• Rozpoczynamy Adwent, czas bezpośredniego przygotowania do świąt Bożych Narodzin. Zapraszamy na Msze św. roratnie we wtorki i czwartki na Mszy św. o 19.00. Prosimy dzieci o przygotowanie lampionów.
  • Katechezę inaugurującą nowy rok duszpasterski pt. Wierzę w Kościół Chrystusowy głosi nam dzisiaj prof. Marek Marzański.
  • Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie miała miejsce w środę, 7 grudnia, w godz. 17.00-19.00.
  • Lektorom przypominamy, że rozpoczynamy nowy cykl czytań: rok A (czytania niedzielne) i rok I (czytania w tygodniu).
  • Kadeci Maltańscy wraz z Wolontariuszami i ich rodzinami zapraszają dzisiaj w godz. 10.00-14.00 do naszego klubu na kiermasz. W programie: sprzedaż ciast, gorących napojów, chleba i bigosu domowej roboty, loteria fantowa, malowanie twarzy, sprzedaż dewocjonaliów i wiele innych atrakcji. Zbiórka z kiermaszu przeznaczona zostanie na zorganizowanie pielgrzymki do Lourdes w przyszłym roku. Organizatorzy będą wdzięczni za wszelką pomoc, a podziękowania zawiozą do Matki Bożej w Lourdes jako oddział Zakonu Maltańskiego z Coventry.
  • Dzisiaj - spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa. Rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00.
  • A po wieczornej Mszy św. - kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  • W poniedziałek wyjątkowo nie będzie spotkania Mothers & Toddlers.
  • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. W sobotę natomiast zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17.30.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na zmianę tajemnic dla członków Żywego Różańca.
  • W przyszłą niedzielę we wszystkich Kościołach w Polsce zbierana jest dodatkowa taca na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Polecamy ją Waszej ofiarności.
  • Ogłaszamy coroczną zbiórkę żywności dla rodzin w potrzebie. Artykuły żywnościowe należy przynosić do parafii w dniach 1-15 grudnia.
  • Poszukujemy osób, które chciałyby w tym roku zająć się przygotowaniem stajenki betlejemskiej w naszym kościele.
  • KONKURS: Drogie dzieci! Kolejny raz ogłaszamy konkurs na najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Wszystkie wasze prace ozdobią nasze choinki w kościele i otrzymają nagrody, a dzieci, których prace będą najwyżej ocenione dostaną nagrody specjalne. Bardzo prosimy, aby wasze prace były bardzo czytelnie podpisane imieniem i nazwiskiem. Napiszcie obok, ile macie lat. Czekamy na wasze dzieła do 20 grudnia. Przynoście je do zakrystii.
  • Wizyty o chorych w przyszłym tygodniu.
  • Ostatni przed świętami Day Centre - w czwartek, 8 grudnia. Zapisy u proboszcza.
  • W przyszłym tygodniu będzie można zakupić kalendarz na przyszły rok. Ozdobiony będzie pracami dzieci. Jest to cegiełka, dzięki której wspomożemy rodzinę Karwowskich, której po powrocie do Polski spotkało pasmo nieszczęść: najpierw diagnoza lekarzy o chorobie nowotworowej dziecka, a potem pożar mieszkania, który zakupili po powrocie z Wielkiej Brytanii. Kalendarze i ofiary dla rodziny będzie można składać po każdej Mszy św.
  • Poszukujemy transportu do kościoła w niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 dla Pani z Finham. Jeśli ktoś mógłby służyć pomocą, prosimy o kontakt z proboszczem.
  • Rozpoczęliśmy zapisy na wizyty duszpasterskie. Ksiądz będzie odwiedzał jedynie na zaproszenia. Można to uczynić przez naszą stronę internetową lub wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając nazwisko i dokładny adres. Formularz zapisu na kolędę wyłożony jest również na balaskach.
  • W zakrystii już wkrótce będzie można nabyć opłatek wigilijny. Niestety, w tym roku, ze względu na przepisy celne UK, nie będzie świec wigilijnych Caritasu.
  • Zespół Senza Nome przygotowuje repertuar kolędowy i zaprasza wszystkich, którzy mają ochotę pośpiewać piękne polskie kolędy i pastorałki. Próby odbywają się w każdą niedzielę o godz. 19.00 w naszym klubie parafialnym. Serdecznie zapraszamy, dorosłych, młodzież i dzieci od 11-ego roku życia.
  • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
  • Przypominamy, że w parafii od wielu już lat działa Poradnia Małżeńska. Obecnie prowadzi ją p. Adriana Uchańska nr tel. 07837.251.703.
  • POGRZEB śp. Małgorzaty Ostrowskiej, l. 60 odbędzie się w naszym kościele we wtorek o godz. 12.30. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszą Zmarłą radością życia wiecznego…

Kolekta specjalna - IPAK: £209.50;

Biuletyny: £26.32;

Niedziela, 27 XI 2022 - I Niedziela Adwentu

09.00 śp. Maria Ostrowska (w dniu urodzin) - int. Córka Magda z Rodziną

11.00 o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej dla Walerii i Antoniego Aksentowiczów z okazji 60-lecia ich małżeństwa