• PCM Coventry
  • Konto bankowe [Nr: 00617519, SC: 30-94-57]
A A A

· Siostry i Bracia, znaleźliśmy się w wyjątkowej sytuacji. Wiele aspektów naszego życia uległo zmianom. Dotyczy to również sposobów wyrażania naszej wiary. Dziękuję wszystkim za zrozumienie, że ze względu na oficjalne stanowisko władz Kościoła w Anglii i Walii, ale przede wszystkim ze względu na wzajemne bezpieczeństwo, ochronę życia i wsparcie narodowej służby zdrowia, w obecnym czasie nie wolno nam gromadzić się w kościołach, aby publicznie wyrażać nasz kult religijny. Msza św. w naszym kościele jest sprawowana tylko bez udziału wiernych. Zakaz ten obowiązuje od soboty, 21 marca, aż do odwołania. Zawieszone są wszystkie spotkania grup parafialnych. Biskupi Anglii i Walii udzielili dyspensy od obowiązku fizycznego uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, zalecając jednak, aby w tym dniu uczestniczyć we Mszy św. poprzez media społecznościowe i przyjęcie Komunii świętej na sposób duchowy. W miarę naszych możliwości technicznych uruchomiliśmy transmisję on-live z naszego kościoła na naszej stronie facebookowej: Polska Wspólnota Katolicka w Coventry. Zapraszamy przed ekrany monitorów na Msze św. według harmonogramu, który znajduje się w biuletynie.

· Spróbujmy nieco inaczej przeżyć najbliższy czas. Będziemy razem - duchowo. Msze św. będą dalej sprawowane w naszym kościele. Z tym że będzie to tylko jedna Msza św. każdego dnia. Wszystkie zamówione intencje będą na bieżąco odprawiane. Proszę sprawdzać biuletyn. W niektórych przypadkach będą przesunięte o kilka dni, w innych odprawiać je będzie w tym samym czasie ks. kan. Krzysztof Tyliszczak, kanclerz Polskiej Misji Katolickiej. Dziękuję za wyrozumiałość.

· Rozpoczął się miesiąc maj dla nas, Polaków, szczególny ze względu na jego Maryjny charakter. Zachęcamy, aby codziennie wieczorem w naszych rodzinach wspólnie odmówić Litanię Loretańską do Matki Bożej. My będziemy modlić się tą modlitwą 15 minut przed niedzielną Mszą św. 

· W najbliższy poniedziałek obchodzić będziemy w naszej parafii Uroczystość NMP Królowej Polski. Msza św. będzie celebrowana w naszym kościele o godz. 11.00.

· W najbliższy piątek obchodzić będziemy Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Zapraszamy na Msze św. o godz. 11.00.

· W poniedziałek i piątek zapraszamy na naszej stronie Facebookowej o godz. 19.00 - na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji będziemy składać nasze prośby, przeproszenia i podziękowania Miłosiernemu Chrystusowi. Zachęcam do wysyłania naszych osobistych słów intencji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą sms-a na nr 07366.240.512, które będą wyczytane podczas adoracji.  

· DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH: Zdaję sobie sprawę, że wszyscy bez wyjątku martwicie się o uroczystość I-Komunii świętej Waszych dzieci. Jest to również i moja troska jako Waszego duszpasterza oraz Pani Hanny Marzańskiej, dyrektor naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Termin 17 maja jest wciąż odległy, a zarazem, patrząc na wydarzenie dookoła nas, tak bardzo bliski. Nie wiemy, czy uda nam się w tej sytuacji dotrzymać terminu. Obiecuję, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zorganizujemy, jeśli nie w wyznaczonym terminie, to w najszybciej dostępnym i odpowiednim dla każdego z nas. Dołączymy do tego wszystkie dzieci, które planowały Komunię świętą zorganizować w Polsce. Nikogo nie pozostawimy bez opieki. Dzieci na lekcjach religii przerobiły już niemal cały materiał. Pozostały trzy lekcje nr 18-20 (str. 72-83). Bardzo proszę, aby rodzice popracowali z dziećmi nad tymi lekcjami w domu. Proszę też pomóc dzieciom z przygotowaniem do pierwszej spowiedzi świętej. Niech dobry Bóg da nam dużo sił, abyśmy przetrwali ten trudny czas. Troszczcie się o siebie. Pozostańcie w domach.

· DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO BIERZMOWANIA: Wszyscy jesteśmy świadomi, że czas Uroczystości Bierzmowania w naszej parafii przewidziany na tę niedzielę nie jest możliwy do realizacji. Obiecuję, że uroczystość zorganizujemy w pierwszym możliwym terminie. Póki co, powtarzajmy przerobiony materiał. Pozostały nam jeszcze dwie katechezy do przeprowadzenia. Przerobimy go w najbliższym  czasie.

· Na stronie Polskiej Ambasady w Londynie jest już możliwość zarejestrowania się na wybory prezydenckie w Polsce. Potrzeba jedynie dane dokumentu tożsamości, nr PESEL i dobrze wypełniony adres - bo najprawdopodobniej będą to wybory korespondencyjne.

· Dziękujemy także wszystkim za troskę o utrzymanie parafii (opłacenia rachunków, podatków etc.). Kilka osób pytało w jaki sposób wesprzeć parafię. W chwili obecnej tylko dokonując przelew na konto parafii. Dziękujemy za Waszą odpowiedzialną postawę wobec utrzymania naszego kościoła, opłacenia rachunków, podatków, etc. Można składać ofiary na konto parafii z dopiskiem TACA. Nr konta znajduje się na stronie internetowej: (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57).

· POGRZEBY: Czekamy wciąż na informacje o pogrzebie śp. Ireny Sosny, l. 87. W pogrzebach może uczestniczyć tylko najbliższa rodzina. Niech dobry Bóg obdarzy naszą Zmarłą radością szczęścia wiecznego... 


Niedziela, 3 V 2020 - IV Niedziela Wielkanocna

    11.00    o błogosławieństwo Boże dla Piotra Kostyszaka z okazji 15-tych urodzin - int. Rodzice i Siostra

Poniedziałek, 4 V 2020 - Uroczystość NMP Królowej Polski

    11.00    śp. Piotr - int. Brat z Rodziną

    19.00    ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Wtorek, 5 V 2020

19.00 śp. Józef, Ludwika, Antoni i Anastazja Górscy - int. Depozyt

Środa, 6 V 2020 - Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Faustynki Musiał z okazji 6-tych urodzin, które obchodziła w ubiegłym tygodniu

Czwartek, 7 V 2020 - Wspomnienie NMP Matki Łaski Bożej

19.00 śp. Franciszka i Józef Jagielscy - int. Syn z Rodziną

Piątek, 8 V 2020 - Uroczystość św. Stanisława

11.00 śp. Irena i Władysław Ciepły i zmarli z Rodziny - int. D. Maciejewska

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Sobota, 9 V 2020

18.00 śp. Rodzice Ludwik i Janina, brat Mieczysław, Bogusław Piesiewicz - int. M. Konarzewicz

Niedziela, 10 V 2020 - V Niedziela Wielkanocna

11.00 dziękczynno-błagalna za otrzymane łaski i z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla całej Rodziny Strumidło - int. J. Strumidło z Rodziną