• Wciąż obowiązują nas przepisy sanitarne: maseczki, dezynfekcja, dystans. Nie wolno nam gromadzić się przed i po Mszy św. w grupach. W niedziele o godz. 11.00 Msza św. jest transmitowana online na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry.
  • Nie możemy, jak co roku, celebrować rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja w naszym klubie. Ale pamiętamy o tym ważnym dla każdego Polaka święcie. Dzieci Polskiej Szkoły Sobotniej serdecznie zapraszają na specjalną lekcję historii o tej rocznicy. Uczniowie klas: Reception, drugich i szóstych przygotowali  rozśpiewany reportaż, do obejrzenia którego zapraszamy 2 maja po Mszy św. o godzinie 11.00. Ten krótki film będzie można obejrzeć również na stronie Polskiej Szkoły Sobotniej i na YouTube. Serdecznie zapraszamy.
  • W poniedziałek przypada Uroczystość NMP, Królowej Polski. Zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i wyjątkowo, ze względu na próbę dzieci I-komunijnych, o godz. 20.00. Podczas każdej Mszy św. odnowimy Milenijny Akt Oddania Polski.
  • W tym dniu rozpoczynamy też nasze nabożeństwa majowe. Będą się one odbywały w ciągu tygodnia po każdej Mszy św. o godz. 10.30.
  • W czwartek przypada Święto św. Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów. Zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Podczas każdej Mszy św. odnowimy Akt Oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W piątek, po wieczornej Mszy św., odbędzie się spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę przypada Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
  • BIERZMOWANIE: Spowiedź dla młodzieży bierzmowanej odbędzie się w czwartek, 13 maja, o godz. 18.00. Po wieczornej Mszy św. będzie próba. Uroczystości bierzmowania udzieli ks. prał. Stefan Wylężek, rektor PMK, w piątek, 14 maja, podczas wieczornej Mszy św.
  • I KOMUNIA ŚW.: Spowiedź dla dzieci I-komunijnych i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych odbędzie się w piątek, 28 maja, o godz. 18.00. Uroczystość pierwszej Komunii św. odbędzie się w naszej parafii w niedzielę, 30 maja, na Mszach św. o godz. 11.00 i 13.00. Te Msze św. zarezerwowane są wyłącznie dla rodzin dzieci I-komunijnych.
  • Za tydzień we wszystkich polskich parafiach przeprowadzona będzie obowiązkowa zbiórka na Fundację Jana Pawła II. Jest to organizacja kościelna, ustanowiona przez papieża Jana Pawła II  w dniu 16 października 1981 r., której celem jest popieranie i realizację inicjatyw o charakterze edukacyjnym, naukowym, kulturalnym, religijnym i charytatywnym, związanych z pontyfikatem Ojca Świętego.
  • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem GIFT AID lub TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57). Dobrowolne ofiary na parafię możemy składać do dwóch skrzyń usytuowanych przy obu wyjściach do świątyni. Za wszelkie ofiary składane w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, serdeczne Bóg zapłać.
  • Na stronie internetowej www.pcmew.org można znaleźć informacje na temat kursów przedmałżeńskich organizowanych online w polskich parafiach. Parom anglojęzycznym polecamy stronę Smart Loving.
  • W tym roku przypada 60-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Uroczystości przewidziane są na grudzień 2021. Jako dar jubileuszowy chcielibyśmy przygotować Grotę Matki Bożej przed naszym kościołem. Powstał piękny projekt, przygotowany przez rodziny naszej parafii. Koszt będzie opiewał na £7.000-8.000. Proponujemy ofiary rodzinne w wysokości £20 od każdej rodziny. Można je składać w kopertach do zakrystii, najlepiej w formie Gift Aid, albo przesłać je drogą bankową z zaznaczeniem „Na Grotę”.
  • PRZYPOMNIENIE: Wszyscy obywatele Unii Europejskiej oraz członkowie ich rodzin lub opiekunowie muszą złożyć wniosek o Status Osoby Osiedlonej do dnia 30 czerwca 2021 r. Złożenie wniosku zapewni prawo do życia i pracy w Wielkiej Brytanii po tej dacie. Obywatele UE, którzy mają stałą rezydencję również powinni złożyć tę aplikację. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła.
  • PRZYPOMNIENIE: Dzisiaj jest ostatni dzień na dokonanie powszechnego spisu ludności Census 2021, obowiązkowego dla wszystkich mieszkańców Wysp Brytyjskich. Więcej informacji na www.census.gov.uk.
  • Sanktuarium Maryjne w Walsingham zachęca do codziennego odmawiania różańca w miesiącu maju w intencji naszych rodzin i całego narodu. Wyznacza trzy szczególne dni: 24 maja, święto Maryi, Matki Kościoła, jako dzień modlitw  za młodzież szkolną i akademicką, 30 maja, uroczystość Trójcy Przenajświętszej, jako dzień wspólnej modlitwy różańcowej wszystkich parafii w Wielkiej Brytanii, 31 maja, święto Nawiedzenia NMP, bp John Keenan o godz. 20.00 poprowadzi online wspólny różaniec dziękczynny za wszelkie otrzymane łaski za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.walsingham.org.uk.

Taca:    £  467.10;

Gift Aid:            £  176.00;

Świece:             £    34.88;

Ofiara na Grotę Matki Bożej:                        M. Tełowska £ 20.00; M. Łączna £ 50.00;

Niedziela, 2 V 2021 - V Niedziela Wielkanocna

9.00      o błogosławieństwo Boże dla Alicji z okazji 1-szych urodzin

10.30      NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 (online) o błogosławieństwo Boże dla Synów, Synowych, Wnuków, Wnuczek i swoje własne - int. Matka i Babcia