• PCM Coventry
  • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A

W 2008 roku powstał w parafii zespół wokalny „Senza Nome”, którym dyryguje Joanna Kunda, znana polska sopranistka a jej Asystentką jest Michalina Świerczek. Zespół wykonuje pieśni cztero- i pięciogłosowe, zarówno po polsku, angielsku, jak i po łacinie, opracowane przez wybitnych polskich kompozytorów. Początkowo występy zespołu odbywały się jedynie z okazji świąt i uroczystości parafialnych. Parafianie mają wciąż w pamięci ich piękny występ podczas jubileuszu 60-lecia parafii. Obecnie kalendarz koncertowy zespołu jest bardzo napięty.

Zespół Senza Nome zaczynał jako kwartet, ale szybko rozrósł się do rozmiarów małego chóru. Obecnie w zespole śpiewa ponad 20 osób z Birmingham, Coventry, Leamington Spa i Rugby.

W 2010 roku Senza Nome zorganizowało pierwszy koncert, a następnie członkowie zespołu reprezentowali Polonię angielską na Festiwalu Chórów Polonijnych w Koszalinie. Od tego czasu zespół regularnie organizuje kilka koncertów w roku, na które zaprasza inne chóry i zespoły, a także bierze udział w licznych koncertach nie tylko w Coventry ale również w innych miastach regionu.

W 2012 roku wraz z angielskimi chórami z regionu West Midlands zespół brał udział w spektakularnym projekcie Godiva Awakes przygotowanym specjalnie na olimpiadę kulturalną.

W styczniu 2014 roku zespół gościł w Coventry chór Concerto Glacensis z Kłodzka. W zorganizowanym wówczas Festiwalu Pieśni Kolędowych wzięły udział trzy chóry: Senza Nome, Concerto Glacensis oraz The Nightingales.

Od niedawna zespól Senza Nome jest członkiem organizacji Coventry Association For International Friendship. Dyrygentka zespołu jest członkiem Zarządu CAIF. Współpraca zespołu z CAIF zaowocuje zapewne ciekawymi projektami i pomoże w realizacji ambitnych planów zespołu.

Zespół spotyka się w każdą niedzielę o godz. 19.00 w sali Polskiego Klubu przy Springfield Road i zawsze chętnie przyjmuje nowych członków.

Więcej informacji o Senza Nome oraz ich nagrania i zdjęcia można znależć na:

www.senzanome.co.uk

www.facebook.com/SenzaNomeCoventry