszach świętych zbiorą ofiary na fundusz szkolny.
  • W poniedziałek, w święto św. Szczepana (Boxing Day), Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę: o 9.00, 11.00 i 18.00.
  • We wtorek, w święto św. Jana, Msza św. sprawowana będzie o godz. 10.15. Podczas Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa wina.
  • W środę, w święto św. Młodzianków, odbędzie się pogrzeb naszej parafianki śp. Jadwigi Haraburdy, lat 91. Kolekta podczas tej Mszy św. przeznaczona będzie na Myton Hospice Charity Shop, w którym do ostatnich swoich dni pracowała pani Jadwiga.
  • W związku z pogrzebem zapowiadana na środę kolęda u chorych przeniesiona zostanie na poniedziałek, 2 stycznia.
  • W piątek przypada święto Świętej Rodziny. Msze św. sprawowane będą o godz. 10.15 i 19.00. Zapraszamy na Msze św. całymi rodzinami. Podczas Mszy św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Na wieczornej Mszy św. podziękujemy za Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
  • W sobotę, w Sylwestra, sprawowane będą Msze św. o godz. 15.00 i 17.00. Podczas tych Mszy św. podziękujemy Bogu Wszechmocnemu za miniony rok.
  • Zapraszamy na Mszę św. o północy z soboty na niedzielę, by w ten sposób prosić Boga o błogosławieństwo na Nowy Rok.
  • W zakrystii można nabyć książkę o historii naszej parafii autorstwa Bartka Nowaka, który obronił ją jako pracę magisterską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Cena książki £ 10,- (promocyjnie za dwie £ 15,-).
  • Day Centre, spotkania biblijne i spotkania rodziców z dziećmi wznowione będą dopiero po świętach Bożego Narodzenia.
  • Spotkanie dla dzieci I-komunijnych - 15 stycznia, po Mszy św. o godz. 9.00.
  • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - 15 stycznia, po wieczornej Mszy św.
  • W okresie Bożego Narodzenia nie będzie spotkań grupy Odnowy w Duchu Świętym, nie będzie również adoracji sobotnich i poniedziałkowych. Od stycznia spotkania grupy będą odbywały się w każdą sobotę o godzinie 19.00. W każdą ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na Eucharystię w ramach spotkania grupy.
  • Poniedziałkowe spotkania w intencjach polecanych grupie modlitewnej zostaną wznowione od 2 stycznia. Intencje można wysyłać przez formularz na stronie internetowej grupy (www.odnowa-coventry.org) lub zapisywać na kartkach wyłożonych przed ołtarzem.
  • Otrzymaliśmy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. To numer podwójny, świąteczny w cenie £ 2.50. Polecamy w nim ciekawe artykuły z życia naszej ojczyzny i Kościoła. Jest też aktualny program telewizyjny.
  • Po świętach Bożego Narodzenia rozpoczynamy kolędy, czyli wizyty duszpasterskie. Kto chciałby przyjąć księdza z wizytą, proszony jest o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na kolędę i dostarczenie go do zakrystii. Zgłoszenia można również dokonać e-mailowo na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Spis najbliższych kolęd - w biuletynie.
  • Spotkanie opłatkowe naszej parafii odbędzie się w sobotę, 21 stycznia. Bilety w cenie £ 10,- dorośli i £ 5,- dzieci można już nabyć w zakrystii.
  • Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę, 28 stycznia, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00. Potrwa trzy kolejne soboty. Koszt udziału w kursie: £ 20,- od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
  • Proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Kozielskiej Zwycięskiej, ks. Marek Reczek przesłał naszej wspólnocie podziękowania za serdeczność, przyjęcie i wspólną modlitwę. Zebrał razem kwotę £  1,079.00, która przeznaczona jest w całości na Fundusz Remontowy Sanktuarium. Bóg zapłać!
  • Restauracja Polonia zaprasza na kawę, herbatę, ciasto i pyszny obiad. Jest otwarta  każdego dnia oprócz poniedziałków. Od wtorku do piątku restauracja otwarta jest od godz. 15.00, w soboty od godz. 13.00, a w niedziele od godz. 10.00. Restauracja przyjmuje zgłoszenia na zabawę sylwestrową. Więcej informacji u szefowej, pani Anity Relis: 07930.504.054.

OFIARY  SKŁADANE  PRZEZ  PARAFIAN

Taca niedzielna:   £ 313.58;
Gift Aid:             £ 90.20;
Świece:             £ 78.24;
Ofiara na kwiaty: M., E. Hołowenko £ 20.00; M., M. Sztuccy £ 20.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne  podziękowania za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!

Niedziela, 25 XII 2011 - Uroczystość Narodzenia Pańskiego

9.00 o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Grażyny i Eugeniusza Strychalskich w dniu 35-tej rocznicy ich małżeństwa
CHRZEST: Lily Zofia Malisz, Nadia Sara, Roxana Kuczera
10.15 LEAMINGTON SPA: o Boże błogosławieństwo i opiekę w cierpieniu dla Matyldy Librowskiej - int.: Syn