• Dzisiaj, w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę, obchodzimy dzień pamięci i modlitwy za Polaków prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na Wschodzie.
  • Dzisiaj wznawiamy katechezy dla dzieci na niedzielnych Mszach św. o godz. 9.00.
  • Dzisiaj o godz. 14.00 na cmentarzu Oaston Road w Nuneaton (Oaston Road, Nuneaton, CV11 6JZ) odbędą się coroczne ceremonie przy grobach lotników poległych w czasie wojny. Zapraszamy w sposób szczególny mieszkańców Nuneaton do oddania hołdu spoczywającym tam lotnikom polskim.
  • W najbliższy poniedziałek skromnie obchodzić będziemy nasz odpust parafialny z okazji św. Stanisława Kostki. Zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Dzień ten jest również związany z możliwością uzyskania daru duchowego, jakim jest odpust zupełny, czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Zwyczajne warunki odpustu to: Komunia święta, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz odmówienie modlitw: Ojcze nasz..., Wierzę… i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
  • Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w najbliższy wtorek o godz. 19.30.
  • W środę Ksiądz Proboszcz, razem z panem prof. Markiem Marzańskim, weźmie udział w spotkaniu powierników PMK w Laxton Hall.
  • Pierwsze powakacyjne spotkanie Day Centre odbędzie się w najbliższy czwartek. Zapisy do końca niedzieli u Księdza Proboszcza.
  • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w tym tygodniu w piątek o godz. 19.00. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii świętej.
  • W dniach 22-24 września Ksiądz Proboszcz, razem z panem Łukaszem Stankiewiczem, Prezesem naszej parafii, weźmie udział w spotkaniu Polonijnej Rady Duszpasterskiej Europy, która odbędzie się w Wilnie.
  • W sobotę, 23 września, biuro parafialne będzie nieczynne.
  • Pierwsze organizacyjne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 24 września, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
  • Poradnia Rodzinna zaprasza wszystkich rodziców na warsztaty o tym, jak towarzyszyć nastolatkom w ich rozwoju i jak budować więź z dzieckiem. Warsztaty odbędą się w dniach 7-8 października w naszym ośrodku parafialnym. Więcej szczegółów na plakacie i na Facebooku.
  • W sobotę, 14 października, odbędzie się nasza coroczna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii. Koszt: £15 od osoby dorosłej, £10 od dziecka. Program pielgrzymki podamy w najbliższym czasie.
  • W dniach 27-29 października odbędą się w naszej parafii rekolekcje z o. Mieczysławem Łusiakiem SJ, duszpasterzem rodzin, twórcą i opiekunem wspólnot „Rodziny Empatyczne”, duszpasterzem małżeństw niesakramentalnych i osób uzależnionych oraz współuzależnionych, prowadzący na YouTube kanał Akademia Szczęśliwego Życia. Tematem rekolekcji będzie: Jak budować szczęśliwe relacje z Bogiem, sobą i drugim człowiekiem. Więcej szczegółów pojawi się wkrótce na plakacie i na naszej stronie internetowej.
  • W biurze parafialnym dostępna jest już Księga Intencji na rok 2024.
  • Rozpoczęliśmy zapisy na podstawową pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 9-16 lutego 2024 r. Po szczegóły należy zgłosić się do zakrystii. Zgłoszenia przyjmujemy tylko do końca września. Na jesień przyszłego roku planujemy jeszcze pielgrzymkę do Libanu - śladami św. Szarbela. Przewodnikiem obu pielgrzymek będzie ks. dr Ireneusz Świątek, rektor seminarium we Włocławku. Szczegóły tej pielgrzymki poznamy już niebawem.
  • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
  • Wszystkim Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej dziękujemy za ich posługę wśród chorych w tym miesiącu. Bóg zapłać!

Taca - Fundacja Glempa: £531.40;

Świece: £29.55;

Niedziela, 17 IX 2023 - XXIV Niedziela Zwykła

09.00 śp. Marian Papaj - int. Córka z Rodziną + CHRZEST: Elżbieta Gronka

11.00 o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla Dominiki Sokalskiej z okazji 16-tych urodzin - int. Rodzice i Bracia