• Gościmy dzisiaj w naszej parafii Biskupa Ryszarda Kasynę, Biskupa Pelplińskiego. Na Mszy św. o godz. 11.00 udzieli on Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe w ciągu tygodnia po każdej Mszy św. o godz. 10.30.
  • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu w poniedziałek i piątek od godz. 19.00. Będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania i przyjęcia Komunii świętej.
  • Trzydziestu naszych Kadetów i Wolontariuszy Maltańskich przebywa na corocznej pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Lourdes, aby służyć pomocą chorym i potrzebującym. Wracają do Coventry we wtorek, 9 maja, wieczorem.
  • W najbliższy wtorek Msza św. odprawiona będzie już o godz. 8.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej i nieczynne będzie biuro parafialne.
  • W czwartek, 11 maja, wznawiamy po dłuższej przerwie, spowodowanej remontem naszego klubu, spotkania Day Centre. Zgłoszenia u księdza proboszcza.
  • Wizyty u chorych odbędą się w tym tygodniu wg następującego harmonogramu:
    poniedziałek, 8 maja: szafarz Andrzej P. (od 11.30): Królewiak, Kunze, Kulpa;
    środa, 10 maja: szafarz prof. Marek M. (od 11.30): Filak, Aksentowicz, Kler; proboszcz (od 12.30): Roth, Haraburda, Kunikowska, Wronkowska, Czaja, Śmierciak; szafarz Andrzej A. (od 15.30): Kenyan, Cetkowska, Ignatowicz, Dubiel;
    sobota, 13 maja: szafarz Marcin S. (od 11.00): Plewa, Musiolik, Ostrowska; szafarz Waldemar S. (od 11.00) Szafaryn, Pacut, Malinowska; szafarz Łukasz Ł. (od 13.00): Kubasiewicz, Jagielski, Kosiński; szafarz Mariusz Ć. (od 13.00): Jabłońska, Nowakowska, Chustecka;
    niedziela, 14 maja: szafarz Andrzej Z. (od 11.00): Jaszczyk, Kobylak.
  • Polska Szkoła Sobotnia serdecznie zaprasza na Akademię z okazji 3 Maja. Odbędzie się ona w niedzielę, 14 maja, o godz. 12.30 w naszym kościele. W uwspółcześnioną wersję wydarzeń sprzed dwustu trzydziestu dwu lat wcielą się uczniowie klas: przedszkolnej, VA, VIII i XI. Jak zwykle, przed przedstawieniem, będą pyszne domowe ciasta i gorące napoje. Serdecznie zapraszamy!
  • Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla 25-ciorga naszych dzieci, których zdjęcia znajdują się na banerze przed kaplicą Najświętszego Sakramentu, będzie miała miejsce za trzy tygodnie, w niedzielę, 28 maja, na Mszy św. o godz. 11.00.
  • Ania, Ola i Ada zapraszają na warsztaty dla par w oparciu o Porozumienie bez Przemocy M. Rosenberga, tzw. NVC. Będzie to spotkanie, na którym będzie można nauczyć się: 1. jak być w relacji z drugim człowiekiem, aby własne życie było co najmniej wspaniałe. 2. nowego sposobu porozumiewania się, by jak najrzadziej dochodziło do nieporozumień i słownych przepychanek. 3. rozpoznawać i nazywać emocje, które mówią nam o potrzebach. 4. takiego sposób wyrażania prośby, by inni ludzie z radością chcieli ją spełnić. 5. otulić siebie choć odrobiną empatii, która jest jak ożywczy deszcz przynoszący ukojenie i użyźnia ziemię dla lepszego rozwoju. Warsztaty odbywać się będą w dniach 13 i 14 maja w Nuneaton. Opieka nad dziećmi będzie zapewniona. Szczegóły na plakatach i Facebooku.
  • W niedzielę, 28 maja, Polska Misja Katolicka zaprasza do Laxton Hall na Święto Rodziny. Rozpoczęcie Mszą św. i odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich o godz. 12.00. W programie również koncert zespołu Amen, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja bpa Piotra Turzyńskiego, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej oraz rodzinny grill.
  • W sobotę, 10 czerwca, Polska Misja Katolicka, wraz z Polską Macierzą Szkolną, zaprasza w godz. 11.00-18.00 na Wesoły Dzień Dziecka. W programie sportowa rywalizacja, wspólna zabawa i integracja.
  • W niedzielę, 11 czerwca, PMK zaprasza do Laxton Hall na centralne obchody Bożego Ciała. Rozpoczęcie grillem o godz. 12.00, potem czuwanie modlitewne i okazja do spowiedzi, a o godz. 15.00 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy.
  • Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku w czwartek, 8 czerwca. O przygotowanie czterech ołtarzy wokół Kościoła prosimy: Żywy Różaniec, Polską Szkołę, Kadetów i Wolontariuszy Maltańskich oraz Domowy Kościół.
  • Polska Szkoła informuje, że rozpoczynamy zapisy na rok szkolny 2023/24 dla dzieci, które już uczęszczają do szkoły. Formy zgłoszeniowe wraz z wnioskami o szkolne legitymacje są na naszej stronie internetowej. Można je pobrać i, po wypełnieniu w PDF, przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w następne soboty, 13 i 20 maja, przynieść do sekretariatu szkoły w godz. od 9.00 do 12.00. Zapisy dla dzieci, które nie są jeszcze naszymi uczniami rozpoczniemy od 27 maja.
  • Z testamentu śp. Alicji Gradkowskiej nasza wspólnota parafialna otrzymała dar w wysokości £1000.
  • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę oraz książkę naszego rekolekcjonisty, o. Krzysztofa Górskiego OCD „Dotyk Słowa” w cenie £10 za sztukę.

Biuletyny: £26.36;

Ofiara na kwiaty: T. Rutkowska £30.00;

Ofiara na Kościół: Z testamentu śp. A. Gradkowskiej £1000.00;

Niedziela, 7 V 2023 - V Niedziela Wielkanocna

09.00 śp. Henryk i Janina Przesmyccy i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

11.00 w intencji Bierzmowanych

18.00 śp. Stefan Krzystek - int. Córka z Rodziną