• Gościmy w naszej parafii pana dra Tomasza Piotra Terlikowskiego, polskiego dziennikarza, filozofa, publicystę, tłumacza, pisarza i działacza katolickiego, wraz z Małżonką Małgorzatą. Głosi dla nas katechezę pt. „Kościół poraniony”. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na dodatkowe spotkanie z naszymi gośćmi. Pan Tomasz Terlikowski przywiózł ze sobą swoje książki. Jest to wyjątkowa okazja, by je zakupić i poprosić o autograf autora.
  • Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dzieci komunijnych (w kościele) i ich rodziców (w klubie).
  • Od jutra w naszej parafii przebywać będzie przez dwa tygodnie ks. prał. Marian Szczepiński, były proboszcz parafii Świętej Trójcy i kustosz Sanktuarium w Kościerzynie, duszpasterz rodzin diecezji pelplińskiej. Będzie zastępował proboszcza w czasie jego lutowej pielgrzymki do Ziemi Świętej.
  • Msza św. dla pielgrzymów, wyjeżdżających do Ziemi Świętej, odprawiona zostanie w przyszłą niedzielę o godz. 6.45. Wyjazd na lotnisko o godz. 7.45 z naszego parkingu parafialnego.
  • Kolejny Day Centre - w czwartek, 23 lutego. Zapisy u pani Małgorzaty Musiał: 07557.096.032.
  • Kolejne spotkanie Mężczyzn św. Józefa odbędzie się w niedzielę, 26 lutego. Rozpoczęcie spotkania adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.
  • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 26 lutego, po wieczornej Mszy św.
  • Zbliża się czas Wielkiego Postu. Zapraszamy grupy parafialne do przygotowania rozważań Drogi Krzyżowej na piątkowych Mszach św. wieczornych. Zgłoszenia u proboszcza. Pierwszą Drogę Krzyżową, 24 lutego, poprowadzą rodziny pp. Rusieckich i Meyerów.
  • Rekolekcje wielkopostne w dniach 12-15 marca wygłosi nam o. Krzysztof Górski OCD, przeor wspólnoty karmelitów bosych w Przemyślu, autor książki „Dotyk Słowa”.
  • Na czas pobytu Proboszcza w Ziemi Świętej nieczynne będzie biuro parafialne. Wszelkie sprawy administracyjne należy załatwić w tym tygodniu lub dopiero od soboty, 4 marca.
  • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
  • Wciąż aktualne są zapisy na parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 25 lipca - 5 sierpnia 2023. W programie m.in. zwiedzanie miejsc związanych z wczesnych chrześcijaństwem, góry Wielkiego Kaukazu i wypoczynek nad Morzem Czarnym. Więcej informacji w zakrystii.
  • W związku z remontem naszego klubu, od marca wstrzymane są wszelkie spotkania w górnej części naszego środka. Pierwszym punktem projektu jest usunięcie azbestu. Dlatego prosimy wszystkie grupy parafialne, aby do 4 marca opróżniły klub i zabezpieczyły swoją własność. Prosimy też jak największą liczbę naszych parafian o pomoc w przygotowaniu ośrodka do remontu w dwie soboty, 25 lutego i 4 marca. Każda para rąk będzie mile widziana! Rozpoczęcie prac o godz. 10.00. Pracami koordynować będzie pan Artur Sampolski.
  • W konkursie „Wizyta naszej Rodziny w Stajence Betlejemskiej” wzięło udział 18 dzieci. Wszystkie prace były bardzo piękne. Jury wyróżniło prace Malwiny Maj, Faustyny Musiał, Natalii Fydrych, Jaśminy Łysik i Hanny Rusieckiej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy po nagrody. Dziękujemy również koordynatorom konkursu, pani Jadwidze Gąsior i panu Andrzejowi Ankowskiemu.
  • PODZIĘKOWANIA: Jeszcze raz chciałam z całego serca podziękować za tak serdeczne przyjęcie i możliwość opowiedzenia o mojej pracy w Kenii. Dzięki Wam udało się uzbierać £ 2483.36 i 20 zł - naprawdę niesamowita suma! Jestem bardzo wdzięczna wszystkim za czas, zainteresowanie i otwartość serc. To jest bardzo budujące i dodaje energii na kontynuację wysiłków :-) Jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję i pamiętam w modlitwie. Liliana Vandyk. Fundacja Children First.
  • POGRZEB śp. ks. kan. Garry Byrne’a odbędzie się we wtorek, 28 lutego, o godz. 12.00 w parafii Christ the King. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczyć będzie abp Bernard Longley. Tydzień temu zmarła śp. Danuta Woźniak, l. 57. Niech miłosierny Bóg przyjmie ich do Swojej chwały...

Taca - Ofiarowanie Pańskie: £95.16;

Na Kościół: H. Kubasiewicz £40.00; Żłóbek £93.06; D. Kenyan £10.00; K. Malinowska & Z. Demidowicz £10.00; F. Szafaryn £30.00;

Niedziela, 12 II 2023 - VI Niedziela Zwykła

09.00 śp. Mikołaj, Tatianna, Michał i Władysław Osieccy

11.00 o Boże błogosławieństwo i łaskę nawrócenia i wiary dla Michała Uchańskiego z okazji 18-tych urodzin - int. Rodzice i Rodzeństwo

18.00 o powrót do zdrowia dla Ireny Samorec - int. Siostra Edyta Jarosz z Rodziną