Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 
Biuletyn - 3 Styczeń 2010
 • Dzisiaj zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca. Zapraszamy członków, jak i wszystkich zainteresowanych, na spotkanie po Mszy św. o godz. 11.00.
 • W środę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Zapraszamy na Msze św. o godz. 11.00 i 19.00. Podczas Mszy św. święcić będziemy kredę i kadzidło.
 • Abp Szczepan Wesoły przekazał telefonicznie swoje Bożonarodzeniowe życzenia naszej parafii. Potwierdził równocześnie swój przyjazd do nas w czerwcu.
 • Spotkanie rodziców z małymi dziećmi odbędzie się już w najbliższy poniedziałek o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.
 • Spotkania biblijne wznowione będą w przyszłym tygodniu.
 • Spotkanie dla rodziców przed chrztem ich dzieci odbędzie się w czwartek o godz. 19.00. Obecność obojga rodziców obowiązkowa.
 • Na ręce p. Hanki Marzańskiej składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomagały przygotować paczki dla naszych chorych.
 • Przy tej okazji, chcemy przekazać pozdrowienia dla wszystkich parafian od naszych chorych, którzy pamiętają o nas w swoim cierpieniu i modlitwach. Jeśli ktoś chciałby odwiedzać naszych chorych, co byłoby dla nich wielką radością, prosimy o kontakt z duszpasterzem.
 • Trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Potrwa ona do połowy marca. Jeśli ktoś jeszcze chciałby przyjąć obraz do siebie, zapraszamy do zakrystii. Obraz wędruje dzisiaj do p. Wronkowskich, za tydzień do p. Radwan.
 • Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę, 16 stycznia, po Mszy św. o godz. 17.00. Potrwa trzy kolejne soboty. Zapisy przy pierwszym spotkaniu. Koszt - £ 15 od osoby.
 • Serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe naszej parafii. Odbędzie się ono w sobotę, 23 stycznia. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Bilety w cenie £ 10 można nabywać w zakrystii po każdej Mszy św. Prosimy o zgłoszenia do niedzieli, 17 stycznia. Zapewniamy mile spędzony wspólnie czas. 
 • Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na prace remontowe w naszej świątyni. Do zapłaty pozostało nam jeszcze ok. £ 2,000.00. Prosimy o wsparcie finansowe na spłatę kosztów tego projektu. Dziękujemy firmie Polbuilders za wykonaną pracę. Zwracamy się z usilną prośbą, aby każda rodzina w parafii złożyła choćby niewielki dar na nasz Fundusz.
 • Rozpoczęliśmy kolędy. Kto chciałby przyjąć księdza z wizytą, proszony jest o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na kolędę i dostarczenie go do zakrystii lub też elektronicznie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Program kolędy przedstawiony jest na bieżąco w biuletynie. 
 • Zainteresowani spotkaniami w duchu Odnowy Charyzmatycznej proszeni są o kontakt z Piotrem (tel. 07588.841.705, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub Maciejem (tel. 07912.359.207, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).
 • Nasza Polska Szkoła Sobotnia zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu naszej scholi młodzieżowej i zespołu wokalnego do Bishop Ullathorne School w sobotę, 9 stycznia, o 11.50.
 • W przedsionku kościoła umieszczona jest nowa lista lektorów.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 • Misjonarze, ks. Krzysztof Dybał i ks. Zenon Bonecki składają serdeczne podziękowania za wsparcie, które otrzymali. Ks. Krzysztof zebrał ok. £ 950, a ks. Zenon ok. £ 1.200. Bóg zapłać. Obaj zapewniają o pamięci w modlitwie.
 • Zapraszamy do restauracji Polonia, która zapewnia dobre polskie posiłki, pyszne polskie ciasto i miłą atmosferę. Zachęcamy do wspólnych spotkań przy stole. Rezerwacje u szefowej, p. Anity Relis: 07930.504.054.
 • RUGBY: 27 grudnia zmarł pan Marian Mrowicki, nasz parafianin. Pogrzeb odbędzie się w kościele St. Marie’s w piątek, 15 stycznia, o godz. 13.15. Niech dobry Bóg obdarzy go radością życia wiecznego: Dobry Jezu, a nasz Panie...

Fundusz Jubileuszowy: … B. Wann £ 50.00; H. Jankowski £ 50.00; J. Dambrawa £ 10.00; Razem: £ 22 153.00.

OFIARY  SKŁADANE  PRZEZ  PARAFIAN
 
Taca - Pasterka:   £ 463.87;
Taca - I Święto:   £ 753.85;
Taca - II Święto:   £ 244.85;
Taca niedzielna:    £ 376.20;
Gift Aid:              £ 195.00;
Świece - skarbonki:      £ 98.26;
Biuletyn - Coventry:     £ 39.28;
Biuletyn - Rugby:         £ 27.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne  podziękowania za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 3 I 2010 - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 9.00 śp. Maria i Jan Szal - intencja: Córka z Rodziną
 10.30   NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
 10.45   LEAMINGTON SPA: śp. Eugeniusz Szkwarkowski (17 rocznica śmierci) i zmarli z rodziny Szkwarkowskich i Soboń - intencja:Małżonka, Dzieci i Wnuki
 11.00   śp. Ewa Jankowska - intencja: Mąż z Rodziną
 12.30   RUGBY: o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Renaty i Waldemara Mirus w 2o-tą rocznicę ślubu  
 18.00   o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Anety i Adama Mizera w 13-tą rocznicę małżeństwa i o błogosławieństwo dla ich syna Grzesia

