• Domowy Kościół działa przy naszej parafii od ponad trzech lat. Chętne małżeństwa i rodziny, które chciałyby wstąpić do Kręgu Rodzin, zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzisiaj, po Mszy św. o 9.00.
  • W najbliższą środę o 19.30 - spotkanie Rady Administracyjnej.
  • Spotkania grupy Mothers & Toddlers - po okresie wakacyjnym.
  • W następną niedzielę zorganizowana zostanie zbiórka na pomoc jednej z rodzin naszej parafii, która znalazła się w kryzysowej sytuacji i potrzebuje naszego wsparcia. Polecamy ją Waszej ofiarności.
  • Ostatni przed wakacjami Day Centre odbędzie się w czwartek, 21 lipca. Zapisy u proboszcza.
  • POLSKA SZKOŁA SOBOTNIA wciąż przyjmuje zapisy na nowy rok szkolny 2022-23. Formy zgłoszeniowe i wniosek o legitymację szkolną są do pobrania na stronie internetowej szkoły. Po wypełnieniu w formie PDF należy je odesłać na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć do sekretariatu szkoły w soboty w godz. od 9.30 do 12.30. Zapraszamy.
  • POLSKA SZKOŁA SOBOTNIA poszukuje nauczycieli: języka polskiego, geografii i historii. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub nr tel. 07964.351.563.
  • Przypominamy o konkursie dla dzieci pt. „Moje spotkanie z Panem Jezusem podczas Eucharystii”. W kategorii wiekowej od lat 4 do klasy VI włącznie - prace plastyczne (format A4, technika dowolna, wykonana samodzielnie przez jednego autora). A w kategorii od klasy VII do lat 16 - wiersz na powyższy temat. Prace podpisane imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem zostawiamy w zakrystii lub u jednej z pań prowadzących niedzielne liturgie dla dzieci. Termin składania prac - do 30 września. Na laureatów czekają nagrody - niespodzianki.
  • Przypominamy, że w parafii od wielu już lat działa Poradnia Małżeńska. Obecnie prowadzi ją p. Adriana Uchańska nr tel. 07837.251.703.
  • Przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w czasie half term, w dniach 18-26 luty 2023. Jest to podstawowa pielgrzymka, która obejmuje zwiedzanie najważniejszych miejsc, związanych z życiem i działalnością Pana Jezusa. Chętni proszeni o zgłaszanie u proboszcza.
  • W zakrystii wciąż można nabyć książkę „Historia Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry” w cenie £20 za sztukę.
  • Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą uruchamia szkolenia zaoczne z zakresu: opieka nad pacjentem przewlekle chorym i paliatywnym, poradnictwo i strategie wspierające, profilaktyka zachowań ryzykownych, szkolenie dla liderów wsparcia - kształtowanie systemów wsparcia, nowe media i komunikacja, promocja kultury polskiej, teologia, Biblia - nowa ewangelizacja. Więcej informacji w zakrystii.
  • Otrzymaliśmy zaproszenie z parafii ukraińskiej w Coventry na jubileusz 60-lecia ich parafii. Ceremonie, którym przewodniczyć będzie eparcha Londynu, bp Kenneth Nowakowski, odbędą się w niedzielę, 31 lipca, o 10.30.
  • Zapraszamy na V Kongres Rodzin Polonijnych, który odbędzie się w dniach 10-11 września w formie hybrydowej i poświęcony będzie tematyce: „Wychowanie dzieci i młodzieży w Rodzinie Polonijnej". Odbędzie się on w Międzynarodowym Centrum Ewangelizacji „Marianum" w Carlsbergu (Niemcy). W Kongresie będzie można uczestniczyć także w formie online za pośrednictwem aplikacji zoom. Zapisy i więcej informacji na stronie internetowej: emigracja.episkopat.pl/krp5.
  • POGRZEB: W piątek, 1 lipca, zmarła nasza parafianka śp. Franciszka Burtna, l. 83. Jej pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek, 19 lipca, o 10.00, potem będą ceremonie w kaplicy na Canley. Niech miłosierny Bóg obdarzy ją radością życia wiecznego…

W świetle coraz szybszych przemian, które na naszych oczach stają się coraz bardziej złożone, pytanie z dzisiejszej Ewangelii jest jak tratwa ratunkowa na wzburzonym morzu. Kto jest moim bliźnim? Odpowiedź na to pytanie musi się stać dla każdego ucznia sposobem na życie. To jedyna droga trwałej przemiany świata.

Taca - Świętopietrze: £266.10;

Biuletyny: £17.45;

Ofiara na Kościół: M. Sztucka £20.00; A. Gradkowska £40.00;

Niedziela, 10 VII 2022 - XV Niedziela Zwykła

09.00 śp. Jerzy Czyż - int. Przyjaciel

11.00 śp. Jadwiga, Feliks i Stanisław, zmarli z rodzin Strumidło, Dmochowskich, Krajewskich i Grabke - int. J. Strumidło

18.00 dziękczynna dla Księdza Proboszcza i wszystkich Parafian za udział w uroczystości setnych urodzin - int. Janina Marzańska z Rodziną