• Katechezy dla dorosłych pt. „Rodzina jako podstawowa komórka Kościoła Chrystusowego” głoszą nam dzisiaj przedstawiciele Domowego Kościoła.
  • Dzisiaj - dodatkowa kolekta na potrzeby Polskiej Misji Katolickiej.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców.
  • Dzisiaj również odbędzie się spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.
  • Dzisiaj, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  • Dzisiaj, w dniu św. Jerzego, przypadają imieniny papieża Franciszka (Jorge Mario Bergoglio). Pamiętajmy w swoich modlitwach o następcy św. Piotra.
  • W tym tygodniu obchodzony jest w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy do rodzinnego czytania Pisma Świętego. Św. Hieronim mawiał, że „nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
  • W najbliższy poniedziałek przypada liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Msze św. zostaną odprawione o godz. 10.30 i 19.00.
  • W najbliższą środę Msza św. poranna odprawiona zostanie już o godz. 9.00. Potem kapłani wezmą udział w spotkaniu dekanalnym w Derby.
  • W najbliższy czwartek Msza św. poranna odprawiona zostanie już o godz. 9.00 i nie będzie Mszy św. wieczornej. Proboszcz weźmie udział w spotkaniu w Londynie z okazji 50-lecia kapłaństwa Ks. Prał. Stefana Wylężka, Rektora PMK.
  • W czwartek nieczynne będzie biuro parafialne, przepraszamy.
  • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu jedynie w piątek od godz. 19.00. Będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • W sobotę, 29 kwietnia, przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
  • W sobotę, 29 kwietnia, po wieczornej Mszy św. rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Potrwa cztery kolejne soboty plus wizyta w Poradni Małżeńskiej. Koszt udziału w kursie £25 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.
  • Wyjątkowo w niedzielę, 30 kwietnia, po Mszy św. o godz. 11.00 - zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.
  • 30 naszych Kadetów i Wolontariuszy Maltańskich udaje się w dniach 4-9 maja na coroczną pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Lourdes, aby służyć pomocą chorym i potrzebującym. Zabiorą ze sobą wszystkie nasze parafialne intencje. Można je wypisywać na kartkach i wrzucić do specjalnej skrzyni, która wyłożona jest na balaskach przed ołtarzem.
  • W niedzielę, 7 maja, na Mszy św. o godz. 11.00 Bp Ryszard Kasyna, Biskup Pelpliński, udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Próba dla kandydatów będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę, 30 kwietnia, po wieczornej Mszy św.
  • Polska Szkoła Sobotnia pragnie gorąco podziękować wszystkim Parafianom i wyrazić naszą wdzięczność i uznanie dla Państwa hojności; z ofiar na Wielkopostną Jałmużnę została zebrana suma £ 2453.80 oraz PLN 14.51. Bóg zapłać! Chcemy już teraz zaprosić Państwa na Akademię z okazji 3 Maja, która odbędzie się 14 maja, po Mszy św. o godz. 11.00 w naszym kościele. Jak zawsze będą domowe ciasta i napoje. Serdecznie zapraszamy!
  • Drodzy Rodzice dzieci, które w tym roku przystąpią do pierwszej Komunii św.: informujemy, że próby odbywać się będą w środy, od godz. 18.30 do 20.00 oraz w soboty, od godz. 13.45 do 15.15. Bardzo prosimy o obecność na każdym spotkaniu.
  • W niedzielę, 28 maja, Polska Misja Katolicka zaprasza do Laxton Hall na Święto Rodziny. Rozpoczęcie Mszą św. i odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich o godz. 12.00. W programie również koncert zespołu Amen, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja bpa Piotra Turzyńskiego, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej oraz rodzinny grill.
  • W sobotę, 10 czerwca, Polska Misja Katolicka, wraz z Polską Macierzą Szkolną, zaprasza w godz. 11.00-18.00 na Wesoły Dzień Dziecka. W programie sportowa rywalizacja, wspólna zabawa i integracja.
  • W niedzielę, 11 czerwca, PMK zaprasza do Laxton Hall na centralne obchody Bożego Ciała. Rozpoczęcie grillem o godz. 12.00, potem czuwanie modlitewne i okazja do spowiedzi, a o godz. 15.00 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy.
  • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę oraz książkę naszego rekolekcjonisty, o. Krzysztofa Górskiego OCD „Dotyk Słowa” w cenie £10 za sztukę.
  • Dopiero teraz otrzymaliśmy piękne życzenia wielkanocne od bpa Wiesława Lechowicza, Biskupa Polowego Wojska Polskiego, który był częstym gościem naszej parafii: Drogi Ks. Romku ze wspólnotą parafialną. Jedyna wojna dopuszczona, a nawet prowadzona przez Jezusa to wojna z grzechem, mająca na celu wyzwolenie człowieka z jego duchowych słabości i doprowadzenie go do pojednania z Bogiem. Święta Wielkanocne poprzedzone Triduum Paschalnym ukazują nam zwycięską, choć naznaczoną cierpieniem i śmiercią walkę Jezusa. Oby przeżywanie tych wyjątkowych dni przybliżyło nas do udziału w zwycięstwie Zmartwychwstałego Pana! Niech w naszym życiu zwycięża łaska nad grzechem, światło nad ciemnością, prawda nad kłamstwem, dobro nad złem, wiara nad zwątpieniem, nadzieja nad rozpaczą, miłość nad nienawiścią, pokój nad wojną! Z wielkanocnymi życzeniami łączę modlitwę, bp Wiesław Lechowicz, Biskup Polowy.

Taca - Niedziela: £423.69;

Taca - Poniedziałek Wielkanocny: £245.10;

Biuletyny: £32.38;

Ofiara na Kościół: T. Jaszczyk £20.00;

Niedziela, 23 IV 2023 - III Niedziela Wielkanocna

09.00 śp. Zenon Stężycki - int. Syn z Rodziną

11.00 za zmarłych z Rodzin Czempka, Kopiec i Składny - int. Rodzina Czempka

CHRZEST: Iga Izabela Zajączkowska