Biuletyn -10 Styczeń 2010
  • Dzisiaj kończy się okres Bożego Narodzenia. Od jutra zaczynamy okres zwykły. Wystrój świąteczny kościoła i śpiewanie kolęd zachowujemy jednak tradycyjnie aż do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego.
  • Spotkanie rodziców z małymi dziećmi - w poniedziałek o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy. Jeśli śnieg i mróz uniemożliwią spotkanie, odbędzie się ono dopiero w przyszłym tygodniu.
  • Spotkania biblijne wznowione będą dopiero po czasie wizyt duszpasterskich, przepraszamy.
  • Spotkanie dla rodziców przed chrztem ich dzieci - w czwartek o godz. 19.00. Obecność obojga rodziców obowiązkowa.
  • Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Potrwa ona do połowy marca. Jeśli ktoś jeszcze chciałby przyjąć obraz do siebie, zapraszamy do zakrystii. Obraz wędruje dzisiaj do p. Radwan, za tydzień do p. Raczkowskiej.
  • Kurs przedmałżeński rozpocznie się w najbliższą sobotę, 16 stycznia, po Mszy św. o godz. 17.00. Potrwa trzy kolejne soboty. Zapisy przy pierwszym spotkaniu. Koszt - £ 15 od osoby.
  • Serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe naszej parafii. Odbędzie się ono w sobotę, 23 stycznia. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Bilety w cenie £ 10 można nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. Prosimy o zgłoszenia do niedzieli, 17 stycznia. Zapewniamy mile spędzony wspólnie czas.
  • LEAMINGTON SPA: Zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 17 stycznia, bezpośrednio po Mszy św. Spotkanie jest nieodpłatne. Bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udział u p. Prezesa Stanisława Jana Librowskiego (tel. 07956.440.485) lub u p. Aliny Daszkiewicz
  • Zespół wokalny wraz ze scholą młodzieżową zapraszają na koncert kolęd do naszego kościoła w niedzielę, 24 stycznia, po Mszy św. o godz. 11.00. Tydzień później, 31 stycznia, wystąpią również we wspólnocie w Rugby.
  • Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na prace remontowe w naszej świątyni. Do zapłaty pozostało nam jeszcze ok. £ 2,000.00. Prosimy o wsparcie finansowe na spłatę kosztów tego projektu. Dziękujemy firmie Polbuilders za wykonaną pracę. Zwracamy się z usilną prośbą, aby każda rodzina w parafii złożyła choćby niewielki dar na nasz Fundusz.
  • Trwają kolędy. Program kolędy w Coventry przedstawiony jest na osobnym formularzu. Można się z nim zapoznać również na naszej stronie internetowej. Kto nie znalazł na nim swego nazwiska, a chciałby przyjąć księdza z wizytą, proszony jest o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na kolędę i dostarczenie go do zakrystii lub też elektronicznie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
  • RUGBY: Kolęda: sobota, 16.01.2010 (od godz. 12.30): E. T. Hearnden, E. Lasasowski, A., M. Szwancowie, P., K. Kręt, D. Lepianka, A. Wyłupek, M., K. Brykalscy, G. Kraj; niedziela, 17.01.2010 (od godz. 14.00): J., S. Klonowscy, M. Duszyńska/P. Klimczyk, T., B. Pipka.
  • Zainteresowani spotkaniami w duchu Odnowy Charyzmatycznej proszeni są o kontakt z Piotrem (tel. 07588.841.705, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub Maciejem (tel. 07912.359.207, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).
  • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
  • W następną niedzielę, po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00, po raz kolejny zapraszamy do ośrodka parafialnego na górze po odbiór zdjęć i gazet archiwalnych, wypożyczonych do opracowania historii naszej parafii.
  • Zapraszamy do restauracji Polonia, która zapewnia dobre polskie posiłki, pyszne polskie ciasto i miłą atmosferę. Zachęcamy do wspólnych spotkań przy stole. Rezerwacje u szefowej, p. Anity Relis: 07930.504.054.
  • RUGBY: 27 grudnia zmarł śp. Marian Mrowicki, nasz parafianin. Pogrzeb odbędzie się w kościele St. Marie’s w piątek, 15 stycznia, o godz. 13.15. Niech dobry Bóg obdarzy go radością życia wiecznego: Dobry Jezu, a nasz Panie…
  • Pogrzeb śp. ks. prałata Thomasa Gavin, długoletniego duszpasterza w Coventry i wielkiego przyjaciela ks. prałata Sowińskiego, odbędzie się we wtorek, 12 stycznia, o godz. 11.30 w parafii St. Thomas More. Obrzędom przewodniczyć będzie abp Bernard Longley, arcybiskup Birmingham.

Fundusz Jubileuszowy: … S., J. Rinz £ 20.00; SPK Rugby £ 20.00; J., P. Green £ 20.00; A. Naglik £ 10.00; I. Świestowski £ 120.00; K. Malinowska £ 20.00; P. Stasiewski £ 40.00; E.,  M. Pilawscy £ 120.00; Razem: £ 22 523.00.

OFIARY  SKŁADANE  PRZEZ  PARAFIAN

Taca - Nowy Rok:   £ 180.09;
Taca niedzielna:      £ 450.66;
Gift Aid:                £ 126.50;
Ofiara na kwiaty:    J., P. Green £ 20.00; J. Sieńkowska £ 10.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne  podziękowania za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!

Niedziela, 10 I 2010 - Niedziela Chrztu Pańskiego
 9.00 śp. Józef Zielski - intencja: Małżonka z Dziećmi
 10.30   NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
 10.45   LEAMINGTON SPA: śp. Mikołaj Zarzycki i za zmarłych z jego rodziny