Poniedziałek, 4 I 2010 
 10.15  - (intencja wolna)

Wtorek, 5 I 2010
 10.15 - (intencja wolna)

Środa, 6 I 2010 - Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)
 11.00 - (intencja wolna)
 19.00 - (intencja wolna)
 
Czwartek, 7 I 2010
 10.15 o nowe powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do Żywego Różańca - intencja: J. Sieńkowska

Piątek, 8 I 2010
 10.15 śp. rodzice Jan i Emilia, bracia Andrzej i Edward Garbicz - intencja: Córka i Siostra

Sobota, 9 I 2010 
 17.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Tomasza Ołówka w dniu jego 30-tych urodzin - intencja: Narzeczona + CHRZEST: Nikola Kowalska

Niedziela, 10 I 2010 - Niedziela Chrztu Pańskiego
 9.00 śp. Józef Zielski - intencja: Małżonka z Dziećmi
 10.30   NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
 10.45   LEAMINGTON SPA: śp. Mikołaj Zarzycki i za zmarłych z jego rodziny - intencja: Małżonka + CHRZEST: Aristides Gyltidi 
 11.00   śp. Halina Musielok - intencja: rodzina Czyżewskich
 12.30   RUGBY: śp. Antonina i Stanisław Lange - intencja: Córka 
 18.00   o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla dzieci - intencja: D., T. Łysik


NAJBLIŻSZE WIZYTY DUSZPASTERSKIE:

COVENTRY:
PONIEDZIAŁEK, 4 I 2010, godz. 13.00: FINHAM: A. Naglik, B. Zalewska, K. Bryniarska, H., I. Świestowscy, S., F. Chusteccy, STIVICHALL: B. Katz, J., P. Green, EARLSDON: A., I. Praciak, E., W. Cieślak, K., M. Jurczak.

WTOREK, 5 I 2010, godz. 13.00: LITTLE HEATH: Z., P. Tureccy, K. Malinowska, LONGFORD: J., Ł. Suchoccy, K. Wolczak, WHITEMORE PARK: D., E. Pacut, J. Waglewska, J. Forysiak, J. Aniskowicz, A. Pomietlarz, J. Kijewska, L. Burzyńska, HOLBROOKS: J. Gołdyn, A. Gołdyn, D. Felska, J., W. Topkin, R. Szymański.

ŚRODA, 6 I 2010, godz. 13.00: CHEYLESMORE: H. Cerowski, H., S. Jurczak, Z. Cetkowska, A., Z. Haraburda, A., R. Ignatowicz, L. Kuncewicz, M., H. Pasik, J. Haraburda, D., T. Łysik,  M., R. Żelazowscy, B., P. Stasiewscy, K., B. Pasik.

CZWARTEK, 7 I 2010, godz. 13.00: BELL GREEN: W. Choroszucha, M. Kiedal, E. Friebe, STOKE HEATH: T. Forysiak. WYKEN GREEN: M., M. Sztuccy, S. Rożek, K., E. Garliccy, HENLEY GREEN: M., E. Kunikowscy, E., M. Pilawscy, S., J. Rinz, S. Czaja.

PIĄTEK, 8 I 2010, godz. 13.00: UPPER STOKE: J. Sieńkowska, T. Garlicka, Z. Kałczewska, M., E. Hołowenko, Z., W. Kamińscy, R. Roth, A., M. Żygowscy, J. Szyndler, B., A. Krzewscy, MIDDLE STOKE: J. Piórkowska, P., H. Płaczek, UPPER STOKE: M. Rakowiecki.
SOBOTA, 9 I 2010, godz. 11.00: GOSFORD GREEN: A., B. Głogowskie, E. Misiuk, M. Łączna, M., A. Tchorek, M., K. Mokrzeccy, BALL HILL: P. Górnik.


RUGBY:
NIEDZIELA, 3 I 2010, godz. 13.30: J. Dobrzyńska, W., M. Mrowiccy, Z. Cybulska, M., K. Michalscy, J. Wójcicka, A. Majcherczyk.

PONIEDZIAŁEK, 4 I 2010, godz. 16.00: Z. Ceynowa, D., M. Jaworscy, K., A. Gniaź, M., S. Tomczewscy, R., M. Pawlus, G., M. Woźnica, A., K. Itrych.

LEAMINGTON SPA/WARWICK:
WTOREK, 5 I 2010, godz. 13.00: T. Halikowska, T. Domicewicz, J. Roryńska, M. Librowska, S., J. Librowski, A. Daszkiewicz, W. Esslinger, J. Iwankiw, A. Lopuszańska, M. Zienkiewicz, B. Rutkowski, E. D. Bieszczad, E. Sułkowska, K., W. Stężyccy, M., K. Librowscy.

ŚRODA, 6 I 2010, godz. 13.00: I. Topolińska, W. Przeniczka, J. Zakostowicz, E. Zarzycka, J. Kukla, W. Niewiarowski, A., T. Summerell, A., D. Malinowscy, M., J. Wilgosz, H. Gawrych.

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 753951