• Od 2020 roku dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele powszechnym jako Niedziela Słowa Bożego. Dobry to czas, aby rozpocząć codziennie czytanie Pisma świętego.
  • Katechezy pt. „Kościół - Mistyczne Ciało Chrystusa” głosi nam dzisiaj pani Katarzyna Biegańska.
  • Dzisiaj odbędzie się spotkanie formacyjne dla pań Pełna Łaski. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.
  • Zespół Senza Nome zaprasza po wieczornej Mszy św. na doroczny Koncert Kolęd. Będzie to okazja do wspólnego kolędowania, a także wysłuchania pięknych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu naszej scholi dziecięcej Boże DoReMiFaSolki, zespołu Senza Nome oraz gościa specjalnego Polskiego Chóru z Leicester.
  • We wtorek, we wspomnienie św. Franciszka Salezego, modlimy się w sposób szczególny za dziennikarzy. Msza św. w tej intencji będzie odprawiona o godz. 10.30.
  • Kolejny Day Centre odbędzie się w czwartek, 26 stycznia. Zapisy u proboszcza.
  • Od środy do soboty gościć będzie w naszej parafii ks. dr Łukasz Polkowski, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego im. św. Jana Pawła II w Łomży.
  • W czwartek nie będzie Mszy św. wieczornej i nie będzie też czynne biuro parafialne.
  • Pielgrzymów wyjeżdżających w lutym do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę, 29 stycznia, po Mszy św. o godz. 11.00.
  • Spotkanie Mężczyzn św. Józefa odbędzie się w przyszłą niedzielę, 29 stycznia. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.
  • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę, 29 stycznia, po Mszy św. wieczornej.
  • Spis ostatnich wizyt kolędowych podany jest w biuletynie.
  • Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 1 lutego, o godz. 19.30.
  • Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w środę, 8 lutego, o godz. 19.00.
  • W niedzielę, 5 lutego, odwiedzi naszą parafię pani Liliana Vandyk, założycielka fundacji Children First, która od wielu lat wspiera dzieci z biednych rejonów Kenii. Będzie zbierała fundusze na wybudowanie gimnazjum dla dzieci z plemienia Pokot. Zbiórkę tę polecamy Waszej ofiarności.
  • Tydzień później, 12 lutego, naszą parafię odwiedzi pan dr Tomasz Piotr Terlikowski, polski dziennikarz, filozof, publicysta, tłumacz, pisarz i działacz katolicki, wraz z Małżonką Małgorzatą. Wygłosi dla nas katechezę pt. „Kościół poraniony”. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na dodatkowe spotkanie z naszymi gośćmi.
  • Od 13 lutego w naszej parafii przebywać będzie przez trzy tygodnie ks. prał. Marian Szczepiński, były proboszcz parafii Świętej Trójcy i kustosz Sanktuarium w Kościerzynie, duszpasterz rodzin diecezji pelplińskiej. Będzie zastępował proboszcza w czasie jego pielgrzymki do Ziemi Świętej.
  • Nagród w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową nie odebrało jeszcze kilkoro dzieci: Henio Zalewski, Marysia i Kacper Goldiszewicz, Jasio i Tereska Chwałek, Nadia i Artur Szczerbińscy oraz Michelle Rzepka.
  • Przypominamy o trwającym konkursie rysunkowym na temat wizyt naszych rodzin w stajence betlejemskiej. Termin składania prac do 2 lutego. Podpisane dzieła przynosimy do zakrystii.
  • Ania, Ola i Ada zapraszają na cykl spotkań warsztatowych o porozumieniu bez przemocy wg Marshalla Rosenberga. Celem spotkań jest: 1. poprawienie relacji z sobą, rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami, 2. nauka rozwiązywania konfliktów, 3. osiąganie celów bez stawiania żądań, 4. jak słuchać i wyrażać uczucia i potrzeby, 5. nauka empatii, 6. przełamywanie schematów myślenia, które prowadzą do poczucia winy i wstydu. Jeśli uważasz, że w twoich relacjach dotychczasowe sposoby komunikowania się zawodzą i czujesz się niezrozumiany, zniechęcony, bezradny to zapraszamy do udziału w spotkaniach. Spotkania rozpoczną się 28 stycznia i będą odbywały się w polskim klubie w każdą sobotę od 17.00 do 18.00. Zapisy pod nr tel. Ada 07837.251.703 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  • Tylko do końca stycznia przyjmujemy zapisy na parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 25 lipca - 5 sierpnia 2023. W programie m.in. zwiedzanie miejsc związanych z wczesnych chrześcijaństwem, góry Wielkiego Kaukazu i wypoczynek nad Morzem Czarnym. Więcej informacji w zakrystii.
  • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.

Biuletyny: £33.04;

SPIS OSTATNICH WIZYT KOLĘDOWYCH

Niedziela, 22 I: Willenhall: (od 13.00) Tjahjono, Hałas, Karczmarczyk, Okoń, Brzozowscy, Kolet, Węcławscy, Mancewicz

Poniedziałek, 23 I: Courthouse Green: (od 17.00) Demków; Stoke Aldermoor: Stolarscy, Waldeck, Świetniccy; Wyken: M. A. Nowak; Walsgrave: Blajszczak; Stoke Heath: Kap