• Decyzją Konferencji Episkopatu Polski nowym rektorem Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii od 1 lipca zostanie ks. Bogdan Piotr Kołodziej, kapłan archidiecezji katowickiej, dotychczasowy proboszcz na Devonii w Londynie. Nominatowi życzymy wielu łask od Trójjedynego Boga na nową niełatwą posługę pasterską.
  • Dotychczasowy rektor, ks. prał. Stefan Wylężek, po 13 latach ofiarnej posługi przechodzi na zasłużoną emeryturę. Będziemy starali się zaprosić Księdza Rektora do naszej parafii, by podziękować mu za długoletnią posługę w Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.
  •  „Za co kocham Mamę? - zaraz się dowiecie. Przede wszystko za to, że jestem na świecie”. Polska Szkoła Sobotnia serdecznie zaprasza dzisiaj na akademię z okazji Dnia Mamy. Ten wyjątkowy dzień celebrować będziemy o 12.30 w naszym kościele. Jak zawsze będą domowe ciasta, kawa, herbata, ale przede wszystkim zapewnienia o miłości dla naszych wspaniałych Mam. Zapraszamy!
  • Również dzisiaj odbędzie się spotkanie Mężczyzn św. Józefa. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o 15.00.
  • Kadeci Maltańscy wraz z Wolontariuszami i ich rodzinami zapraszają dzisiaj na kiermasz. W planie: sprzedaż domowych ciast, bigosu, pierogów, smalcu i chleba, malowanie twarzy, sprzedaż obrazów malowanych przez kadetkę. Zbiórka z kiermaszu przeznaczona zostanie na tegoroczną pielgrzymkę do Lourdes oraz na cel charytatywny. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc.
  • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszach św. o 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny dla naszych bliskich zmarłych.
  • Jałmużną Wielkopostną chcemy, jak od wielu już lat, wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Ze względu na wysokie kosztu wynajmu, szkoła jest w trudnej sytuacji finansowej i potrzebuje naszego wsparcia. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest na balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.
  • Wizyty u chorych w tym tygodniu według następującego harmonogramu:
    sobota, 18 marca, od 11.00: Jaszczyk, Kobylak, Jagielski, Kenyan, Chustecka;
    niedziela, 19 marca, 16.00: Kosiński;
    poniedziałek, 20 marca, od 12.30: Cetkowska, Ignatowicz, Haraburda, Kubasiewicz, Dubiel, Czaja, Śmierciak;
    wtorek, 21 marca, od 13.00: Królewiak, Plewa, Kunze, Kulpa, Szafaryn, Wronkowska, Musiolik, Malinowska;
    czwartek, 23 marca, od 12.30: Ostrowska, Jankowski, Kunikowska, Pacut, Filak, Aksentowicz, Kler.
  • Spowiedź wielkopostna będzie miała miejsce w środę, 29 marca, od 17.00 do 19.00. Przyjadą do nas kapłani z sąsiednich parafii.
  • Msza św. w środę zostanie odprawiona już o 8.00. Później kapłani biorą udział w spotkaniu dekanalnym w Nottingham.
  • Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 22 marca, o 19.30.
  • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - w niedzielę, 26 marca, po wieczornej Mszy św. Sakramentu bierzmowania udzieli w niedzielę, 7 maja, na Mszy św. o 11.00 bp Ryszard Kasyna, biskup pelpliński.
  • Wspólnota ukraińska organizuje medyczną pomoc dla Ukrainy. Potrzebne są bandaże, plastry, paracetamol, aspiryna, ibuprofen, żele na oparzenia, syropy na kaszel, antybiotyki, wszelkie lekarstwa, które nie są starsze niż rok. Można je przynosić na plebanię lub do kościoła. Dzisiaj - ostatni dzień zbiórki.
  • Miło nam donieść, że 11 marca 2023 nasza parafianka, pani Małgorzata Musiał została wyróżniona przez International Godiva Sisters jako niezwykła i przedsiębiorcza kobieta (an extraordinary woman of Achievement Award). Specjalny puchar wręczyli jej mer Coventry Cllr Kevin Maton i Lady Godiva Pru Porretta MBE. Gratulacje!!!
  • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę oraz książkę naszego rekolekcjonisty, o. Krzysztofa Górskiego OCD „Dotyk Słowa” w cenie £10 za sztukę.
  • Do końca marca przyjmowane są zapisy na parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 25 lipca - 5 sierpnia 2023. W programie m.in. zwiedzanie miejsc związanych z wczesnych chrześcijaństwem, góry Wielkiego Kaukazu i wypoczynek nad Morzem Czarnym. Więcej informacji w zakrystii.
  • Trwa czas remontu. Na konieczny czas usuwania azbestu zawieszona jest wszelka działalność na terenie naszego klubu.
  • Pogrzeb naszej parafianki śp. Jadwigi Piórkowskiej, l. 88, odbędzie się w piątek, 24 marca, o 13.00 w naszym kościele parafialnym. Pogrzeb śp. Tadeusz Bieli, l. 71, odbędzie się we wtorek, 28 marca, o 12.30 w naszym kościele parafialnym. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego…

Niedziela, 19 III 2023 - IV Niedziela Wielkiego Postu

09.00 śp. Rodzice Salomea i Zygmunt Jankowscy, Siostry Urszula i Maria - int. Syn i Brat

10.40 GORZKIE ŻALE (indywidualnie)