• Wciąż w naszych kościołach obowiązują restrykcje sanitarne: odstęp jednego metra. W kościele oznaczone są miejsca, na których można usiąść. Obowiązkowo przynosimy ze sobą maseczki. Komunię św. przyjmujemy jedynie na rękę. Podczas Mszy św. nie ma śpiewu.
  • Od poniedziałku wprowadzamy wymagany obowiązek rejestracji wszystkich uczestników zgromadzeń liturgicznych. Na stoliku przy obu wejściach do kościoła będą leżały listy, na których należy zapisać swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu. Dane te muszą być przetrzymywane w sejfie przez kolejnych 10 dni.
  • Od poniedziałku obowiązuje noszenie maseczek również podczas Mszy św. w ciągu tygodnia. Coraz częstsze są kontrole w kościołach, dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich o dostosowanie się do restrykcji sanitarnych, obowiązujących w Wielkiej Brytanii, aby uniknąć sytuacji, w których będziemy musieli ponosić kary finansowe.
  • Obowiązuje dyspensa od niedzielnego obowiązku uczestniczenia we Mszy św., zwłaszcza dla osób starszych i schorowanych. Biskupi Anglii i Walii w swoim liście do wszystkich katolików zachęcają, aby ze względu na udzieloną dyspensę uczestniczyć we Mszy św. w ciągu tygodnia, kiedy jest mniej osób w kościele. Msze św. online są transmitowane jedynie w niedziele o godz. 11.00.
  • Poszukujemy stewardów lub stewardess do naszego kościoła na każdy dzień tygodnia - jest to wymóg otwarcia kościoła. Zgłoszenia u p. Małgosi Musiał: nr tel. 07557.096.032.
  • Obchodzimy dzisiaj bardzo skromnie naszą uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława Kostki. Gościem uroczystości będzie na wieczornej Mszy św. ks. prał. Stefan Wylężek, rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Na Mszy św. o godz. 18.00 udzieli on bierzmowania naszej młodzieży. Ta Msza św. ze względu na restrykcje sanitarne zarezerwowana jest wyłącznie dla osób bierzmowanych i ich rodzin. Po Mszy św. zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie z Księdzem Rektorem w restauracji Cracovianka.
  • Spotkanie dla rodziców nowych dzieci I-komunijnych, które mają przystąpić do swej pierwszej Komunii św. w przyszłym roku, proszone są na spotkanie w kościele dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00.
  • Próby dzieci I-komunijnych, które mają otrzymać Komunię św. w niedzielę, 18 października, odbędą się w naszym kościele o godz. 18.30 w poniedziałki (Msza św. o godz. 11.00) i środy (Msza św. o godz. 13.00).
  • Zapraszamy na godzinne adoracje Najświętszego Sakramentu w poniedziałki, ze względu na próby dzieci I-komunijnych, od godz. 20.00 i piątki od godz. 19.00. W poniedziałki adorację prowadzi Apostolstwo Miłosierdzia Bożego. Podczas adoracji jest możliwość korzystania z sakramentu spowiedzi.
  • Spotkanie Rady Duszpasterskiej w najbliższą środę o godz. 19.30.
  • Zapraszamy do nowopowstałej grupy modlitewnej w naszej parafii. Jeśli masz pragnienie i czujesz potrzebę wspólnej modlitwy i budowania wspólnoty ludzi wierzących, zapraszamy. Zaczynamy w sobotę, 19 września, o godz. 19.00 w salce parafialnej przy klubie. Telefon kontaktowy: Edyta Kalinowska 07477.619.726.
  • W następny weekend proboszcza zastępować będzie ks. kan. Jerzy Januszkiewicz.
  • W najbliższą sobotę nie będzie czynne biuro parafialne, przepraszamy.
  • Nauki dla rodziców przed chrztem ich dzieci odbywają się w czwartki po wieczornej Mszy św.
  • Wspólnota Mężczyzn św. Józefa zaprasza wszystkich mężczyzn do udziału w tegorocznym Męskim Oblężeniu Jasnej Góry, które odbędzie się w naszym kościele w sobotę, 26 września, od godz. 16.00 (można dołączyć w dowolnym czasie). Podczas spotkania będziemy się łączyć na żywo z Jasną Górą, w programie między innymi konferencje p. Jacka Pulikowskiego, p. Michała Grzanki, abpa Grzegorza Rysia, Msza św., Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy. Telefon kontaktowy do lidera grupy 07724.776.580.
  • Osoby, które chciałyby przyjąć sakrament bierzmowania w przyszłym roku, zapraszamy na pierwsze spotkanie w niedzielę, 4 października, po wieczornej Mszy św.
  • Pierwsze spotkanie po wakacjach wspólnoty pań „Pełna łaski” odbędzie się w niedzielę, 11 października.
  • Niestety, z przyczyn od nas niezależnych, nie zamieszka w naszej parafii ksiądz rezydent.
  • Dziękujemy wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds Bank, sort code: 30-94-57).

Taca niedzielna: £495.80;

Niedziela, 13 IX 2020 - XXIV Niedziela Zwykła

09.00    w intencji Parafian

11.00    śp. Siostry Eugenia Rękasz i Czesława Szuchalska - int. F. Vincent

18.00 w intencji Bierzmowanych

MSZA ŚW. TYLKO DLA OSÓB BIERZMOWANYCH I ICH RODZIN

Poniedziałek, 14 IX 2020 - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

10.30 o błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego dla Marty i Dariusza z okazji 10-tej rocznicy ich małżeństwa i opiekę Aniołów dla ich córek

Wtorek, 15 IX 2020 - Wspomnienie NMP Bolesnej

10.30 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Ariny i Marka i radość wieczną dla śp. Dziadków.

Środa, 16 IX 2020 - Wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana

10.30 za dusze w czyśćcu cierpiące - int. Joanna

Czwartek, 17 IX 2020

10.30 śp. rodzice Jan i Józefa (roczn. śmierci), siostra Bogumiła, mama Bronisława - int. A. Ignatowicz