• Dzisiaj ma miejsce specjalna zbiórka dla ks. Waldemara Prondzińskiego jako podziękowanie za Jego ponad miesięczną posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Ks. Waldemar będzie wracał do kraju w poniedziałek, 7 sierpnia. Życzymy mu ogromu łask od Boga na kolejne lata studiów i w jego posłudze kapłańskiej.
  • Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.
  • Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tak jak zwykle w godzinach urzędowania.
  • Godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu w ciszy - w poniedziałki i piątki o godz. 19.00.
  • W środę przypada Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 10.30.
  • W czwartek przypada Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Msze św. zostaną odprawione o godz. 10.30 i 19.00.
  • Wizyty u chorych odbędą się w przyszłym tygodniu.
  • Osoba, która zamówiła intencję mszalną na wtorek, 29 sierpnia, w intencji zmarłych z rodziny Żurakowskich, proszona jest o kontakt z proboszczem.
  • Instytut Polski Akcji Katolickiej organizuje w niedzielę, 3 września, 69 Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej w Aylesford (The Friars, Aylesford, ME20 7BX) pod hasłem „Rola Kościoła Chrystusowego w rodzinie: jak z niego czerpać i jak się nim dzielić”. Rozpoczęcie - modlitwą „Anioł Pański” o godz. 12.00. Gościem szczególnym pielgrzymki będzie bp Piotr Turzyński, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
  • Duszpasterstwo Emigracji Polskiej zaprasza w dniach 15-17 września do Gdańska na VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. W programie codzienna Eucharystia, znakomici prelegenci, goście specjalni z Afryki, teoria i praktyka, rozmowy, wspólne posiłki, opieka nad dziećmi, koncerty, krótka pielgrzymka do Sanktuarium MB Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie, radosny piknik na Polanie. A po Kongresie jest możliwość na 4-dniowy urlop pełen atrakcji, m.in. wycieczka autokarowa w regionie Pomorza.
  • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
  • W przyszłym roku planujemy dwie parafialne pielgrzymki: w dniach 9-16 lutego - podstawową do Ziemi Świętej i na jesień - do Libanu. Przewodnikiem obu pielgrzymek będzie ks. dr Ireneusz Świątek, rektor seminarium we Włocławku. Po szczegóły pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszamy do zakrystii. Szczegóły pielgrzymki do Libanu podamy w późniejszym czasie. Zgłoszenia u proboszcza.
  • PODZIĘKOWANIA: Na pomoc dzieciom w Zambii zebraliśmy razem £1205. Bóg zapłać. Cała ta kwota została przekazana misjonarce świeckiej Justynie Zabrockiej, która już przebywa na placówce misyjnej w Mpanshya.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego i słonecznych wakacji.

Na kościół: T. Ostrowska £ 20.00; K. Malinowska & Z. Demidowicz £ 40.00;

Niedziela, 6 VIII 2023 - Święto Przemienienia Pańskiego

09.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

11.00 śp. Siostry Eugenia Rękas i Czesława Szuchalska - int. F. Vincent

18.00 śp. Janina Lachowicz - int. Agnieszka i Rafał Lachowicz z Rodziną