• Dzisiaj we wszystkich Kościołach w Polsce zbierana jest dodatkowa taca na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Polecamy ją Waszej ofiarności.
  • Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na zmianę tajemnic dla członków Żywego Różańca.
  • Już dzisiaj można zakupić kalendarz na przyszły rok. Ozdobiony jest pracami dzieci. Jest to cegiełka, dzięki której wspomożemy rodzinę Karwowskich, której po powrocie do Polski spotkało pasmo nieszczęść: najpierw diagnoza lekarzy o chorobie nowotworowej córki, a potem pożar mieszkania, który zakupili po powrocie z Wielkiej Brytanii. Ofiary dla rodziny można składać po każdej Mszy św. w zakrystii.
  • Zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorki i czwartki na Mszy św. o 19.00.
  • Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie miała miejsce w najbliższą środę w godz. 17.00-19.00.
  • Wizyty o chorych w tym tygodniu wg następującego harmonogramu:
    niedziela, 4 XII, od 13.00: Jaszczyk, Kobylak, Jagielski, Kosiński;
    poniedziałek, 5 XII, od 12.00: Piórkowska, Szafaryn, Plewa, Kunze, Kulpa, Malinowska;
    wtorek, 6 XII, od 15.00: Kunikowska, Wronkowska, Musiolik, Czaja, Śmierciek;
    czwartek, 8 XII, od 13.30: Kenyan, Ostrowska, Kubasiewicz, Pacut, Filak, Kler;
    piątek, 9 XII, od 12.00: Jabłońska, Nowakowska, Chustecka, Królewiak, Dubiel;
    sobota, 10 XII, od 11.00: Cetkowska, Ignatowicz, Haraburda, Carr.
  • Ostatni przed świętami Day Centre - w czwartek, 8 grudnia. Zapisy u proboszcza.
  • W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbywać się będzie Rejonowy Dzień Skupienia dla rodzin skupionych w Domowym Kościele.
  • Trwa coroczna zbiórka żywności dla rodzin w potrzebie. Artykuły żywnościowe należy przynosić do parafii do 15 grudnia.
  • KONKURS: Drogie dzieci! Trwa konkurs na najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Wszystkie wasze prace ozdobią nasze choinki w kościele i otrzymają nagrody, a dzieci, których prace będą najwyżej ocenione dostaną nagrody specjalne. Bardzo prosimy, aby wasze prace były bardzo czytelnie podpisane imieniem i nazwiskiem. Napiszcie obok, ile macie lat. Czekamy na wasze dzieła do 20 grudnia. Przynoście je do zakrystii.
  • Rozpoczęliśmy zapisy na wizyty duszpasterskie. Ksiądz będzie odwiedzał jedynie na zaproszenia. Można to uczynić przez naszą stronę internetową lub wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając nazwisko i dokładny adres. Formularz zapisu na kolędę wyłożony jest również na balaskach.
  • Spotkanie Rady Duszpasterskiej - we wtorek, 13 grudnia, po wieczornej Mszy św.
  • Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 14 grudnia, o godz. 19.30.
  • W zakrystii można nabyć opłatek wigilijny.
  • Program tegorocznych obchodów Bożego Narodzenia: sobota, 24 grudnia: Pasterka - godz. 21.00 (dla dzieci) i 24.00; niedziela, 25 grudnia: Msze św. godz. 9.00, 11.00 i 18.00; poniedziałek, 26 grudnia: Msze św. godz. 9.00, 11.00 i 18.00.
  • Ogłaszamy parafialną pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 25 lipca - 5 sierpnia 2023. W programie m.in. zwiedzanie miejsc związanych z wczesnych chrześcijaństwem, góry Wielkiego Kaukazu i wypoczynek nad Morzem Czarnym. Więcej informacji w zakrystii.
  • PODZIĘKOWANIA: Szanowni Państwo, Kadeci Maltańscy i Wolontariusze oraz ich rodziny składają serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy pomogli w przygotowaniu Kiermaszu oraz wzięli w nim udział. Uzbieraną kwotę £1332 przeznaczają na dofinansowanie pielgrzymki do Lourdes, która jest częścią formacji religijnej Kadetów w duchu niesienia pomocy chorym, biednym i potrzebującym. Ogromne Bóg zapłać!
  • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
  • Przypominamy, że w parafii działa Poradnia Małżeńska. Obecnie prowadzi ją pani Adriana Uchańska nr tel. 07837.251.703.
  • POGRZEB: W ostatnim czasie odeszła do Pana śp. Natalia Romanowska, l. 95. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 12 grudnia, o godz. 13.00. Ofiary składane podczas pogrzebu przeznaczone są na kwiaty na Boże Narodzenie dla naszego kościoła. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszą Zmarłą radością życia wiecznego…

Nawrócenie jest koniecznym warunkiem dla przyjęcia królestwa Bożego. Wezwanie Jana Chrzciciela, które towarzyszy nam w Adwencie, jest zawsze aktualnym programem na życie. Nasza zdolność do porzucania drogi, którą wcześniej obraliśmy, skłonność do powracania do grzechu i jego utartych ścieżek sprawiają, że ciągle jesteśmy w głębokiej potrzebie nawracania się do Chrystusa.

Ofiara na kwiaty: M. Wańczycka £50.00;

Niedziela, 4 XII 2022 - II Niedziela Adwentu

09.00      śp. Maria Hołowenko - int. Synowie

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Olga i Mieczysław Ignatowicz, Synowie Wacław i Roman, Córka Leokadia - int. A. Ignatowicz