• Dzisiaj w parafii odbywa się Rejonowy Dzień Skupienia Domowego Kościoła.
  • Wciąż można zakupić kalendarz na przyszły rok. Ozdobiony jest pracami dzieci. Jest to cegiełka, dzięki której wspomożemy rodzinę Karwowskich, której po powrocie do Polski spotkało pasmo nieszczęść: najpierw diagnoza lekarzy o chorobie nowotworowej córki, a potem pożar mieszkania, który zakupili po powrocie z Wielkiej Brytanii. Ofiary dla rodziny można składać po każdej Mszy św. w zakrystii.
  • W zakrystii wciąż można nabyć opłatek wigilijny, a pod chórem można zakupić kartki świąteczne wykonane własnoręcznie przez dzieci naszej Polskiej Szkoły Sobotniej.
  • We wtorek Msza św. poranna będzie odprawiona już o godz. 8.30. Później kapłani mają swoje spotkanie dekanalne w polskiej parafii w Wolverhampton.
  • Zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorki i czwartki na Mszy św. o 19.00.
  • Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w najbliższy wtorek, po wieczornej Mszy św.
  • Spotkanie Rady Administracyjnej - w najbliższą środę, o godz. 19.30.
  • Trwa coroczna zbiórka żywności dla rodzin w potrzebie. Artykuły żywnościowe można przynosić do parafii do 15 grudnia.
  • Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia, po Mszy św. wieczornej.
  • Drogie Dzieci, trwa konkurs na najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Wszystkie wasze prace ozdobią nasze choinki w kościele i otrzymają nagrody, a dzieci, których prace będą najwyżej ocenione dostaną nagrody specjalne. Bardzo prosimy, aby wasze prace były bardzo czytelnie podpisane imieniem i nazwiskiem. Napiszcie obok, ile macie lat. Czekamy na wasze dzieła do 20 grudnia. Przynoście je do zakrystii.
  • Trwają zapisy na wizyty duszpasterskie. Można to uczynić przez naszą stronę internetową lub wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając nazwisko i dokładny adres. Formularz zapisu na kolędę wyłożony jest również na balaskach. Spis wizyt kolędowych podawany będzie w biuletynie.
  • Program tegorocznych obchodów Bożego Narodzenia: sobota, 24 grudnia: Pasterka - godz. 21.00 (dla dzieci) i 24.00; niedziela, 25 grudnia: Msze św. godz. 9.00, 11.00 i 18.00; poniedziałek, 26 grudnia: Msze św. godz. 9.00, 11.00 i 18.00.
  • Dziękujemy za wszelkie ofiary na choinki i kwiaty na czas Bożego Narodzenia.
  • Ogłaszamy parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 25 lipca - 5 sierpnia 2023. W programie m.in. zwiedzanie miejsc związanych z wczesnych chrześcijaństwem, góry Wielkiego Kaukazu i wypoczynek nad Morzem Czarnym. Więcej informacji w zakrystii.
  • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
  • Przypominamy, że w parafii działa Poradnia Małżeńska. Obecnie prowadzi ją pani Adriana Uchańska nr tel. 07837.251.703.
  • POGRZEB: W ostatnim czasie odeszła do Pana śp. Natalia Romanowska, l. 95. Jej pogrzeb odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 13.00. Ofiary składane podczas pogrzebu przeznaczone są na kwiaty na Boże Narodzenie dla naszego kościoła. W Warwick Myton Hospice zmarła śp. Jayne Alison Preston, l. 56, małżonka naszego parafianina, Richarda Prestona. Jej pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek, 20 grudnia, o godz. 10.30. Niech miłosierny Bóg obdarzy nasze Zmarłe radością życia wiecznego…

Zewnętrzne okoliczności, uwięzienie, zagrożenie życia. Nic nie jest w stanie zgasić w Janie Chrzcicielu prorockiego płomienia; wciąż chodzi mu o Prawdę, której podporządkował swoje życie i pozostał temu wierny. Dla nas to przypomnienie, żebyśmy pośród zmienności tego świata nigdy nie tracili z oczu Prawdy, która porządkuje nasze życie tu na ziemi i w wieczności.

Taca:   £385.20;

Kolekta specjalna - Pomoc Kościołowi na Wschodzie: £384.83;

Biuletyny: £24.35;

Ofiara na kwiaty / choinki: F. Vincent £ 20.00; Z. Kamińska £20.00;

Ofiara na Kościół: bezimiennie £20.00; F. Szafaryn £40.00; M. Sztucka £20.00; K. Malinowska & Z. Demidowicz £40.00; J., J. Szymanis £100.00; bezimiennie £100.00;

Niedziela, 11 XII 2022 - III Niedziela Adwentu (Gaudete)

09.00      o błogosławieństwo Boże dla Patryka Schiedel z okazji 30-tych urodzin - int. Kochający Rodzice i Bracia z Rodzinami

10.30      NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00      śp. Stanisława, Władysław i Czesław Dmochowscy, zmarli z rodzin Strumidło, Krajewskich i Grabke - int. śp. J. Strumidło