• Dzisiaj i za tydzień będziemy, jak co roku w miesiącu październiku, liczyć wiernych, zarówno przychodzących do kościoła, jak i przyjmujących Komunię św.
  • Na Mszy św. o godz. 9.00 modlimy się za Dzieci, które w roku 2020 przyjęły pierwszą Komunię św.
  • Obowiązkowe spotkanie dla dzieci I-komunijnych w naszym kościele na Mszy św. o godz. 11.00.
  • Spotkanie wspólnoty Domowego Kościoła: dzisiaj o godz. 15.00.
  • Nabożeństwa Różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 10.00.
  • Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu: w poniedziałek i piątek o godz. 19.00. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjęcia Komunii świętej.
  • Wizyty u chorych w tym tygodniu wg następującego harmonogramu:
    poniedziałek, 18 X: Proboszcz (11.30): Musiolik, Sztucka, Kunikowska; (16.00) Czaja, Śmierdziek; Szafarz Łukasz Ł. (15.00): Ostrowska, Kubasiewicz, Jawdoszak;
    wtorek, 19 X: Proboszcz (13.00): Kenyan, Pasik, Burtna, Jagielski, Kosiński, Waglewska; Szafarz Andrzej A. (16.00): Romanowska, Cetkowska, Carr;
    środa, 20 X: Proboszcz (11.30) Jabłońska, Chustecka, Jaszczyk, Kobylak, Hołowenko;
    czwartek, 21 X: Proboszcz (11.30): Głowacz, Szczypka, Pacut; Szafarz Jacek C. (11.30) Gradkowska, Królewiak,
    piątek, 22 X: Proboszcz (11.30): Kolmas, Mokrzyccy; Szafarz Prof. Marek M. (11.30): Kler, Filak;
    sobota, 23 X: Szafarz Marcin S. (11.00): Pawliw, Piórkowska; Szafarz Tomasz S. (12.00): Plewa, Malinowska; Szafarz Michał P. (14.00): Dubiel, Kunze, Kulpa;
  • W następną niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi poświęcenie sztandaru Kadetów Maltańskich. We Mszy św. wezmą udział kadeci z Londynu i Nottingham. Po Mszy św. kadeci wezmą udział we wspólnym spotkaniu w naszym ośrodku parafialnym.
  • Tego samego dnia po południu odbędzie się Dzień Skupienia Domowego Kościoła rejonu Midlandów. Program: godz. 16.15 zawiązanie wspólnoty i modlitwa, 16.30 katecheza, 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i Namiot Spotkania, 17.45 przygotowanie do Eucharystii i 18.00 Eucharystia ze wspólnotą parafialną.
  • A po wieczornej Mszy św. tego dnia, w niedzielę, 24 października, odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  • W przyszłą niedzielę, która jest na całym świecie Niedzielą Misyjną, przeprowadzona zostanie kolekta specjalna na potrzeby Papieskich Dzieł Misyjnych.
  • Kolejny Day Centre: w czwartek, 28 października. Zapisy u proboszcza.
  • Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się pod koniec listopada.
  • Nauki dla rodziców przed chrztem ich dzieci mają miejsce w czwartki po wieczornej Mszy św., po wcześniejszym uzgodnieniu z księdzem proboszczem.
  • W ostatni weekend października do naszej parafii przyjedzie z prelekcją misyjną i kalendarzami klawerianka, siostra Agnieszka Kowalska.
  • W niedzielę, 31 października, zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne dla kobiet „Pełna Łaski”. Rozpoczęcie o godz. 15.00 adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele.
  • Zbliża się miesiąc listopad. Zachęcamy do szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Kartki na wypominki wyłożone są na balaskach. Wypełnione należy przynosić do zakrystii. Dwa razy w tygodniu, w miesiącu listopadzie, odprawiona zostanie specjalna Msza św. w intencji wszystkich zmarłych, polecanych w wypominkach.
  • Tegoroczne ceremonie na cmentarzach odbędą się w sobotę, 30 października: 13.00 St. Paul’s, 14.30 Lenton’s Lane; w niedzielę, 31 października: 13.00 London Road, 14.30 Canley, w niedzielę, 7 listopada: 13.00 Baginton. W uroczystości na Baginton (St. John the Baptist Cemetery, 6 Church Road, Baginton, CV8 3AR) wezmą udział sztandary brytyjskich jednostek wojskowych i orkiestra kadetów lotnictwa, a także sztandary naszej Polskiej Szkoły Sobotniej i Kadetów Maltańskich. Zapraszamy wszystkich do oddania hołdu pochowanym tam polskim lotnikom.
  • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Serdeczne Bóg zapłać.
  • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na 11-12 grudnia. Gościem jubileuszu będzie bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Jako dar jubileuszowy chcemy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Projekt jej budowy już się rozpoczął. Zachęcamy do wsparcia materialnego tego projektu. Ofiary można składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
  • Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji rekolekcji z o. Adamem Szustakiem OP. Wyrazy wdzięczności w sposób szczególny należą się Michałowi Puczyńskiemu za troskę o logistykę spotkania oraz Małgorzacie Musiał za prowadzenie sprzedaży książek naszego rekolekcjonisty i stałą pomoc. Bóg zapłać!

Kolekta - Dzieło Nowego Tysiąclecia: £324.98;

Gift Aid: £271.00;

Biuletyny: £17.87;

Na Grotę:  A., J. Beech £ 20; Anonimowo £ 250; G. Menzel £ 20;

Niedziela, 17 X 2021 - XXIX Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże dla dzieci, które w 2020 roku przyjęły swoją pierwszą Komunię świętą

11.00 (online) śp. Władysław, Stanisława i Czesław Dmochowscy, zmarli z rodzin Strumidło, Krajewskich i Grabke - int. J. Strumidło

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Natalii i Pawła Przybylskich z okazji 1-szej rocznicy ich małżeństwa