• Niniejszy biuletyn przeznaczony jest na dwa tygodnie. Następny ukaże się dopiero w niedzielę, 6 sierpnia.
  • Dzisiaj zbiórka na pomoc dzieciom w Zambii. Zabierze ją ze sobą świecka misjonarka, Justyna Zabrocka, razem z listami naszych dzieci komunijnych dla dzieci w Afryce. Będzie posługiwać w misji w Mpanshya, gdzie swoje pierwsze misyjne kroki stawiał proboszcz. Zbiórkę polecamy Waszej ofiarności.
  • Godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu w ciszy - w poniedziałki i piątki o godz. 19.00.
  • W dniach 25 lipca - 5 sierpnia proboszcz przebywać będzie na parafialnej pielgrzymce. Zastępować go będzie ks. dr Waldemar Prondziński.
  • Biuro parafialne będzie nieczynne do niedzieli, 6 sierpnia.
  • W sytuacji wezwania do chorych prosimy zorganizować transport dla ks. Waldemara. Przypominamy, że w szpitalu Walsgrave jest dyżurujący kapłan 24 godz. na dobę - wystarczy poprosić o niego na oddziale.
  • We wtorek, 25 lipca, przypada Dzień modlitw w intencji kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Po Mszach św. nastąpi obrzęd poświęcenia naszych pojazdów.
  • Informacja dla pielgrzymów: wyjazd z parkingu parafialnego we wtorek, 25 lipca, o godz. 12.00.
  • W środę, 26 lipca, przypada Dzień modlitw za rodziców, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów.
  • Osoba, która zamówiła intencję mszalną na wtorek, 29 sierpnia, w intencji zmarłych z rodziny Żurakowskich, proszona jest o kontakt z proboszczem.
  • We wtorek, 1 sierpnia, przypada Dzień modlitw za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim (1944).
  • We wtorek, 1 sierpnia, po południu oraz w środę, 2 sierpnia, przez cały dzień można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła oraz za odmówienie modlitw „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.
  • W piątek, 4 sierpnia, przypada Dzień modlitw za proboszczów. W tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Msze św. sprawowane będą o godz. 10.30 i 19.00. Po każdej z nich przy Najświętszym Sakramencie oddamy się w opiekę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  • W sobotę, 5 sierpnia, zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17.30.
  • W niedzielę, 6 sierpnia, będzie miała specjalna zbiórka dla ks. Waldemara jako podziękowanie za Jego ponad miesięczną posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Ks. Waldemar będzie wracał do kraju w poniedziałek, 7 sierpnia.
  • W niedzielę, 6 sierpnia, nastąpi zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 11.00.
  • Duszpasterstwo Emigracji Polskiej zaprasza w dniach 15-17 września do Gdańska na VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. W programie codzienna Eucharystia, znakomici prelegenci, goście specjalni z Afryki, teoria i praktyka, rozmowy, wspólne posiłki, opieka nad dziećmi, koncerty, krótka pielgrzymka do Sanktuarium MB Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie, radosny piknik na Polanie. A po Kongresie jest możliwość na 4-dniowy urlop pełen atrakcji, m.in. wycieczka autokarowa w regionie Pomorza.
  • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
  • W przyszłym roku planujemy dwie parafialne pielgrzymki: w dniach 9-16 lutego - podstawową do Ziemi Świętej i na jesień - do Libanu. Przewodnikiem obu pielgrzymek będzie ks. dr Ireneusz Świątek, rektor seminarium we Włocławku. Po szczegóły pielgrzymki do Ziemi Świętej zapraszamy do zakrystii. Szczegóły pielgrzymki do Libanu podamy w późniejszym czasie. Zgłoszenia u proboszcza.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego i słonecznych wakacji.

Biuletyn: £51.16;

Niedziela, 23 VII 2023 - XVI Niedziela Zwykła

09.00 1) śp. Stefan Biegański - int. Córka Katarzyna z Rodziną

2) w podziękowaniu za wszystkie łaski otrzymane od Boga podczas 10-ciu lat pobytu w Anglii Aldony i Marcina Zalewskich z Córkami

11.00 śp. Jadwiga i Zygmunt Zawadzcy, Franciszka i Józef Jagielscy

18.00 o dar miłości i jedności oraz Boże błogosławieństwo dla Izabeli i Piotra w 2-gą rocznicę ich małżeństwa

Poniedziałek, 24 VII 2023 - Wspomnienie św. Kingi

10.30 śp. Sławomir Bodzak - int. Stanisław T.

Wtorek, 25 VII 2023 - Święto św. Jakuba Starszego

10.30 śp. Ludwika i Józef Irzyńscy, Antoś Wronski - int. Kazimiera Kunze

19.00 śp. Franciszek Dolega - int. Rodzina

Środa, 26 VII 2023 - Wspomnienie św. Joachima i Anny

10.30 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Jerzego Demidowicza - int. Stanisław T.

Czwartek, 27 VII 2023

10.30 śp. Zenon Kibilski - int. Siostra B. Kitt

19.00 o zdrowie dla Dariusza Gmurkowskiego

Piątek, 28 VII 2023