• Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 - obowiązkowe spotkanie dzieci komunijnych.
  • A w klubie w godz. 10.00-16.00 odbywa się Kiermasz „Wsparcie kobiecego biznesu”. Dochód z loterii charytatywnej przeznaczony jest na pomoc dla Rodziny Karwowskich, których kalendarze w tym roku rozprowadzaliśmy w parafii. Zapraszamy!
  • W dniach 18-25 stycznia w całym Kościele powszechnym obchodzony jest Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność chrześcijan. W naszej parafii odprawiona zostanie w tej intencji Msza św. w czwartek, 19 stycznia, o godz. 10.30.
  • W niedzielę, 22 stycznia, katechezy o Kościele wygłosi do nas pani Katarzyna Biegańska.
  • Spotkanie formacyjne dla pań Pełna Łaski odbędzie się w przyszłą niedzielę, 22 stycznia. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.
  • Zespół Senza Nome zaprasza na doroczny Koncert Kolęd, który odbędzie się w niedzielę, 22 stycznia, po wieczornej Mszy św. w naszym kościele. Będzie to okazja do wspólnego kolędowania, a także wysłuchania pięknych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu naszej scholi dziecięcej Boże DoReMiFaSolki, zespołu Senza Nome oraz gościa specjalnego Polskiego Chóru z Leicester. Serdecznie zapraszamy!
  • Od 2020 roku III Niedziela Zwykła, która w tym roku przypada 22 stycznia, obchodzona jest w Kościele powszechnym jako Niedziela Słowa Bożego.
  • Kolejny Day Centre odbędzie się w czwartek, 26 stycznia. Zapisy u proboszcza.
  • Pielgrzymów wyjeżdżających w lutym do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę, 29 stycznia, po Mszy św. o godz. 11.00.
  • Spotkanie Mężczyzn św. Józefa odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.
  • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia, po Mszy św. wieczornej.
  • Spis najbliższych wizyt kolędowych podany jest w biuletynie.
  • Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 1 lutego, o godz. 19.30.
  • Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w środę, 8 lutego, o godz. 19.00.
  • Nagród w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową nie odebrało jeszcze kilkoro dzieci. Zapraszamy do konkursu już za rok.
  • Przypominamy o trwającym konkursie rysunkowym na temat wizyt naszych rodzin w stajence betlejemskiej. Termin składania prac do 2 lutego. Podpisane dzieła przynosimy do zakrystii.
  • Ania, Ola i Ada zapraszają na cykl spotkań warsztatowych o porozumieniu bez przemocy wg Marshalla Rosenberga. Celem spotkań jest: 1. poprawienie relacji z sobą, rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami, 2. nauka rozwiązywania konfliktów, 3. osiąganie celów bez stawiania żądań, 4. jak słuchać i wyrażać uczucia i potrzeby, 5. nauka empatii, 6. przełamywanie schematów myślenia, które prowadzą do poczucia winy i wstydu. Jeśli uważasz, że w twoich relacjach dotychczasowe sposoby komunikowania się zawodzą i czujesz się niezrozumiany, zniechęcony, bezradny to zapraszamy do udziału w spotkaniach. Spotkania rozpoczną się 28 stycznia i będą odbywały się w polskim klubie w każdą sobotę od 17.00 do 18.00. Zapisy pod nr tel. Ada 07837.251.703 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  • W niedzielę, 5 lutego, odwiedzi naszą parafię Liliana Vandyk, założycielka fundacji Children First, która od wielu lat wspiera dzieci z biednych rejonów Kenii. Będzie zbierała fundusze na wybudowanie gimnazjum dla dzieci z plemienia Pokot. Zbiórkę tę polecamy Waszej ofiarności.
  • Tylko do końca stycznia przyjmujemy zapisy na parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 25 lipca - 5 sierpnia 2023. W programie m.in. zwiedzanie miejsc związanych z wczesnych chrześcijaństwem, góry Wielkiego Kaukazu i wypoczynek nad Morzem Czarnym. Więcej informacji w zakrystii.
  • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
  • Otrzymaliśmy podziękowania od Króla Karola III za słowa wsparcia w czasie żałoby po śmierci Królowej Elżbiety II: It was so very kind of you to send me such a wonderfully generous message following the death of my beloved mother. Your most thoughtful words are enormously comforting, and I cannot tell you how deeply they are apperciated at this time of immense sorrow.
  • Chrzest, którego udzielał Jan, uświadamiał ludziom konieczność pokuty, nawrócenia. Jednocześnie był zapowiedzią obmycia z grzechu, którego Jezus dokona przez swój Krzyż. Nasz chrzest nie jest zanurzeniem w wodzie, ale zanurzeniem w śmierci Jezusa, która unicestwia grzech i śmierć. Chrzest jest pieczęcią chwały Zmartwychwstałego, którą nosimy pośród świata.

Taca - Trzech Króli: £168.64;

Ofiara na Kościół:Z. Królewiak £ 40.00; Żłóbek £ 121.68; M. Wańczycka £ 10.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania !!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!

SPIS NAJBLIŻSZYCH WIZYT KOLĘDOWYCH

Niedziela, 15 I: New Arley: (od 13.00) Papierz, Kunda; Little Heath: (16.45) Penkala; Earlsdon: (od 19.30) E. Ch. Strumidło; Tile Hill: Wojtko

Poniedziałek, 16 I: Daimler Green: (od 16.00) Raftery, Tomschey, Paszkowicz, Polańscy, Polak, I. D. Nowak, Walenczykowscy, A. M. Zalewscy; Radford: M. G. Zalewscy, Żak

Wtorek, 17 I: Tipton: (16.30) Porosło; Bell Green: (od 20.00) M. Gawryś; Hillfields: Świstak/Górnik, Lisek